لارک دیویس lark davis تحلیل گر ارز دیجیتال در توییتی به اتریوم هشدار داده که باید هر چه زود تر پروژه ETH 2.0 را راه اندازی کند در غیر این صورت کاربران به دلیل هزینه های بالای gass به سمت رقبای اتریوم جذب خواهند شد. این پروژه نسخه به روز شده و پیشرفته تر اتریوم می باشد که قرار است با رفع مشکلات قبلی اتریوم این رمز ارز را از آنچه که هست محبوب تر کند، این پروژه در مرحله آزمایشی می باشد و هنوز به بازار ارائه نشده است اما مراحل تست آن رو به اتمام می باشد و به زودی وارد بازار می شود.

 

 

کنترل هزینه کارمزد با ETH 2.0

علی رغم پیش بینی افزایش قیمت اتریوم در سال 2021 ، دیویس در 19 فوریه ویدیئویی در فضای توییتر به اشتراک گذاشت که در آن ادعا می کند هزینه های سرسام آور اتریوم به این معنی است که فقط سرمایه گذاران ثروتمند توانایی پرداخت هزینه این شبکه را دارند و باعث می شود کاربران کوچکتر به رقبایی مانند Binance Smart Chain (BSC) روی بیاورند. وی افزود تا قبل از آن که کاربران بیشتری به خاطر هزینه های کارمزد از اتریوم خارج شوند و به سمت گزینه های ارزان تر بروند از توسعه دهندگان اتریوم می خواهد راه اندازی ETH 2.0 را هر چه زود تر به اتمام برسانند.

 


نسخه دوم Ethereum که در حال آزمایش است با هدف همکاری با نسخه یک که همه می شناسیم راه اندازی شد تا به کاربران اجازه دهد اتریوم های خود را ذخیره و آنها را در فضایی امن قفل کنند که انتظار می رود تا آخر سال 2021 به بازار ارائه داده شود. اما در حال حاضر به گفته دیویس هزینه کارمزد اتریوم بیش از اندازه بالاست که  روز بروز هم رو به افزایش می باشد و باید اصلاح شود که تنها راه حل آن نسخه دوم اتریوم می باشد.