بیش از یک دهه پیش، مفهوم ارزهای دیجیتال و بلاک چین مانند بیت کوین ایجاد شد و رواج پیدا کرد. این مفاهیم نه تنها در زمینه سرمایه گذاری محبوبیت داشته اند، بلکه به صنعت سینما نیز وارد شده و به موفقیت رسیده اند و فیلم و مستند های زیادی درباره این موضوع ساخته شده اند. افرادی که درک اولیه ای از این مفاهیم دارند برای توسعه بیشتر دانش خود به فیلم ها و مستندهای این حوزه روی آورده اند. این فیلم‌ ها نشان می‌ دهند که چگونه زندگی انسان ها تحت تأثیر ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. دانستن پیشینه و روندهای فعلی فناوری بلاک چین برای افرادی که به ارزهای دیجیتال علاقه دارند موضوع مفیدی است. اما در دهه گذشته، فناوری بلاک چین به قدری پیشرفت کرده است که صرفا مطالعه کلی آن غیرممکن است. به همین منظور، فیلم‌ های مستند با محوریت ارزهای دیجیتال می ‌توانند در این امر به شما کمک کنند. در ادامه این مطلب از تتر ایران، لیست کامل و جامعی از فیلم های برتر حوزه ارز دیجیتال گردآوری شده و 5 فیلم برتر ارز دیجیتال نیز معرفی و شرح داده شده اند.

Trust No One: The Hunt for the Crypto King (2022) 

معرفی 5 فیلم برتر حوزه ارز دیجیتال

آیا علاقه مند به تماشای فیلم های حوزه ارز های دیجیتال ادغام شده با قتل و جنایت هستید؟ در این مورد می توان فیلم Trust No One: The Hunt for the Crypto King که اولین مورد از 5 فیلم برتر ارز دیجیتال است را به شما پیشنهاد کرد. صرافی ها از اجزای اصلی ارزهای دیجیتال هستند که امکان معامله و خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف مانند خرید تتر، بیت کوین و... را فراهم می کنند. این فیلم نیز در مورد یک صرافی ارز دیجیتال و صاحب آن است و داستان جری کاتن، موسس یک صرافی ارز های دیجیتال را روایت می‌ کند که به‌ طور مرموزی در گذشته است. در پی درگذشت او، شرکت Gerry  ضرر 250 میلیون دلاری را متحمل شد که برای بسیاری از سرمایه گذاران بسیار دردناک بود. هنگامی که جری کاتن به طور غیرمنتظره ای از دنیا رفت، بسیاری از کارگاه ها ظاهر شدند. به طور کلی داستان این فیلم حول محور گروهی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال  که در مورد مرگ نا به هنگام بنیانگذار صرافی خود، جری کاتن، و همچنین 250 میلیون دلاری که گمان می کنند او از آن ها دزدیده است تحقیق می کنند، در جریان است. فیلم Trust No One: The Hunt for the Crypto King یک فیلم به زبان انگلیسی است که در ۳۰ مارس سال ۲۰۲۲ توسط لوک سیول کارگردانی شده و از پلتفرم نتفلیکس نیز عرضه شده است.

Crypto (2019)

فیلم های برتر ارز دیجیتال

Crypto، یکی از محبوب‌ ترین فیلم های برتر حوزه ارز دیجیتال است که در بین مخاطبان این حوزه بسیار محبوب شده است. Crypto، یک فیلم ساخته شده در ژانر جنایی-درام هیجانی است که به فناوری ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. از آنجایی که شخصیت‌ های اصلی این فیلم با پولشویی و سایر اشکال غیرمتمرکز پول سروکار دارند، می ‌توانید تصویری واقعی از فناوری‌ ها، موقعیت های مختلف و اصطلاحات رمزنگاری را در طول فیلم تماشا کرده و با آن ها آشنا شوید. این فیلم توسط جان استالبرگ جونیور کارگردانی شده و بیو کنپ، الکسیس بلدل و لوک همسورث بازیگران این فیلم هستند. زمانی که صحبت از فیلم های برجسته حوزه ارزهای دیجیتال می شود، فیلم کریپتو اولین فیلم با کیفیتی است که معرفی می شود. فیلم های ساخته شده با محوریت رمزنگاری می توانند زوایای مختلفی را پوشش دهند. برای مثال، کریپتو تمام ویژگی های یک فیلم جنایی هالیوودی را دارد. همیشه ارتباطی بین رمزارزها و فعالیت های غیرقانونی وجود داشته است و فیلم جان استالبرگ جونیور جنبه تاریک تر ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و به نمایش می گذارد. داستان این فیلم در سایت IMDB چنین روایت شده است: (یک بانکدار جوان وال استریت که به زادگاهش تنزل رتبه پیدا کرده است، به تحقیق در مورد شبکه درهم تنیده ای از فساد و کلاهبرداری در ایالت نیویورک وارد می شود که بر زندگی شخصی و حرفه تجاری او تأثیر زیادی می گذارد.)

(2016) Banking on Bitcoin: Best Crypto Movie Overall

فیلم موثر درباره ی ارز دیجیتال

سیستم‌ های غیرمتمرکز مانند بانک ‌های رمزنگاری، دستگاه ‌های خودپرداز بیت‌کوین و سایر موارد، ایده‌ های منحصر به ‌فردی را به وجود آورده ‌اند.   متأسفانه، به دلیل رشد سریع صنعت ارزهای دیجیتال، بسیاری از اعضای جامعه از آخرین تحولات عقب می مانند. به همین دلیل، یک  نمونه از بهترین و محبوب‌ ترین فیلم های رمزنگاری نتفلیکس، با عنوان بانکداری مبتنی بر بیت‌ کوین ساخته و عرضه شده است که پوشش عمیقی از بیت‌ کوین و فناوری‌ های مرتبط را ارائه می ‌کند. سازندگان فیلم بر روی طیف وسیعی از موضوعات، از جمله ظهور بیت کوین، مبانی آن، سازنده و مخترع، چگونگی ایجاد شدن و...  تمرکز می کنند. به طور خلاصه، اگر می‌ خواهید یک مرور سریع از توسعه بیت کوین در سال ‌های 2008 تا 2016 داشته باشید، پیشنهاد می شود این فیلم را تماشا کنید. این فیلم در سال ۲۰۱۶ به کارگردانی کریستوفر کانوچیاری ساخته شده و از طریق پلتفرم های Amazon Prime Video، Netflix یا Youtube قابل دسترسی است.

Trust Machine: The Story of Blockchain (2018)

5 فیلم برتر ارز دیجیتال

 

اگر تا به حال در مورد شرایطی که منجر به تولد ارزهای دیجیتال شده است، کنجکاو شده اید، قطعا باید فیلم Trust Machine: The Story of Blockchain را به لیست فیلم های برتر ارزهای دیجیتال خود اضافه کنید. این فیلم به کارگردانی الکس وینتر به وضوح پیدایش و کاربرد فناوری بلاک چین را توضیح می دهد. همچنین نشان می‌ دهد که چگونه دولت رویکرد خصمانه‌ ای نسبت به فناوری جدید اتخاذ می ‌کند. به این صورت که یا نمی‌ تواند آن را کنترل کند و یا کاملاً این فناوری را درک نمی‌ کند. همانطور که یکی از منتقدان درباره این فیلم نوشته است، «TRUST MACHINE» اولین فیلمی است که از طریق بلاک چین ساخته شده و متمرکز بر بلاک چین نیز تهیه شده است. این فیلم توسط شرکت فناوری سرگرمی SingularDTV و Futurism Studios، ساخته و عرضه شده است. 

The Satoshi Mystery - The Story of Bitcoin (2021)

پنج فیلم برتر در ارز دیجیتال

در بحبوحه بحران مالی که سال ۲۰۰۹ وجود داشت، فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو، اولین ارز دیجیتال که بیت کوین نام داشت را ایجاد و عرضه کرد. بیش از یک دهه بعد، جهان هنوز هویت واقعی خالق بیت کوین را نمی داند. آخرین پیام او در بیت کوین تاک در 12 دسامبر 2010  منتشر شد و پس از آن ناپدید شد. این سوال برای همگان مطرح است که چرا فردی باید با وجود محبوبیت اختراعش تصمیم بگیرد هویت خود را پنهان کند؟ فیلم و سریال های زیادی با محوریت هویت ساتوشی ناکاماتو ساخته شده اند که یکی از آن ها، The Satoshi Mystery  The Story of Bitcoin است که در سال ۲۰۲۱ ساخته شده و تلاش می ‌کند تا داستان بیت ‌کوین را از دیدگاه سازنده آن روایت کند. این فیلم چنین روایت می شود: «در آغاز سال ۲۰۰۹، در بحبوحه بحران مالی، «ساتوشی ناکاموتو» بیت‌کوین را که اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز و قابل اعتماد بود را ایجاد کرده و سپس در سال 2011  ناپدید شد.» The Mystery of Satoshi تاریخ هیجان انگیز بیت کوین و فناوری بلاک چین را از دیدگاه خالق ناشناخته و مرموز آن بازگو می کند.