شیلینگ در ارزهای دیجیتال

اصطلاح شیلینگ در ارزهای دیجیتال یعنی تبلیغ رمز ارزها توسط یک اینفلوئنسر و یا شخصی با پرستیژ خاص، که تلاش می کند یک پروژه رمزنگاری را به دیگران معرفی کند. اخیرا ممکن است افراد زیادی را دیده باشید که در رابطه با بزرگترین ارز دیجیتالی که تا به حال ظهور کرده است، صحبت می کنند و خرید و سرمایه گذاری در آن را به شما  توصیه می کنند، که نمونه شیلینگ در ارز های دیجیتال است. «شیل» یا «شیلر» نیز عبارتی است که اغلب در این زمینه برای اشاره به شخصی که دیگران را به خرید و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال تشویق میکند، استفاده می شود. در واقع طی فرآیند شیلینگ، افراد زیادی به رمز ارز های تبلیغ شده علاقه مند می شوند و آن ها را خریداری می کنند، که این امر در نهایت منجر به افزایش قیمت سکه یا توکن تبلیغ شده، می شود.

شیلینگ (Shilling) چیست؟

شیلینگ (Shilling) چیست؟

شیلینگ چیست؟ شیلینگ معرفی یک ارز دیجیتال توسط شخصی با موقعیت یا شهرت اجتماعی بالا است که در جهت افزایش ارزش یا قیمت یک توکن، انجام می شود. معمولا شیلر ها تلاش می کنند توجه عموم افراد را به یک پروژه جلب کنند تا سرمایه گذاران با خرید ارز دیجیتال مورد نظر،  تقاضا و قیمت را افزایش دهند. زمانی که شخصی به طور فعال در حمایت پنهانی از یک ارز دیجیتال شرکت می کند، در واقع آن را شیلینگ می کند. هر چه افراد بیشتری در یک پروژه رمزنگاری سرمایه گذاری کنند، تقاضا برای توکن یا ارز دیجیتال مورد نظر بیشتر شده و در نتیجه قیمت آن نیز به طور پی در پی افزایش می یابد.

شیلینگ در ارز های دیجیتال به چه معناست؟

اصطلاح شیلینگ از زمان پذیرش جریان اصلی تجارت کریپتو، به یک پدیده قابل توجه در دنیای ارز های دیجیتال تبدیل شده است. شیلینگ اساسا روشی برای تبلیغات ضمنی یا پنهان است که در آن یک فرد مشهور تلاش می کند تا در مورد ارزهای دیجیتال در پلتفرم های مختلف آنلاین و رسانه های اجتماعی تبلیغات ایجاد کند. شیلینگ به عنوان یک عمل منفی در نظر گرفته می شود، زیرا شخصی که یک سکه یا توکن دیجیتال را تبلیغ می کند، این کار را برای منافع مالی شخصی انجام می دهد. شیلرها معمولا افراد صادقی  نیستند و در حالی ارز دیجیتال را تبلیغ می کنند که به این واقعیت اعتراف نمی کنند. اگرچه تبلیغات پولی از رایج ترین نوع شیلینگ ها هستند، اما ممکن است یک فرد به دلایل زیر یک سکه یا توکن را تبلیغ کند:

• آنها یک سکه را با قیمت نسبتا پایین خریداری کرده اند، و منتظر افزایش قیمت آن هستند تا سودی کسب کنند.
• شیلر ها در برخی موارد، بخشی از تیم توسعه یا بازاریابی هستند و تلاش میکنند تا عموم مردم را به سکه یا رمز ارز دیجیتال مورد نظر علاقه مند کنند.

جلوگیری از سوء استفاده توسط شیلر ها

وقتی تقاضا برای دارایی های دیجیتال افزایش می یابد، به مراتب ارزش قیمت آن ها نیز افزایش می یابد. شیلرها معمولا با هدف قرار دادن آلت کوین های غیر محبوب، توجه بسیاری از افراد را برای خرید و سرمایه گذاری در آن رمز ارز، جلب می کنند. بسیاری از سرمایه گذاران از طریق شیلینگ اقدام به  کلاهبرداری می کنند، جالب است بدانید که حدود 30 ثانیه طول می کشد تا کل این فرآیند اجرایی شود. یکی از نشانه های کلیدی که باید به آن توجه کرد، عنصری است که توکن به آن «شیل» شده است. نکته دیگری که باید در نظر گرفت توکنومیک است. انجام تحقیقات کامل برای تعیین برخی اصول اساسی مانند نوسانات قیمت ارز های دیجیتال، ویژگی های استخراج و یا سهام، و مهم تر از همه،  توسعه دهندگان رمز ارز ضروری است.
در غیر این صورت، این خطر  وجود دارد که قربانی شلینیگ شده و تمام سرمایه خود را از دست بدهید. برای مثال اگر قصد سرمایه گذاری و خرید دوج کوین را به عنوان یک رمز ارز تبلیغ شده دارید، باید تاریخچه ایجاد دوج کوین و عرضه آن به بازار، توسعه دهندگان، تاریخچه قیمت، تحلیل تکنیکال و عرضه در گردش بازار آن را مطالعه نمایید و در صورت امکان از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید. قبل از اینکه اجازه دهید کسی شما را متقاعد کند که زمان و پول خود را در یک پروژه رمز نگاری سرمایه گذاری کنید، اقدامات زیر را انجام دهید.

1.برای به دست آوردن اطلاعات ضروری و لازم در رابطه با رمز ارز تبلیغ شده، مطالعه و تحقیق کافی  انجام دهید. 
2.اعتبار فردی که پروژه را تبلیغ می کند بررسی کنید.
3.گروه سازنده و توسعه دهنده رمز ارز، یا پروژه را به دقت بررسی کنید و وایت پیپر آن را حتما مطالعه کنید.


نتیجه گیری

شیلینگ ارزهای دیجیتال، به فرآیند تبلیغات یک پروژه مشخص یا ارز دیجیتال، برای افزایش تقاضا و سرمایه گذاری در آن رمز ارز، اشاره دارد. در شیلینگ ارز های رمزنگاری شده، یک شخص در تبلیغ یک ارز دیجیتال خاص شرکت می کند، که هدف اصلی آن ایجاد علاقه است تا مردم برای خرید آن ارز دیجیتال تحت تأثیر قرار گیرند. زمانی که مردم شروع به خرید ارزهای دیجیتال کنند، تقاضا برای این ارز افزایش خواهد یافت و قیمت آن نیز با این تقاضا، بالاتر خواهد رفت. هر چه در زمینه رمز ارزهای دیجیتال اطلاعات بیشتری داشته باشید،  احتمال اینکه تحت تاثیر این تبلیغات قرار بگیرید کمتر خواهد شد. تتر ایران وب سایت جامع در زمینه ارزهای دیجیتال است که اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه ارز دیجیتال، ارائه می کند که با استفاده از آن ها می توانید از شیلینگ در امان بمانید.