بیشتر مردم هنگامی که ارزهای دیجیتال در مراحل ابتدایی خود بودند، با آن ها آشنایی نداشتند و در سال های اولیه ای که به بازار عرضه شدند، افراد کمتری حاضر شدند بر روی آن ها سرمایه گذاری کنند. ارزهای دیجیتال با گذشت زمان و آشکار شدن ویژگی‌ ها و قابلیت هایشان، بسیار محبوب شدند و افراد زیادی اقدام به خرید و نگهداری ارزهای رمزنگاری کردند. مهندسان، توسعه دهندگان و کارآفرینان تنها کسانی بودند که در سال های اولیه روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردند. دست آوردها و مزایای ارزهای دیجیتال غیرقابل انکار است. در سال‌ های اخیر نیز به دلیل رشد و محبوبیت ارزهای دیجیتال، هنرمندان و افراد مشهور دیگری نیز سرمایه گذاری خود در بازار ارزهای دیجیتال را اعلام کرده اند. در این مقاله از تتر ایران به معرفی تعدادی از این افراد مشهور و ارتباطشان با ارزهای دیجیتال پرداخته ایم.
در سال های اخیر شاهد ورود اینفلوئنسرها و سلبریتی ها و افراد مشهور به فضای کریپتو بوده ایم. از کارآفرینان و روسای اصلی فناوری گرفته تا رپرها و ستاره های تلویزیون، همگی اقدام به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کرده اند. تعداد علاقه مندان ارزهای رمزنگاری در میان افراد مشهور به سرعت در حال افزایش است. سلبریتی ها بر تعداد مخاطبان ارزهای دیجیتال و محبوبیت آن ها تأثیر می گذارند. افراد مشهور و سلبریتی ها پتانسیلی برای گسترش دانش در مورد دنیای کریپتو دارند و کسانی را که هنوز علاقه ای به این زمینه ندارند، به صنعت ارزهای دیجیتال علاقه‌مند می کنند. در ادامه به معرفی برخی از افراد مشهور که از حامیان اصلی ارزهای دیجیتال هستند، می پردازیم.

ایلان ماسک

افراد مشهور و ارزهای دیجیتال

ایلان ماسک برجسته ترین و قدرتمندترین چهره در جامعه بیت کوین است. در ژانویه 2021، زمانی که او "Bitcoin#"را به حساب توییتر خود اضافه کرد، قیمت بیت کوین تا 25٪ افزایش یافت. علاوه بر این، او اظهار داشت که شرکت او 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است که معادل 7.7 درصد از موقعیت نقدی کلی تسلا و حدود 15 درصد از موقعیت نقدی خالص آن است. ایلان ماسک یکی از حامیان اصلی بیت کوین است، اما علاقه او به میم کوین های دیگر مانند Dogecoin (DOGE) نیز قابل توجه است. ایلان ماسک همچنین به عنوان یکی از افراد برتر تاثیرگذار در ظهور دوج کوین، همراه با WallStreetBets شناخته شده است. او چندین بار در مورد این میم کوین توییت کرده است، که به طور قابل توجهی به افزایش قیمت آن به 0.402 دلار کمک کرده است، افزایشی 83 برابری نسبت به سال های گذشته.

جک دورسی

معرفی افراد معروف در ارزدیجیتال

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر، از حامیان اصلی بیت کوین است. علاقه او به بیت کوین در سال 2017 و زمانی که مبارزات انتخاباتی برای کینگ کوین را آغاز کرد، شروع شد. علیرغم این واقعیت که بازار کریپتو در سال 2018 سقوط کرد، دورسی همچنان بیت کوین را به ‌عنوان «ارز بعدی جهان» توصیف کرد. دورسی در مارس 2019 اظهار داشت که چندین هزار دلار در هفته روی بیت کوین سرمایه گذاری می کند.

مایک تایسون

تاثیر افراد مشهور ارزدیجیتال

مایک تایسون، بوکسور حرفه ای مشهور و سلبریتی در پلتفرم های اجتماعی، یکی از اولین افراد مشهوری بود که پتانسیل بیت کوین را تشخیص داد. مایک تایسون که به عنوان بخشی از انقلاب دیجیتالی با سازندگان بیت کوین همکاری می کرد، افراد زیادی را با سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین آشنا کرد.

استیون سیگال

سلبریتی های ارزدیجیتال

استیون سیگال، بازیگر و مربی هنرهای رزمی آیکیدو به یک چهره شناخته شده در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. استیون سیگال نیز یکی دیگر از حامیان بیت کوین شناخته می شود که در میزان محبوبیت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال تاثیر داشته است.

کانیه وست

هنرمندان و ارزدیجیتال

کانیه وست یکی دیگر از چهره های مشهور و هنرمندان آمریکایی است که اظهار داشت بیت کوین نشان دهنده "رهایی نهایی آمریکا" است و حمایت خود را از مشهورترین ارز دیجیتال ابراز کرده است. با این حال، میزان سرمایه گذاری این هنرمند در بیت کوین مشخص نیست. از دیگر ارزهای دیجیتال مورد علاقه کانیه وست می‌توان به اتریوم نیز اشاره کرد.

فرانسیس سوارز

فوتبالیست ها و ارزدیجیتال

فرانسیس سوارز یکی از چهره های سیاسی مشهور و شهردار میامی است که به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین حامیان ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین شناخته می شود. سوارز به دنبال آن است که میامی را به مرکز جدیدی برای فناوری تبدیل کند و با انجام این کار جایگاه شهرهای دیگر آمریکا را به چالش بکشد. فرانسیس سوارز حمایت از رمز ارزها را به ‌عنوان یکی از برنامه های اصلی مأموریت خود می بیند. فرانسیس همچنین مدتی است که تلاش های خود برای دست یافتن به این هدف را بیشتر کرده تا در زمان کوتاه تری به ایده‌ های خود دست یابد.

لیونل مسی

مسی و بیت کوین

لیونل مسی به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران شناخته می شود. مسی از زمان ورودش به بارسلونا در سال 2003، فوتبال این تیم را متحول کرده است. علاوه بر این، مسی در فناوری بلاک چین نیز به خوبی تسلط دارد. Sirin Labs، یک موبایل امن مبتنی بر بلاک چین و یک کامپیوتر همه کاره، سوپراستار آرژانتینی را به عنوان سفیر برند در سراسر جهان معرفی کرد. مسی یکی از شناخته شده ترین چهره ها است که طرفداران قابل توجهی دارد. او برای بسیاری از مردم در سراسر جهان یک قهرمان است، بنابراین پس از پست اینستاگرام خود علاقه خود را برای سرمایه گذاری در صنعت بلاک چین و به خصوص بیت کوین و اتریوم ابراز کرد.

اسنوپ داگ

اسنوپ داگ و ارز دیجیتال

اسنوپ داگ یکی از حامیان اصلی بیت کوین، و یکی از اولین هنرمندانی است که درخواست پرداخت مبلغی به بیت کوین برای فروش آلبوم خود را داشت. اسنوپ داگ در سال 2021، دوباره در صنعت کریپتو ظاهر شد تا به تقویت روند صعودی بازار کمک کند. از دیگر ارزهای دیجیتال محبوب این سلبریتی Dogecoin است که در افزایش قیمت آن نیز نقش داشته است. اسنوپ داگ همچنین اولین مجموعه NFT خود را در 30 مارس، با عنوان "A Journey with the Dogg" منتشر کرد. این آثار هنری از طریق پلتفرم Crypto.com در دسترس قرار گرفت، جایی که کابران می‌ توانستند این اثر را از طریق کارت ‌های نقدی یا اعتباری خریداری کنند.

مارک کوبان

کارآفرینان و ارزدیجیتال

مارک کوبان کارآفرین و سرمایه گذار و ستاره تلویزیونی مشهور، یک چهره محبوب در فضای کریپتو است. مارک کوبان تاجر باهوشی است و اخیرا تمام سرمایه خود را به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال اختصاص داده است. از رمزهای مورد علاقه مارک کوبان می توان به بیت کوین، اتر و دوج کوین اشاره کرد.

پاریس هیلتون

بازیگران و ارزهای دیجیتال

پاریس هیلتون یکی از چهره های شناخته شده و مشهوری است که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت کرده و حمایت خود در این صنعت را اعلام کرده است.
پاریس هیلتون اخیرا و در مصاحبه‌ ای که با کوین دسک داشت، اظهار کرد که در رابطه با NFT ها و توکن های غیرقابل تعویض، پیشنهاداتی دارد. پاریس هیلتون همچنین گفت با توجه به اینکه سال های زیادی است که در بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است، اعتبار سرمایه گذاری او نسبت به سلبریتی‌ ها و افراد مشهوری که جدیدا وارد این صنعت شده ‌اند، بسیار بیشتر است. پاریس هیلتون حتی اگر قصد سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال را نداشته باشد، قادر است اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را با قدرت بیشتری پخش کند.

از شخصیت های مهم دیگری که در صنعت بلاکچین از ارزهای دیجیتال دیگر غیر از بیت کوین حمایت کرده اند، می‌ توان به ناوال راویکانت (Naval Ravikant) و بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan) اشاره کرد. راویکانت و سرینیواسان، سال های طولانی است که حامیان تمرکززدایی بوده و بلاک چین را یکی از اصلی ترین بخش ‌های وب‌۳ و نسل بعدی اینترنت می ‌دانند.

نتیجه گیری
با گسترش محبوبیت ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری چهره های شناخته شده و همچنین شرکت ها و سازمان های بزرگ روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، به نظر می رسد که بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی به خود خواهد گرفت. در حال حاضر بیت کوین، دوج کوین و اتریوم جزو محبوب ترین ارزهای شناخته شده در بازار هستند که رشد بازار نیز اغلب به این توکن ها بستگی دارد.