با اعلام خبر بازگشایی مجدد صندوق اتریوم برای سرمایه گذاران توسط شرکت سرمایه گذاری و مدیریت دارایی گری اسکیل، بسیاری اترویم را به عنوان امید دوم سرمایه گذاران بعد از بیت کوین معرفی کردند. فعالیت صندوق اتریوم شرکت گری اسکیل در دسامبر سال 2020 به همراه پنج صندوق دیگر آن متوقف شده بود. مطابق اعلام گری اسکیل قرار است صندوق های مذکور به منظور مشارکت در سرمایه گذاری بوسیله ارائه سهام های خصوصی این شرکت تا پایان سال جاری مجددا شروع به فعالیت کنند. 
صندوق های مختلف برای ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم توسط گری اسکیل برای سرمایه گذاران و معامله گران این حوزه راه اندازی شده تا از برخورد آنها با مشکلات ناشی از خرید مستقیم و نگهداری رمز ارزها جلوگیری به عمل آورد. 
طی خبری که در این راستا از این شرکت منتشر شده، ارزش دارایی صندوق اتریوم تحت مدیریت گری اسکیل در 29 ژانویه، بالغ بر 4 میلیارد دلار برآورد شده است.
این شرکت در طول هفته اخیر، اقدام به ثبت درخواستی مبنی بر راه اندازی 5 صندوق جدید ارز دیجیتال کرده است. در میان این درخواست ها تعدادی به توکن های حوزه مالی غیرمتمرکز اختصاص داده شده است. اما نمی توان درخواست ثبت این صندوق ها را به معنی راه اندازی قطعی آنها دانست.

بازگشایی صندوق سرمای گذاری اتریوم توسط شرکت گری اسکیل

اتریوم؛ امید دوم سرمایه گذاران

اتریوم از جمله آلت کوین هایی بوده که به زعم بسیاری می تواند بعد از بیت کوین سود آوری خوبی را برای سرمایه گذاران به ارمغان بیاورد. هرچند هنوز نمی توان به لحاظ میزان محبوبیت اتریوم را با بیت کوین مقایسه کرد اما با این حال این ارز دیجیتال توانسته قدرت اقتصادی خود را به رخ بکشد.
اتریوم به لحاظ حجم معاملات در بازار بعد از بیت کوین در جایگاه دومی جای گرفته و این یعنی شاید بتواند روزی جایگزین بیت کوین شود.
اتریوم پلتفرمی غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است که قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را دارد.
پلتفرم اتریوم همزمان با عرضه توکن اختصاصی خود با نماد اتر (Eth)، امکان عرضه رمز ارز های دیگر را نیز در شبکه خود فراهم آورده است. همچنین می توان از طریق آن اقدام به جمع آوری بودجه لازم برای پروژه های جدید نمود.

اتریوم و بیت کوین


قابلیت پیاده سازی قراردادهای هوشمند وجه تمایز و مزیت عمده اتریوم نسبت به بیت کوین می باشد. با استفاده از این ویژگی توسعه دهندگان می توانند اقدام به اجرای برنامه های غیرمتمرکز یا Dapp ها روی بستر بلاک چین بکنند. قرادادهای هوشمند تقریبا امکاناتی بدون محدودیت در اختیار کاربران قرار می دهند. 
InvestorPlace در اظهار نظری در مورد اتریوم چنین گفته که هر چند اتریوم شاید هیچگاه نتواند همچون بیت کوین شاهد قیمت پنج رقمی باشد، اما بدون شک با توجه به قابلیت ها و عملکردهای شگفت انگیز خود می تواند دومین جایگاه را در اختیار داشته باشد. با یک پیش بینی دم دستی هم می توان چشم انداز آینده قیمت اتریوم را در محدوده 2000  دلار در نظر گرفت. اتریوم در حال حاضر در محدوده 1500 دلار معامله می شود. در صورت تحقق چنین چشم اندازی و برانگیخته شدن تمایلات سرمایه گذاران نهادی در بازار آتی بورس کالای شیکاگو CME، این اتفاق می تواند به منزله "قدم بزرگ بعدی در دنیای ارزهای دیجیتال" در نظر گرفته شود. 

اتریوم امید دوم سرمایه گذاران

اتریوم توانست در میان هیاهوی WallStreetbet به بالاترین قیمت تاریخ خود نزدیک شود

به زعم بسیاری از تحلیل گران، جنبش به راه انداخته شده توسط گروه WSB، می تواند زمینه ساز پذیرش عمومی بیشتر ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز از سوی مردم شود. در همین حال، قیمت اتریوم در روز دوم فوریه 2021، در آستانه نزدیک شدن به بالاترین قیمت تاریخ پیدایش خود است.
همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، قیمت اتر دومین ارز دیجیتال به لحاظ ارزش بازار، توانست با رسیدن به محدوده 1,550 دلاری رکورد تاریخی خود در ماه گذشته که 1459 دلار بود را بشکند. شما می توانید جهت دنبال کردن قیمت لحظه ای اتر و سایر ارزهای دیجیتال به وب سایت تتر ایران مراجعه نمایید.
منشاء این افزایش قیمت به آشفتگی های ایجاد شده حول بازار بورس و اعمال یک سری محدودیت ها از سوی برخی از پلتفرم ها نظیر رابین هود به منظور کنترل و مدیریت نوسانات بازار نسبت داده شده است.

افزایش قیمت اتریوم


به اعتقاد تحلیل گران و کارشناسان حوزه رمز ارزها، اعمال محدودیت های این چنینی می تواند زمینه ساز و هدایت گر ورود بسیاری از کاربران به حوزه استفاده از سرویس های دیفای باشد که زمینه فعالیتی بسیاری از این برنامه های غیرمتمرکز در بستر بلاک چین شبکه اتریوم پیاده سازی شده اند. 
نیکولاس پلکانس مدیر معاملات NEM، در گزارشی با اشاره به این موضوع افزود: "در پی متوقف شدن معاملات سهام هایی همچون Gamestop و نوکیا بوسیله پلتفرمی مانند رابین هود، و ضمنا وضع قوانینی برای ممانعت از جهت گیری های انجام شده توسط سرمایه گذاران خرد در شبکه های اجتماعی، فرصت بیشتری برای تقویت و  عرض اندام ارزهای دیجیتال فراهم خواهد آمد."
یکی از محققان فعال در موسسه Messari معتقد است که در حال حاضر بستر مناسب برای پذیرش گسترده تر بیت کوین و اتریوم، دیفای و وب 3.0 مهیا شده است. وی در این باره گفت: "جهت حمایت از سیستم غیرمتمرکز اقتصادی، اترویم بخرید؛ و سود کلانی بدست آورید."
از اتر می توان جهت ذخیره ارزش نیز استفاده کرد و در همین راستا شاهد ورود سرمایه گذاران سازمانی به این بازار و سرمایه گذاری در آن هستیم. در حالی که اتریوم در حال پشت سرگذاشتن رکورد تاریخی خود است، قیمت بیت کوین درجا زده و در حال فاصله گرفتن از بالاترین قیمت تاریخ خود می باشد. بیت کوین هم اکنون با 5000 فاصله از قیمت اوج خود در محدوده 37,000 دلار معامله می شود.