بریتانیا نام جدیدی برای استیبل کوین ها و لایحه‌ ی جدیدی برای تنظیم ارزهای دیجیتال دارد. این اقدام از سوی برتانیا موج دیگری از شناخت برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در بردارد.
بریتانیا در 25 اکتبر لایحه خدمات مالی و بازارها را پیش برد و چشم انداز خود را برای بیت کوین سخت تر کرد.
این لایحه، که در 18 اکتبر پیشنهاد شد، به این صورت است که «تعداد اقداماتی را برای حفظ و ارتقای موقعیت بریتانیا به عنوان یک رهبر جهانی در خدمات مالی، تضمین می‌کند که این بخش به ارائه برای افراد و مشاغل در سراسر کشور ادامه می‌دهد».

دکتر لیزا کامرون، عضو پارلمان و رئیس گروه پارلمانی  The Crypto and Digital Assets عنوان کرد، این لایحه مجدداً قصد بریتانیا برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال را تأیید می کند. در مصاحبه ای توضیح داد که رمزارز در رادار قانونگذاران قرار دارد، اگرچه آموزش های زیادی باید انجام شود.

لایحه ی جدید بریتانیا برای ارزهای دیجیتال

این لایحه مبتنی بر اقدامات موجود برای گسترش مقررات استیبل کوین است و از "دارایی های تسویه دیجیتال" (DSA) به عنوان یک اصطلاح جدید یاد می کند. به گفته دولت بریتانیا، «دارایی‌های رمزنگاری از نوعی فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) استفاده می‌کنند، در حالی که DSA شامل «استیبل کوین‌ها» است.
دولت بریتانیا قبلاً اظهار کرده بود که "بسته ای از اقدامات" با هدف بهبود مقررات و وضوح پیرامون بلاک چین، کریپتو و بیت کوین وجود خواهد داشت.
نخست‌وزیر جدید سوناک، نیز علاقه خود را به حوزه‌های خاصی از ارزهای دیجیتال، مانند حمایت خود از ایجاد توکن غیرقابل تغییر رویال Mint ابراز کرده است. وی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نیز حمایت می کند.

به رسمیت شناختن دارایی های رمزنگاری و دیجیتال به عنوان ابزارهای مالی هنوز به قانون تبدیل نشده است. این لایحه باید مراحل حیاتی را تصویب کند: مجلس ملزم به تصویب یا اصلاح این لایحه قبل از تایید نهایی سلطنتی توسط پادشاه جدید، پادشاه چارلز سوم خواهد بود.