شب یلدا که با نام شب چله نیز بین عموم شهرت دارد، بلندترین شب سال و یکی از جشن های باستانی ایرانی است. شاید اگر بخواهیم شب یلدا را دقیق تر توضیح دهیم، بهتر است بگوییم زمان بین غروب آفتاب از آخرین روز ماه آذر تا طلوع آفتاب اولین روز ماه دی را یلدا می گویند. جالب است بدانید چهل روز اول زمستان را چله بزرگ و بیست روز بعد را چله کوچک می‌گویند. روایت های بسیاری در باب شب یلدا وجود دارد که در کل این شب را در واژه هایی چون دوستی، خورشید و از ایزدگان زرتشتیان خلاصه می کند. در این شب، زمین پس از عبور از طولانی ترین و تاریک‌ ترین شب سال، آماده ورود به فصل زمستان می شود.

از واجبات سفره شب یلدا و جشن مربوط به آن دیوان حافظ است، چراکه حافظ خوانی و گرفتن فال حافظ از اصلی ترین و مهم ترین رسم در میان رسوم جشن یلداست، اما از این رسم که بگذریم، به خوشمزه های جشن شب یلدا می رسیم که آجیل، هندوانه و انار، به عنوان نمادهای اصلی، پرطرفدارترین خوراکی های رنگارنگ این سفره هستند. بدون شک شما نیز مانند بسیاری از افراد، این شب را در کنار خانواده، دوستان و آشنایان جشن می گیرید و از آداب و رسوم شهر خود سخن می گویید. به مناسب این شب تتر ایران یلدایی پربرکت، اوقاتی خوش، دلپذیر و سرشار از شادی و خاطره‌ ای به ‌یاد ماندنی را برای شما آرزومند است.

آفر یلدای تتر ایران

سایت تتر ایران با آفری که برای شما کاربران عزیز درنظر گرفته است، می خواهد شادی این شب را با شما شریک شود. به مناسبت شب یلدا از ساعت 00:00 روز سه شنبه – 30 آذر ماه، قیمت خرید و فروش تمامی ارزها در وب سایت تتر ایران یکسان می شود. مهلت استفاده از آفر شب یلدا 24 ساعت از زمان شروع می باشد.