بر اساس اخبار منتشر شده طبق یک برنامه رسمی استخدام در آمازون، این شرکت درحال ایجاد یک تیم فنی برای فعال کردن سرویس ارز دیجیتال است. این سرویس که در حال حاضر به عنوان یک پروژه "پرداخت دیجیتال نوظهور" یا DEP شناخته می شود، به صورت آزمایشی ابتدا در مکزیک راه اندازی می شود و به مردم محلی این امکان را می دهد که با پول نقد رمز ارز را خریداری کرده و از طریق این رمز ارزها اقدام به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود کنند. در آگهی استخدام این شرکت آمده است که ما به دنبال یک رهبر هستیم که به ما کمک کند یک محصول پرداخت جدید را که برای اولین بار در مکزیک شروع می شود، راه اندازی کنیم. این محصول به مشتریان این امکان را می دهد که پول نقد خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنند و کاربران با استفاده از آن بتوانند از خدمات آنلاین و یا از خدماتی مانند Prime Video در نهایت لذت استفاده کنند.

راه اندازی سرویس خدمات ارز دیجیتال توسط آمازون

این شرکت در پست خود هیچ اشاره ای به فناوری بلاکچین یا مجموعه های رمز نگاری شده نکرده است اما به نظر می رسد هدف از ایجاد چنین پروژه ای به معنای به حداقل رساندن دخالت بانک ها در ارتباط با مشتریان بالقوه خود در کشورهای در حال توسعه باشد که بسیاری از آنها در حال حاضر به این مجموعه دسترسی ندارند. 

براساس اطلاعاتی که مدیران سایت آمازون منتشر کرده اند افرادی که برای توسعه نرم افزار غیرمتمرکز ارز دیجیتال برای استفاده از آن در مبادلات آنلاین کاربران بویژه خرید بیت کوین و خرج آن در فرایند خرید و فروش کالا و خدمات به همراه سایر ارزهای دیجیتال در نظر گرفته خواهند شد، ملزم به داشتن حداقل مدرک لیسانس در علوم کامپیوتری یا سایر مدارک معادل آن با بیش از سه سال سابقه مدیریت تحویل سیستم های نرم افزاری توزیع شده خواهند بود.

طبق داده هایی که از طریق سایت Linkedin منتشر شده است آگهی استخدام شرکت آمازون در 4 فوریه 2021 منتشر شده است. این اتفاق در حالی در شرف وقوع است که قبل از انتشار این برنامه آمازون اعلام کرد که بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت یعنی جف بزوس قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند.

به باور بسیاری از تحلیل گران کناره گیری جف بزوس نشانه ای از شروع یک تحول جدید در رویکرد این شرکت نسبت به ارز های دیجیتال است که این شرکت قصد دارد آن را پیگیری کند.