اگر این صفحه را می خوانید احتمالاً به تازگی تصمیم به شروع فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال دارید. اما همانطور که میدانید در موضوع ارزهای دیجیتال امنیت رمزنگاری از اهمیت زیادی برخوردار بوده است که این امنیت را کیف پول ها ایجاد میکنند. کیف پول های کاغذی معمولا برای تجارت استفاده می شوند اما بیشتر برای نگه داشتن یک ارز دیجیتال خاص در دراز مدت نیز کاربرد دارد.

 

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی، دارای کلید خصوصی است که به صورت کد QR روی کاغذ ظاهر میشود و میتوانید برای معاملات خود آن را اسکن کنید. بدون شک بهترین و امن ترین راه برای نگه داری ارز های رمز نگاری شده استفاده از کیف پول های کاغذی می باشد. این کیف پول ها آفلاین و سرد هستند. کیف پول های سرد سخت افزاری و آفلاین هستند و نمی توان کلید خصوصی آن هارا به صورت آنلاین داشت. شما می توانید از آن برای ذخیره، ارسال و دریافت ارزهای رمزپایه مختلف استفاده کنید. کیف پول کاغذی ارزهای رمزنگاری شده پول شما را دقیقا شبیه به کیف پول واقعی "ذخیره" نمی کند. اما در عوض،  کلید های خصوصی و عمومی شما را ذخیره میکند و به نوبه خود به شما در خرید اتریم، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و نیز فروش آنها کمک میکنند.

کلیدهای عمومی و خصوصی چیست؟

قبل از اینکه بفهمیم کلیدهای عمومی و خصوصی چیست، یک مثال را بررسی کنید، یک دستگاه را تصور کنید که برای وارد کردن پول در آن فقط یک در ورودی دارد ، آیا کسی میتوانید پول را از آن در بیاورید؟ نمیتوانید زیرا کلید ندارد آنها فقد میتوانند پول را در دستگاه قرار دهند و تنها شخصی که میتواند پول را بیرون بکشد مالک دستگاه است که کلید دارد.

کیف پول کاغذی چیست

در این مثال، دستگاه آدرسی عمومی است که هر کسی برای ارسال پول به شما از آن استفاده میکند. شما مالک آن دستگاه هستید و کلیدی که شما به همراه دارید کلید خصوصی شما است و فقط با استفاده از این کلید خصوصی می توانید به پول خود دسترسی پیدا کرده و آن را به فروش و یا تبدیل بنمایید.

کلید عمومی آدرسی است که هر کسی می تواند برای ارسال پول به شما استفاده کند ، در حالی که کلید خصوصی همان چیزی است که شما برای ارسال پول به شخص دیگری به آن نیاز دارید. اما به یاد داشته باشد که فقط شما باید بدانید که کلید خصوصیتان چیست ، در غیر این صورت هرکسی می تواند از کیف پول شما برای ارسال ارز دیجیتال شما به آدرس های دیگر استفاده کند.

کیف پول کاغذی چیست

شما به هیچ عنوان نباید کلید خصوصی خود را گم کنید زیرا اگر کلید خصوصی خود را گم کنید،نمیتوانید از رمزارزهای داخل کیف پولتان استفاده کنید. برای ذخیره کلیدهای خصوصی خود باید حداقل از دو روش مختلف استفاده کنید. این تکنیک های مختلف و استفاده درست از کیف پول در آموزش کار با کیف پول بایننس  به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین اگر کلید خصوصی شما به دست کس دیگری بیفتد به راحتی از سکه های شما استفاده میکند پس در محافظت از آن نیز کوشا باشید.

آموزش ساخت کیف پول کاغذی

توجه داشته باشید که حتما قبل از ساخت کیف پول خود به سایت معتبر و قابل اعتمادی مراجعه کنید زیرا اگر معتبر و مورد اعتماد نباشد خطر دسترسی سایت به کیف پول شما و کلید خصوصی شما وجود دارد و اما از کیف پول های آنلاین مورد اطمینان و استفاده در ایران میتوان به کیف پول های بایننس و تراست والت اشاره کرد که سایت معتبر تتر ایران آموزش کار با کیف پول تراست والت را برای شما توضیح داده است.

کیف پول کاغذی چیست

شما میتوانید با ساختن کیف پول شخصی خود از ارزهای دیجیتال با ارزشتان محافظت کرده و در دراز مدت آنهارا پس انداز کنید. همچنین میتوانید خرید و فروش تتر، بیت کوین، اتریم و ارزهای دیجیتال دیگر را در کیف پول های خود به راحتی انجام دهید.

آیا شما به کیف پول کاغذی نیاز دارید؟

پاسخ به این سوال به شرایط شما بستگی دارد. اگر می خواهید به طور مستمر از سکه های خود استفادع کنید و تجارت سکه ای زیادی خواهید داشت، شاید این کار را نباید بکنید، اما اگر در مدت طولانی نیاز به سکه های خود نداشته باشید و قصد ندارید به ذخایر خود دست بزنید یک کیف پول کاغذی ایمن ترین گزینه شما خواهد بود.