میم هایی که به توکن غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل شدند توجه و جریان اصلی را به دنیای NFT و هنر دیجیتال جلب کردند و به گسترش بازار و افزایش مشروعیت آن کمک به سزایی نمودند. قیمت های بالای پرداخت شده برای برخی از NFT میم ها، نشان دهنده ی ارزش فرهنگ آنلاین و ارتباط عاطفی افراد با میم های اینترنتی هستند. میم‌ های NFT روش جدیدی را برای سازندگان و هنرمندان ایجاد کرده‌ اند تا از آثار خود کسب درآمد کنند، این امر منجر به فرصت‌ ها و جریان‌ های درآمدی جدید در اقتصاد دیجیتال می‌شود.

NFT میم‌ به چه معناست؟

NFT میم به میم‌های اینترنتی اطلاق می شوند که به توکن‌های غیرقابل تعویض تبدیل شده‌اند و دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی هستند که در یک بلاکچین تأیید می‌شوند. این NFTها به سازندگان میم های اصلی اجازه می دهند تا کسب درآمد کنند. برخی از نمونه‌های میم‌های NFT عبارت هستند از Nyan the cat ،Disaster girl و the keyboard  cat و موارد دیگر که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

Nyan Cat

میم‌هایی که به عنوان NFT فروخته شدند

یک گربه پرنده پیکسلی با بدنه پاپ-تارت اولین میمی شد که به عنوان NFT در فوریه 2021 با قیمتی حدود 300 اتر فروخته شد.
فروش Nyan Cat ،NFT یک رویداد مهم در جامعه NFT بود. این معامله به ایده فروش هنر دیجیتال به عنوان NFT مشروعیت بخشید. این میم در آوریل 2011 توسط کریس تورس ساخته شد. به طور کلی می‌توان آن را به عنوان انقلاب میم‌ها در نظر گرفت.

Disaster Girl

NFT میم

عکس دخترکی با لبخندی شیطنت آمیز که در مقابل خانه‌ای در حال سوختن ایستاده بود، در آوریل 2021 به قیمت 180 ETH به عنوان NFT فروخته شد.
فروش این NFT، ثابت کرد که حتی میم‌های نسبتا مبهم نیز می‌توانند به عنوان یک NFT ارزشمند باشند. علاوه بر این، این فروش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و شهرت NFT را بیش از پیش بالا برد.
دختری که در این عکس دیده می‌شود «زو راث» نام دارد و اکنون ۲2 سال سن دارد.

Doge

NFT میم به چه معناست؟

این میم محبوب سگ Shiba Inu در سال 2021 به یک NFT میم تبدیل شد، میم اصلی "Doge" به قیمت 1696.9 ETH در ژوئن 2021 فروخته شد.
موفقیت Doge NFT به تقویت محبوبیت میم Shiba Inu در فضای NFT کمک کرد. قیمت های بالای پرداخت شده برای برخی از این NFTها نیز به ایجاد پوشش رسانه‌ای قابل توجهی کمک کرد.

Stonks

ان اف تی

میمی از یک تاجر که نموداری را در دست دارد که مسیر صعودی سهامی را که در ماه می 2021 به قیمت 10,000 دلار به عنوان NFT فروخته شده را نشان می‌دهد. فروش NFT Stonks نشان داد که حتی میم‌های مفهومی نیز می‌توانند ارزش NFT داشته باشند. این فروش، پتانسیل NFTها را به عنوان روشی جدید برای سازندگان و هنرمندان برای جبران هزینه های خود نشان می‌دهد.

Pepe the Frog

ان اف تی قورباغه

یک قورباغه انسان‌نما سبز که به نمادی از alt-right (جنبش ناسیونالیستی سفید پوست‌ها) تبدیل شد و سپس به عنوان یک NFT میم به قیمت ۱ میلیون دلار در می ۲۰۲۱ فروخته شد. پپه را مت فوری در کمیک بویز کلاب معرفی کرد. این شخصیت به یک میم اینترنتی شناخته شده در مای‌اسپیس، گایا آنلاین و ۴چن بدل شد.


Charlie Bit My Finger

چارلی انگشتم را گاز گرفت

یک ویدیوی وایرال از دو برادر بریتانیایی که به‌عنوان NFT با 389 ETH در ماه می 2021 فروخته شد. قیمت بالای پرداخت شده برای این NFT نشان می‌دهد که فیلم‌های ویروسی، علاوه بر عکس‌های ثابت، می‌توانند به عنوان NFT سودآور باشند.
در سپتامر ۲۰۱۱ این ویدئو بیش از ۳۷۵ میلیون بیننده را به خود جذب کرد و به پربیننده‌ترین ویدئوی غیر موزیک ویدئویی تاریخ تأسیس یوتیوب تبدیل شد.

Grumpy Cat

ان اف تی گربه

میم یک گربه با حالت نارضایتی دائمی در ماه می 2021 به یک NFT تبدیل شد و به قیمت بیش از 44.2 ETH فروخته شد.
فروش Grumpy Cat NFT ثابت کرد که میم با شخصیت حیوانات نیز می‌تواند سودآور باشد. نام واقعی این گربه تاردر ساس است. انتشار عکس‌هایی از این گربه در سال ۲۰۱۲ در اینترنت به دلیل قیافه اخمو و بداخلاقش با واکنش‌های زیادی همراه شد.

Harambe

ان اف تی گوریل

گوریلی که در سال 2016 در باغ وحش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد، تبدیل به یک میم اینترنتی شده و به عنوان NFT به قیمت 30 اتریوم فروخته می‌شود.
فروش Harambe NFT نشان می‌دهد که چگونه برخی از افراد وابستگی عاطفی به میم‌های خاصی دارند و مایل هستند برای آن‌ها قیمت‌های گزافی بپردازند.
هارامبه یک گوریل غربی پشت خاکستری هفده ساله بود که در باغ وحش شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو زندگی می کرد. خرداد 1395 کودکی چهار ساله داخل محوطه نگهداری گوریل افتاد و نگهبان باغ وحش هم از ترس جان کودک، تصمیم گرفت هارامبه را به ضرب گلوله بکشد.

Good Luck Brian

ان اف تی چهره

تصویر یک نوجوان با جلیقه که در آوریل 2021 تبدیل به NFT شد، به قیمت 20 ETH فروخته شد.
محبوبیت این NFT ثابت کرد که میم‌ها، حتی آن‌هایی که تا حدودی قدیمی هستند، هنوز هم می‌توانند در بازار NFT جایگاهی داشته باشند.

The Keyboard Cat

ان اف تی گربه ای

ویدیویی از یک گربه در حال نواختن صفحه کلید در مارس 2021 به قیمت بیش از 33 ETH به عنوان NFT فروخته شد. قیمت بالای پرداخت شده برای این NFT نشان می‌دهد که ویدیوها می‌توانند به عنوان NFT نیز ارزشمند باشند.
این ویدیو در سال 1984 از گربه‌ای به نام Fatso است که آهنگی شاد را روی یک صفحه کلید می‌نوازد. این ویدئو در ژوئن 2007 تحت عنوان گربه جالب چارلی اشمیت در یوتیوب پست شد.

Success Kid

کودک موفق

این میم یک پسر کوچک با حالتی جالب است که مشتش را گره کرده و در مجموع به عنوان نمادی از موفقیت استفاده می‌شود. این عکس به عنوان NFT به قیمت 15 ETH فروخته شد.
بحث رو به رشد در مورد سودمندی و مشروعیت NFTها در این الگو منعکس شده است. برخی NFTها را به عنوان یک حباب سوداگرانه می‌بینند، در حالی که برخی دیگر آن‌ها را فرصتی جدید و هیجان‌انگیز برای هنرمندان برای کسب درآمد از آثار خود می دانند.
محبوبیت این میم باعث شد تا CNN سمی گرینر، پسری که در عکس نشان داده شده است را به عنوان "معروف ترین کودک اینترنت" توصیف کند.