روز گذشته، بیت کوین برای اولین بار در یک ماه اخیر رشد 10 درصدی را تجربه کرد و به سطح مقاومتی 40،000 دلار بازگشت. بازار ارز دیجیتال که برای مدت طولانی دچار ریزش شده بود، امروز با افزایش قیمت بیت کوین دوباره به روند مثبت خود ادامه می دهد. آنالیزگر های مجربی مانند جی پی مورگان (JPMorgan) و Chase & Co، با توجه به رشد اخیر بیت کوین معتقد اند بازار کریپتو کارنسی بحران سقوط قیمتی را پشت سر گذاشته و از این پس به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین زیر سطح میانگین متحرک های کلیدی تعریف شده است که روند یک اصلاح دیگر را نشان می دهد، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که خبر از رشد قیمت بیت کوین در آینده می دهند. بسیاری از تحلیل گران کریپتوکارنسی گفته اند اتفاقی که در ماه های اخیر برای بیت کوین و سایر رمز ارز ها افتاد، شبیه به رویداد مارس 2021 است که بازار با افت شدید قیمتی مواجه شد و در روند نزولی درجا می زد، اما پس از آن به روند صعودی بازگشت و رشد قیمت چشمگیری داشت. در واقع می توان گفت تاریخچه نوسانات بیت کوین یکی از سیگنال های مهم است که طبق آن می توان روند BTC را نسبتا حدس زد و جزئیات مهمی را برسی کرد. سه آنالیز گر مهم و مشهور بازار ارز دیجیتال، نشانگر روند صعودی بیت کوین در آینده هستند:

• شاخص SOPR
•نمودار مدل انباشت به جریان
•تحلیل فاندامنتال

شاخص SOPR: این شاخص به معامله گران نشان می دهد آدرس های کیف پول بیت کوین، از فروش BTC های خود به سود رسیده و یا با ضرر دارایی خود را به فروش رسانده اند. از آنجا که نمودار SOPR از قرمز به رنگ سبز تغییر رویه داده، می توان گفت کیف پول های بیت کوین دارایی خود را با سود به فروش می رسانند و خبری از فروش های هیجانی نیست.

همچنین برآورد شده است عامل بزرگی که باعث کاهش قیمت چند وقت اخیر بیت کوین شد، تاثیر گذاری اخبار و احساسات در بازار بود که باعث وحشت معامله گران و بالا رفتن شاخص ترس در بازار شد. اما در حال حاضر شاخص ترس و طمع در محدوده 38 ثبت شده که نشانگر از بین رفتن ترس سرمایه گذاران می باشد.

اگر بیت کوین موفق به شکست سطح 42 هزار دلار بشود، سطح های بعدی که مورد آزمایش قرار می گیرند 44 و 45 هزار دلار هستند که با شکست این سطح ها بیت کوین در مسیر صعودی قدم می گذارد.


 

 

احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا 200 هزار دلار

یکی از تحلیل گران ON-CHAIN به نام willy wo که از محبوبیت زیادی در بازار برخوردار است، در رابطه با قیمت بیت کوین در یک پادکست گفته است: 

« به نظر می رسید BTC قرار است در پایان سال به قیمت 300 الی 500 هزار دلار دست یابد، اما با افت اخیر قیمت تا پایان سال میان 200 تا 300 هزار دلار احتساب شده است.»

با این حال امروز یکی از اوقات خوش بیت کوین و سایر رمز ارز ها است و بازار به رنگ سبز (تغییرات مثبت) در آمده که می تواند خبر خوبی برای هلدر های رمز ارز باشد.