در حال حاضر قیمت بیت کوین به پایین ترین حد سه ماه خود رسیده و باعث برانگیخته شدن ترس سرمایه گذاران بسیاری شده است. در این میان که بازار ارز دیجیتال از وضعیت خوبی برخوردار نیست، مدل انباشت به جریان که یکی از بهترین شاخص های پیشبینی قیمت است اعلام کرده قیمت بیت کوین در بد ترین حالت، تا پایان ماه نوامبر به 98 هزار دلار می رسد. ابداع کننده مدل انباشت به جریان، PlanB می باشد که یکی از تحلیل گران مجرب بازار بوده و آوازه آن در حوزه کریپتو پیچیده است. این تحلیلگر بزرگ گفته است بیت کوین در وضعیت بدی قرار ندارد و تنها با کمی صبر، هلدر های BTC می توانند دارایی خود را با نرخ 98 هزار دلار تعیین کنند.

 

 

نظر پلن بی در مورد بیت کوین

همانطور که گفته شد پلن بی یکی از تحلیل گران محبوب بازار است که با ابداع روشی جالب قیمت بیت کوین را پیشبینی می کند. پلن بی بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش یک دارایی و با در نظر گرفتن علم آمار، قیمت دارایی مورد نظر را پیشبینی می کند. عقیده پلن بی و البته مدل انباشت به جریان، این است که هر چه عرضه یک دارایی بیشتر باشد، از ارزش آن کم می شود. برای مثال پلن بی بیت کوین را با طلا و فلز مقایسه کرده و از این طریق ارزش بیت کوین را به دست آورده است. پلن بی برخی از دلایل فاندامنتال را عامل تحریک بیت کوین به سطح های پایین تر می داند و گفته است ایلان ماسک با پیش کشیدن بحث انرژی پاک و همچنین ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین دو عامل اصلی ریزش های اخیر بیت کوین هستند. با آنکه در حال حاضر بازار ارز دیجیتال در شرایط مطلوبی قرار ندارد، آخرین توییت پلن بی در این باره به شرح زیر بود:

« قیمت بیت کوین زیر 34 هزار دلار تعریف شده است، علت این موضوع تا حدودی به ایلان ماسک و ماینر های چینی مربوط می شود. در واقع عوامل فاندامنتال است که باعث ریزش بیت کوین در ماه ژوئن شده است و احتمالا ماه آینده نیز به همین منوال می گذرد. اما بدترین سناریو من برای قیمت بیت کوین، 98 هزار دلار است.»

با توییت آخر پلن بی، سرمایه گذاران بازار و هلدر های بیت کوین امید تازه ای به گرفته و با این خوشبینی پلن بی ممکن است روند بیت کوین در ماه های آینده تغییر کند.