بر اساس اعلام رسمی شرکت پخش موسیقی اسپاتیفای، این شرکت قصد دارد فردی را در جایگاه معاون بخش استراتژی های پرداخت خود استخدام نماید. این فرد در همکاری با تیم پرداخت های اسپاتیفای خواهد بود. بسیاری این گام اسپاتیفای را آغاز ورود این شرکت به حوزه ارزهای دیجیتال می دانند.
بر مبنای گزارش The Block و با استناد به مضمون آگهی استخدام منتشر شده در وب سایت رسمی این شرکت، زمزمه هایی از آغاز فعالیت های این غول پخش موسیقی در دنیای ارزهای دیجیتال به گوش می رسد. با این حال فعلا چشم انداز مشخصی برای فعالیت اسپاتیفای در زمینه ارزهای دیجیتال مشخص نشده و اینکه قرار است این فعالیت در چه حدی باشد و چه استفاده هایی داشته باشد هیچ رویکردی ارائه نشده است.

ورود اسپاتیفای به حوزه ارهای دیجیتال

طبق آنچه که در گزارش ها آمده اینگونه بر می آید که فرد مذکور قرار است نقشی کلیدی در "تعریف کاربردهای استراتژی پرداخت های اسپاتیفای" بر عهده داشته باشد. وی همچنین فعالیت خود را به عنوان فرد اصلی در فعالیت های اسپاتیفای و مناسبات این شرکت با لیبرا را آغاز خواهد کرد. این همکاری در شرایطی رقم خواهد خورد که ارز دیجیتال فیسبوک که با نام لیبرا شناخته می شد، چندی پیش نام خود را از لیبرا به دیم Diem تغییر داد.

تغییر نام ارز دیجیتال فیسبوکفردی که قرار است در جایگاه معاون بخش استراتژی های پرداخت اسپاتیفای شروع به فعالیت کند، در تعریف و عملیاتی کردن استراتژی های پرداختی و پیشبرد رویکردهای اسپاتیفای در حوزه فعالیتهای مرتبط با پروژه لیبرا (Libra) و فضای ارزهای دیجتال نقشی مهم و محوری بر عهده خواهد داشت. همانطور که پیش تر هم اشاره شد لیبرا نام پروژه ارز دیجیتال فیسبوک در چند روز گذشته از لیبرا به دیم تغییر نام داده است.

آغاز همکاری شرکت موسیقی اسپاتیفای با لیبرا

فرد مذکور در اسپاتیفای موظف به بررسی فرصت های جدید و نوآوری های مربوط به حوزه فناوری های غیرمتمرکزسازی، بلاک چین، ارز دیجیتال، ارز دیجیتال ملی (CBDC) و سایر دارایی ها خواهد بود. مطابق با آنچه که در متن آگهی استخدام شرکت اسپاتیفای آمده، معاون بخش استراتژی های پرداخت این شرکت در یکی از شهرهای لندن یا استکهلم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
تاکنون هیچ گونه واکنشی از سوی اسپاتیفای به سوالات خبرنگاران در این مورد گزارش نشده است.

در ادامه دعوت می کنم با سایت تتر ایران همراه باشید با معرفی مختصری از شرکت اسپاتیفای. 

معرفی کوتاهی از شرکت اسپاتیفای به عنوان یک استارتاپ ارزشمند در حوزه موسیقی

اسپاتیفای (Spotify Technology S.A) عنوان یک سرویس استریم موسیقی، پادکست و ویدیو می باشد که در 7 اکتبر سال 2008 رسما آغاز به کار کرد. مقر اصلی مدیریتی این شرکت در شهر استکهلم هلند واقع شده است. استارتاپ اسپاتیفای توسط شرکت نوپای Spotify AB توسعه داده شد. این شرکت حافظ حقوق آثار موسیقی بوده و امکان شنیده شدن و شناخته شدن بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی را با استفاده از امکانات پیشرفته خود به بهترین نحو فراهم می کند.
اسپاتیفای بیشتر خدمات خود را به صورت رایگان ارائه داده و تنها در ازای این خدمات محدودیت هایی جزئی و مشاهده تبلیغات را برای کاربران خود اعمال کرده است. کاربران در این سرویس می توانند جهت استفاده از خدمات بیشتر مانند کیفیت بالاتر پخش و قابلیت دانلود موسیقی هزینه عضویت ماهانه را پرداخت کرده و از این خدمات ویژه استفاده کنند. این سرویس پخش موسیقی در دسترس بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و برخی از کشورهای آفریقایی و آسیایی قرار دارد. همچنین عرضه انواع پلتفرم ها از ویندوز، مک و لینوکس گرفته تا اندروید،  iOS و کنسول های خانگی در سرویس های این شرکت امکان پذیر است.

معرفی شرکت اسپاتیفای

در اسپاتیفای روش پرداخت هزینه موسیقی به شرکت ها و هنرمندان در مقایسه با سرویس های دیگر متفاوت می باشد. در این شرکت در عوض پرداخت مبلغ ثابت در ازای هر آهنگ یا آلبوم، یک حق امتیاز برای صاحب اثر در نظر گرفته می شود که نسبتی از تعداد آهنگ های پخش شده از این هنرمند به کل آهنگ های پخش شده را شامل می شود. 
حال با خبر ورود این شرکت به دنیای ارزهای دیجیتال احتمالا تغییراتی در استراتژی های پرداختی آن ایجاد خواهد شد.