صرافی بایننس که یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد، اخیرا قوانین سفت و سختی برای کاربران خود در نظر گرفته تا با این تغییر رویه ها بتواند با استاندارد های جهانی سازگار شده و جای هیچ شک و شبه ای باقی نگذارد. این صرافی روز جمعه 29 مرداد بروز رسانی جدیدی به قوانینش اضافه کرد که شرایط فعالیت را برای ایرانی ها و سایر کشور های تحریم دشوار کرد. طبق قانون جدید بایننس، تمامی کاربران این صرافی موظف اند احراز هویت سطح Intermediate را تکمیل کرده و مدارک شناسایی خود را ثبت کنند تا بتوانند از خدمات بایننس بهره مند شوند.

 

 

مراحل احراز هویت Intermediate در بایننس

اخیرا انتقاداتی از قبیل پولشویی کاربران در صرافی بایننس وجود داشته است که این صرافی را وادار به قانونگذاری های جدیدی کرده. در گذشته کاربران می توانستند تنها با تکمیل کردن سطح basic و بدون وارد کردن مدرک شناسایی به فعالیت در بایننس بپردازند، اما طبق اطلاعیه جدید این صرافی کاربران ملزم هستند اطلاعات سطح متوسط را پر کرده و مدرک شناسایی خود را ثبت کنند. از آنجاکه ایران جزو کشور های تحریم قرار دارد، قانون جدید بایننس مساوی است با پایان فعالیت ایرانی ها در این صرافی. بایننس در این باره گفته است:

« Binance از کاربران می خواهد تا برای افزایش امنیت حساب خود، تأیید هویت را تکمیل کنند.»

این قانون در حال حاضر برای کاربران تازه وارد اعمال خواهد شد و کاربرانی که حساب کاربری دارند و مدتی است که از بایننس استفاده می کنند، حساب آن ها به withdraw Only تغییر می کند. یعنی کاربران قدیمی تر تنها می توانند از خدمات برداشت حساب، بستن پوزیشین و بازخرید در بایننس استفاده کنند. درواقع کاربرانی که در حال حاضر حساب کاربری در بایننس دارند تا 27 مهر ماه می توانند دارایی خود را منتقل کرده و حساب خود را برداشت کنند، در غیر این صورت پس از 27 مهر هر کاربری که احراز هویت سطح Intermediate را تکمیل نکرده باشد نمی تواند از هیچ یک از خدمات بایننس استفاده کند.

آموزش احراز هویت basic در بایننس

 

نکات مهمی که باید در بایننس توجه کنید

1. اگر از چندین آدرس IP به حساب بایننس خود دسترسی دارید، سیستم آن را "مشکوک" می داند و برای محافظت از دارایی های خود، برداشت های حساب شما را موقتاً متوقف می کند.

2. اگر مراحل تأیید چهره را در تأیید هویت انجام نداده اید، مبلغ برداشت شما محدود می شود.

3. اگر اطلاعاتی که برای تأیید هویت ارسال کرده اید ناقص باشد، برداشت ها به طور موقت از حساب شما متوقف می شود.

توجه داشته باشید افراد کلاهبردار و سودجوی بسیاری در این شرایط قصد دارند از شما سواستفاده کنند، به همین دلیل به هیچ عنوان به کسانی که وعده احراز هویت در مقابل هزینه را به شما می دهند اعتماد نکنید و هر چه زود تر سرمایه خود را از بایننس خارج کنید.
 

 

بروزرسانی

طبق اطلاعیه جدید بایننس کاربرانی که از تاریخ ۲۷ مرداد الی ۲۵ شهریور مدارک شناسایی خود را تحویل دهند و در سطح Intermediate احراز هویت کنند، ووچر ۵۰۰ BUSD برای سپرده‌ گذاری ۷ روزه در سرویس Binance Savings دریافت می‌کنند. این جایزه 500 دلاری با هدف تشویق کاربران به احراز هویت کامل و ارائه مدرک شناسایی به بایننس تعیین شده است. البته ووچر ۵۰۰ BUSD بایننس قابل برداشت و معامله نیست و می توان از آن تنها در سرویس‌ های ۷ روزه سپرده‌گذاری Savings بایننس استفاده کرد.

توجه داشته باشید این جایزه شامل کاربران ایرانی و سایر کشور های تحریم از سوی بایننس نیست، زیرا برای دریافت ووچر ۵۰۰ BUSD، ابتدا باید احراز هویت سطح Intermediate انجام شود که این امر نیز مستلزم ارائه مدرک شناسایی کاربر می شود و چون کاربران ایرانی مجاز به استفاده از بایننس نمی باشند در صورت ارائه مدرک هویت ایرانی اشان فاش شده و بایننس حساب آن ها را مسدود می کند.