از زمان پیدایش بیت کوین در سال 2009 تا به امروز شاهد نوسانات قیمتی روز افزون و افزایش ارزش آن بوده ایم. در اولین وهله بیت کوین در سال 2010 با قیمت 41 دلار خرید و فروش می شد و این در حالی است که امروزه با قیمت 56 هزار دلار ارزش گذاری می شود. پس از این نوسانات پی در پی پادشاه رمز ارز ها، حال بلومبرگ تیم تحلیل گر مشهور بازار ارز دیجیتال پیشبینی کرده است قیمت بیت کوین تا اخر سال 2021 به 400 هزار دلار خواهد رسید.

 

 

بیت کوین ارز ذخیره ای جهان

با افزایش قیمت بیت کوین و کاربردی بودن این رمز ارز محبوب اخیرا از سرمایه گذاران خرد گرفته تا سرمایه گذاران بزرگ قدم در عرصه خرید و فروش رمز ارز برداشته و دارایی خود را به مبادلات بیت کوین اختصاص داده اند، از این رو ارزش بازار بیت کوین و سایر ارز ها بالا رفته و تبدیل به بزرگ ترین منبع معاملاتی روز شده اند. مایک مک گلون استراتژیست ارشد موسسه بلومبرگ در توییتی بیت کوین را اینگونه شرح داده است:

<<بیت کوین در جاده‌ای است که به تبدیل‌شدن به ارز ذخیره‌ای جهانی ختم می‌شود. به نظر ما، خیز بلوغ بیت کوین در سال ۲۰۲۱ می‌تواند آن را به یک دارایی بدون ریسک تبدیل کند.>>

وی همچنین پس از انتشار نمودار میانگین قیمت بیت کوین این ارز دیجیتال را با دلار مقایسه کرد و افزود نقدینگی بیت کوین در بازار آنقدر بالا است که در آینده ای نه چندان دور تبدیل به بزرگ ترین منبع ذخیره ای مالی جهان خواهد شد.

 

 

بلومبرگ در مقایسه با دیگر تحلیلگران بازار

پیشبینی بلومبرگ در مورد بیت کوین نسبت به دیگر حدس و گمان ها بسیار بالا تر بوده و به گفته او BTC هشت برابر افزایش قیمت خواهد داشت. برای مثال مدل انباشت به جریان نیز پیشبینی می کند بیت کوین روند صعودی را طی خواهد کرد اما به عقیده این تحلیلگر قیمت بیت کوین تا اخر سال 2021 به 288 هزار دلار می رسد. با این حال تقریبا تمام تحلیلگران بازار موافق هستند قیمت بیت کوین در آینده افزایش میابد و افراد بیشتری در پذیرفتن آن شرکت خواهند کرد. در حال حاضر نیز شرکت های بزرگی مانند مایکرو استراتژی که 73 میلیارد دلار بیت کوین ذخیره دارد به خرید و نگهداری بیت کوین پرداخته اند که اگر همینطور روند تقاضا بالا در بازار ادامه پیدا کند قطعا ارزش بیت کوین در آینده بیشتر نیز خواهد شد