کارشناسان بانک سرمایه گذاری سی‌تی بنک (Citi Bank) که یک بانک چند ملیتی است در تحلیلی که از آینده بیت کوین به دست دادند، آینده این ارز دیجیتال را نامعلوم دانسته و اعلام داشتند که بیت کوین یا جریان اصلی را پذیرفته و همگام با آن حرکت خواهد کرد یا در مدار سفته بازیهای پرتکرار افتاده و از هم خواهد پاشید.
بنا به گزارش کریپتوپوتیتو، گزارش جامعی که توسط گروه تحلیل و چشم اندازهای جهانی سی تی بنک در 100 صفحه و با عنوان "بیت کوین در نقطه اوج" ارائه شده به طور مفصل به تحلیل بیت کوین و روند پیش روی این رمز ارز پرداخته و بیان می کند که بیت کوین این پتانسیل را دارد که به عنوان یک ارز برگزیده در تجارت بین المللی مورد استفاده قرار بگیرد.
به اعتقاد این تحلیل گران، ابراز علاقه تعدادی از سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین را می توان به عنوان یکی از عمده ترین پیشران های این ارز دیجیتال برای دستیابی به پذیرش جریان اصلی دانست که از جمله این شرکت ها می توان به تسلا، مایکرواستراتژی و پی پل اشاره کرد.

آینده نامعلوم بیت کوین


این تحلیل گران همچنین به چند عامل دیگر مانند وجود گزینه های مختلف برای انجام تراکنش های آنلاین همانند استیبل کوین ها و ارز دیجیتال ملی اشاره کرده و افزود این عوامل می توانند در تسهیل و تسریع روند پذیرش بیت کوین برای استفاده در تسویه های بین المللی موثر واقع شوند.
در این گزارش همچنین آمده است که می توان با تقابل توامان ریسک ها و فرصت هایی که بیت کوین خلق می کند، به قرارگرفتن این ارز دیجیتال در نقطه اوج اذعان داشت.
در این رابطه در گزارش چنین آمده: "بیت کوین برای پیشرفت بیشتر با ریسک ها و موانع زیادی روبروست. با ارزیابی این موانع بالقوه و فرصت ها، می توان به این نتیجه گیری رسید که بیت کوین اکنون در یک نقطه اوج قرار گرفته است؛ بنابراین آینده این رمز ارز همچنان نامعلوم است، اما احتمالا تحولات کوتاه مدت می تواند تعیین کننده این موضوع باید که آیا بیت کوین در نقطه اوج پذیرش جریان اصلی است یا بایستی در انتظار انفجار این سفته بازی ها باشیم."
این گزارش در بخش نتیجه گیری خود نقل قولی از شوپنهاور (Schopenhauer) فیلسوف آلمانی آورده که می گوید: "همه حقایق از سه مرحله عبور می کنند. اول، مورد تمسخر واقع می شوند. دوم به شدت مورد مخالفت قرار می گیرند. و در نهایت به عنوان یک امر کاملا بدیهی مورد پذیرش قرار می گیرند."
این تحلیل گران ایجاد تغییر مثبت در رویکرد تعدادی از شرکت ها و موسسات مالی در رابطه با بیت کوین و موضوعات مربوط به آن، را به عنوان یک مصداق خوب برای اثبات اظهار نظر شوپنهاور می دانند. اظهار نظری که شوپنهاور آن را در حدود 150 سال پیش از اینکه چیزی به عنوان بیت کوین خلق شود، عنوان کرده بود.

تحلیل آینده بیت کوین


در گذشته بودند بانکهایی که درصدد طرد و رد بیت کوین برآمدند و این ارز دیجیتال را فاقد ارزش ذاتی می دانستند و آن را داعیه ای از سوی طرفدارانش می پنداشتند.
اما روند صعودی قیمت بیت کوین توانست این منتقدان را متقاعد به پذیرش ارزشمندی بیت کوین کند تا با تجدید نظر در مورد بیت کوین روند پذیرش این رمز ارز را جدی بگیرند و حتی به جرقه طرفداران آن بپیوندند. حال اکنون بیت کوین توانسته برخی از بانکهای بزرگ جهان را با خود همسو ساخته و آنها در حال آماده سازی خود برای ارائه خدمات بیت کوین به مشتریانشان هستند.