کوانتم یک سیستم جدید و نظری، برای ذخیره سازی داده های مبتنی بر بلاک چین است که می تواند به شما اطمینان دهد هکرها نمی توانند ارزهای رمزنگاری شده را هک کنند. این ایده که توسط پژوهشگران دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون نیوزلند ارائه شده، آینده ارزهای رمزنگاری شده را به کمک فناوری بلاک چین که مانند یک ماشین زمان است برای چندین دهه تامین می کند. کوانتوم در اصل یک کوین غیر قابل استخراج هست و از اول توسط بیانگذار کوین استخراج و بعد به همه ی مردم عرضه می شود ، به طور کلی فناوری بلاک چین که کوانتوم از آن کمک می گیرد ترکیبی از فناوری اتریوم و بیت کوین است. (اطلاعات بیشتر در اتریوم چیست؟ )

 

 

ارتباط بلاک چین و کوانتوم

بلاک چین ابزاری دیجیتالی است که با استفاده از تکنیک های رمز نگاری شده اطلاعات را از تغییرات غیر مجاز محافظت می کند، همچنین یک رکورد دیجیتالی یا دفتر امنی است که به طور مشترک توسط کاربران در سراسر جهان نگهداری می شود نه توسط یک دولت مرکزی، بنابراین تصیمیماتی مانند افزودن مدخل یا بلوک به دفتر بر اساس اجتماع است و اعتماد شخصی در آن دخالت نمی کند.

یک بلاک چین هر معامله ای را درسیستم ذخیره می کند، و با ثبتی که تغییر نمی کند عمل استخراج کوین ها را انجام می دهد. زنجیره بلوک کوانتومی تغییرناپذیر است زیرا فونتون هایی که در آن وجود دارد در زمان حال موجود نیستند اما هنوز هم قابل خواندن هستند. این به این معنی است که همه بلاک چین ها قابل دیدن هستند اما قابل لمس نیستند و تنها ورودی بلاک چین ها را می توانید دستکاری کنید و تغییر دهید. راهکار جدید کوانتوم، رمزگذاری بلاک چین هایی است که در حالت های موقت در هم پیچیده می شوند و می توانند برای انجام کار های مفید دیگر در یک شبکه کوانتومی عضو شوند. همچنین نشان خواهند داد که ادغام زمان در برابر ادغام فضا نقش مهمی برای کوانتوم دارد زیرا این ویژگی کوانتوم را بیشتر از یک بلاک چین کلاسیک نشان می دهد. بزرگترین خطری که شبکه های بلاک چین را از راه محاسبات کوانتومی تهدید می کند قدرت توانایی شکستن رمزگذاری سنتی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بلاک چین و کارکرد آن، به مقاله فناوری بلاک چین مراجعه کنید.

 

 

محاسبات کوانتوم

محاسبات کوانتومی در خصوص مطالعه دقیق بر توسعه فناوری رایانه ای است که این محاسبات بر پایه و اصول نظریه کوانتوم هست. شما می توانید برا اطلاع یافتن از کاهش یا افزایش قیمت کوانتوم آن را در وب سایت تتر جستجو کنید، رایانه های کوانتومی برای انجام دادن کار های محاسباتی هستند، اوج قیمت کوانتوم در سال 2017 حدودا 94 هزار دلار بوده است. این رایانه ها با دنبال کردن از قوانین فیزیک کوانتوم ازطریق توانایی قرار گرفتن در چندین حالت مختلف و انجام وظایف به کمک همه جایگاه های ممکن قدرت پردازش بزرگی را به دست می آورد. در یک رایانه کوانتومی می توان تعدادی از ذرات بنیادی مانند الکترون یا فوتون را با استفاده از بار یا قطبش به عنوان نمایشی از 0 یا 1 به کار برد یا استفاده کرد. هر کدام از این ذرات به عنوان یک بیت کوانتوم یا کیوبیت شناخته می شوند. ماهیت هر کدام از این ذرات پایه واساس محاسبات کوانتومی را به وجود می آورند. 

در مدت زمان مرحله محاسبات کوانتوم کوچکترین خلل در سیستم کوانتومی برای مثال (یک فوتون رها شده یا موج تابش EM)دراین مرحله باعث از هم پاشیدگی محاسبات کوانتوم می شود واین اختلال در محاسبات حتی با یک خطای واحد در محاسبه می تواند باعث از بین رفتن کل محاسبات شود.

 

کوانتوم چیست؟

 

کاربرد و امنیت کوانتم

کلمه کوانتوم خود به اساسی ترین رفتار کوچک ترین ذرات ماده و انرژی تاکید دارد. یکی از بارز ترین کاربرد های رایانه های کوانتومی برای شکستن مشکل ریاضی اساسی است، که مهم ترین هدف این مقاله ارائه یک دیدگاه متعادل در مورد خطرات رایانه های کوانتومی برای بیت کویین است. این بلاک چین که در اصل به عنوان یک امنیت بدون خطر برای علاقه مندان به بیت کوین مشهور بوده است در صنایع گوناگونی وارد می شود. آندری هورسانوف رهبر امنیت کوانتوم در SAP گفته است: اگرب لاک چین ها را برای دنبال کردن محموله ها از منابع اولیه تا زمان تحویل به کار می برید و ماه ها آن را دنبال می کنید در برابر سرمایه گذاری های بیت کوین معمولا بیشتر زمان می برد. در این مواقع هست که شما باید به طور کاملا جدی در نظر بگیرید که چگونه از بلاک چین ها در مقابل حملات کوانتومی محافظت کنید. اگراین امکان وجود داشته باشد که پیش بینی های مربوط به بلاک چین ها درست باشند خطر های امنیتی برای کسانی که از آن استفاده می کنند و مشاغل ها بالا است.

بلاک چین، 10 لیست گرایش برتر فناوری استراتژیک گارتنر را برای سال 2020 قرار داده است و پیش بینی می شود از پردازش ادعا های بیمه، وام و فراخوان گرفته تا مدیریت هویت دانشجویان، بیماران وشهروندان نفوذ می کند. کنار گذاشتن پیامد های امنیتی در مورد کامپیوتر های بلاک چین و کوانتومی امکان پذیر نیست. نمونه های ویژه بلاک چین تمایل دارند تا صحت معاملات خاص مانند آثار هنری نادریا الماس را ردیابی کنند، حقیقت این است که بلاک چین این امکان را دارد که زیربنای بیشتر فعالیت های روزمره زندگی باشد. برای مثال (تسریع در ثبت مالکیت، پرداخت تسویه حساب یا حتی پیگیری وفاداری و پاداش برای مشتریان در بسیاری از صنایع باشد. همچنین قیمت این ارز دیجیتال نسبت به قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال بهتر بوده و شما می توانید برای خرید کوانتوم با کمترین کارمزد و بهترین قیمت در سایت تتر ایران اقدام کنید.

 

 

شبکه بلاکچ ین پیشرفته

شهر های پیشرفته ای که به فناوری اینترنت اشیا وابسته هستند پتانسیل فوق العاده ای برای به کار بردن بلاک چین به عنوان بخشی از زیر ساخت های تجارت انرژی، شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و مدیریت شبکه های هوشمند دارند.

تا سال 2020، پیش بینی می شود حداکثر 10درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی در بلاک چین ذخیره شود، زمانی که اطلاعات در بلاک چین پول است امنیت داده ها، شفافیت و پاسخگویی بسیار اهمیت دارد. خطراتی که شما را از طریق کسی که به رایانه کوانتومی مجهز است تهدید می کند ازاین قبیل است، برای مثال: شکستن امضا های دیجیتالی نزدیک ترین تهدید برای شما به شمار می آید. متخلفی که به رایانه کوانتومی مجهز است می تواند به کمک الگوریتم Shor هر گونه امضای دیجیتالی کاربران را جعل کند و دارایی های دیجیتالی او را به خود اختصاص دهد. شبکه‌های بلاک چین برای به وجود آمدن امنیت است و به گونه ای طراحی‌شده‌ اند که تغییرناپذیر باشند. شبکه های بلاک چین موفق شده اند با استفاده از رمز نگاری کلید های عمومی و کد های پایداری، بلاک چین را درهم بشکند.

 

 

امروزه رشد محاسبات کوانتومی بسیار چشمگیر شده است و همین امر باعث ایجاد نگرانی هایی شده که توانسته فناوری بلاک چین را در معرض خطر قرار دهد، زیرا رایانه های کوانتومی به راحتی می تواند محاسبات پیچیده را حل کند و در آخر می تواند کد های بلاک چین را در هم بشکنند. یکی از فیزیکدان های تجاری دانشگاه آکسفورد به نام «الکساندر لووفسکی» در این زمینه می گوید: سیستم هایی که از رمز نگاری کلید عمومی استفاده می کنند در معرض خطر رایانه های کوانتومی قرار دارند.