کوین جوین CoinJoin یک استراتژی ناشناس سازی می باشد که از حریم خصوصی کاربران بیت کوین در حین انجام معاملات با یکدیگر محافظت می کند. همچنین به چندین طرف احتیاج دارد که به طور مشترک توافق نامه ای را برای آمیختن کوین های خود در معامله بیت کوین امضا کنند که در آن نتیجه معامله باعث می شود تعداد شرکت کنندگان به همان تعداد کوین باشد اما آدرس ها با یکدیگر مخلوط شده اند تا پیگیری خارجی را با مشکل مواجه کند. این فرآیند همچنین به عنوان اختلاط کوین شناخته می شود. کوین جوین CoinJoin فرایندی برای ایجاد یک معامله چند طرفه بیت کوین محسوب می شود که در آن همه طرفین معامله همان مقدار بیت کوین را وارد می کنند و از آن استفاده می کنند، اما آدرس ها در معامله مخلوط می شوند و ردیابی منشا کوین ها سخت می شود.

 

کوین جوین چیست؟

 

کوین جوین معمولا به صورت خودکار توسط کیف پول انجام می شود، همچنین اجرای این نرم افزار کار دشواری می باشد و به مهارت پیشرفته کد نویسی نیاز دارد.از آنجا که این فرایند به معنای ناشناس ماندن معاملات بیت کوین به حساب می آید، اما توسط تنظیم کنندگان ارز و دولت ها به آن نگاه می شود.

کوین جوین چگونه کار می کند؟

 کوین جوین برای معرفی لایه ای از حریم خصوصی به معاملات عمومی بیت کوین که یکی از انواع کریپتوکارنسی ها cryptocurrency یا همان ارزهای دیجیتال بوده که به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می کند. این ارز با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمزهای دیجیتالی به دست می آید و همین امر باعث شده تا ارزش پولی داشته باشد. برای استخراج این رمز ارزها از دستگاه های ویژه ای کمک می گیرند که از مصرف برق بسیار بالایی برخوردار بوده و از این روی خیلی از کشورها تولید آنها را به صرفه نمی دانند. خرید و فروش بیت کوین به صورت قانونی صورت می گیرد و هم کسانی که علاقه مند به داشتن ماینر هستند می توانند پس از گذراندن مراحل قانونی، از دستگاه خود استفاده و بیت کوین استخراج کنند. برای خرید بیت کوین از صرافی، اولین کاری که باید انجام دهید عضویت در یک سایت صرافی می باشد.

 

کوین جوین چیست؟

 

صرافی های مطرحی وجود دارند که هیچ کدام به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. از بین رمز ارزهای موجود بیت کوین اولین و در واقع شناخته شده ترین آنها به حساب می آید که نخستین بار در سال ۲۰۰۸ و پس از بحران به وجود آمده در آن سال توسط فرد یا گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو با هدف ذخیره و انتقال امن پول به دنیا معرفی شد توسعه داده شد. این عبارت توسط گریگوری مکسول توسعه دهنده بیت کوین در یک موضوع اعلامیه در انجمن بیت کوین ایجاد شده است. گفتنی است که محل زندگی ساتوشی ناکاموتو فاش شد. این شخص در واقع خالق مرموز بیت کوین است که تا کنون خود را معرفی نکرده است.

چرا بیت کوین خصوصی نیست؟

 اگرچه بیت کوین در روزهای اولیه شهرت خود را به عنوان ناشناس ماندن می دانست و از این رو برای معاملات در سایت های darknet دارک نت مورد استفاده قرار می گرفت، این ارز دیجیتال در واقع حریم خصوصی بسیار کمی را ایجاد می کند. آدرس های بیت کوین نام و آدرس کاربران را لیست نمی کند اما آنها به راحتی قابل ردیابی هستند و ممکن است کسی بتواند آدرس IP شما را با معامله بیت کوین شما مرتبط کند.

پس از شناسایی یک کاربر محققان می توانند از روشهای رایج پزشکی قانونی دیجیتال برای ردیابی تمام مخاطبین موجود در شبکه استفاده کنند. این یک نقطه ضعف از بیت کوین نیست بلکه پایه و اساس سیستم بی اعتماد آن است، همه معاملات برای جلوگیری از کلاهبرداری کاربر عمومی هستند. کوین های دیگری ساخته شده اند تا حریم خصوصی کاربران را در کد کوین بگنجانند. فناوری حفظ حریم خصوصی Monero مشابه کوین جوین CoinJoin است، به این دلیل که با استفاده از امضاهای حلقه ای امضای مخروط دهنده را با امضای سایر کاربران مخلوط می کند تا ردیابی آدرس ها تقریباً غیرممکن شود.

 

کوین جوین چیست؟

 

ConJoin کوین جوین اولین نسل هک حریم خصوصی برای بیت کوین است؟

 کاربری که می خواهد کوین جوین را در معاملات بیت کوین خود پیاده سازی کند، باید کاربر دیگری را پیدا کند که می خواهد کوین ها را با هم مخلوط کند و با هم معامله مشترکی را آغاز کنند. آدرسی که بیت کوین از آن ارسال می شود به عنوان ورودی شناخته می شود. معاملات زیر را که همزمان انجام شده اند در نظر بگیرید: A موردی را از B خریداری می کند، C یک مورد را از D خریداری می کند و E نیز یک مورد را از F خریداری می کند. بدون کوین جوین، دفتر کل بلاک چین سه معامله جداگانه برای هر مسابقه ورودی-خروجی ثبت می کند. با کوین جوین فقط یک معامله منفرد ثبت می شود. این دفتر نشان می دهد که بیت کوین از آدرس A، C و E به B، D و F پرداخت می شود. با پوشاندن معاملات انجام شده توسط همه طرفها، ناظر نمی تواند با اطمینان کامل تعیین کند که چه کسی بیت کوین را برای چه کسی ارسال کرده است.

 

کوین جوین چیست؟

 

ابزار های کوین جوین

 اگرچه این فرایند از نظر تئوری واضح به نظر می رسد، اما در عمل پیوستن به معاملات به چند دلیل سخت می باشد. برای اینکه شرکت کنندگان در پیوستن ناشناس بمانند، آنها باید از طریق شبکه Tor تور متصل شوند، آنها باید اطلاعات زیادی در مورد کد گذاری داشته باشند و باید به یکدیگر اعتماد کنند. برای غلبه بر این موانع توسعه دهندگان کوین جوین شروع به ایجاد ابزارهایی کردند که روند کار را برای بیشتر کاربران به صورت خودکار انجام دهد. اولین تلاشها برای استفاده از ابزار کوین جوین در کیف پول ها انجام شد. اولین نمونه های آن کیف پول تاریک، JoinMarket جوین مارکت و SharedCoins شیرد کوین بودند. هدف این سیستم عامل ها فراهم کردن سطح اضافی پوشاندن اطلاعات برای کاربرانی می باشد که در بیت کوین معامله می کنند. در مورد چگونگی قابل اعتماد بودن و امنیت این کیف پول ها و چگونگی ناشناس نگه داشتن دارایی های بیت کوین اختلاف نظر وجود دارد. از جمله کیف پول های معروف که مورد تایید کاربران ارز دیجیتال می باشد می توان کیف پول های اتمیک، بایننس، و تراست والت را نام بر که همه ی آنها کیف پول های بزرگی هستند و تقریبا از بیشتر ارز های دیجیتال پشتیبانی میکنند.

 

آموزش کار با کیف پول بایننسآموزش کار با کیف پول تراست والتآموزش گام به گام کیف پول اتمیک