کوانتم یک سیستم جدید و نظری، برای ذخیره سازی داده های مبتنی بر بلاکچین است که می تواند به شما اطمینان دهد هکرها نمی توانند ارزهای رمزنگاری شده را هک کنند. این ایده که توسط پژوهشگران دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون نیوزلند ارائه شده، آینده ارزهای رمزنگاری شده را به کمک فناوری بلاکچین که مانند یک ماشین زمان است برای چندین دهه تامین می کند. کوانتوم در اصل یک کوین غیر قابل استخراج هست  و از اول توسط بیانگذار کوین استخراج و بعد به همه ی مردم عرضه می شود ، به طور کلی فناوری بلاکچین که کوانتوم از آن کمک می گیرد ترکیبی از فناوری اتریوم و بیت کوین است. (اطلاعات بیشتر در اتریم چیست؟)

بلاکچین

بلاکچین ابزاری دیجیتالی است که با استفاده تکنیک های رمز نگاری شده اطلاعات را از تغییرات غیر مجازمحافظت می کند، همچنین یک رکورد دیجیتالی یا دفتر امنی است که به طور مشترک توسط کاربران در سراسر جهان نگهداری می شود نه توسط یک دولت مرکزی بنابراین تصیمیماتی مانند افزودن مدخل یا بلوک به دفتر بر اساس اجتماع است و اعتماد شخصی در آن دخالت نمی کند.

کوانتوم

یک بلاکچین هر معامله ای را درسیستم ذخیره می کند،‌ و با ثبتی که تغییر نمی کندعمل استخراج کوین هارا انجام می دهد.  زنجیره بلوک کوانتومی تغییرناپذیر است زیرا فونتونهایی ک در آن وجود دارد درزمان حال موجود نیستند اما هنوزهم قابل خواندن هستند. این به این معنی است که همه بلاکچین ها  قابل دیدن هستند اما قابل لمس نیستند و تنها ورودی بلاکچین ها را می توانید دستکاری کنید و تغییر دهید. راهکارجدیده کوانتوم، رمزگذاری بلاکچین هایی است که در حالت های موقت در هم پیچیده می شوند و می توانند برای انجام کارهای مفید دیگردر یک شبکه کوانتومی عضو شوند.  همچنین نشان خواهند داد که ادغام زمان در برابر ادغام فضا نقش مهمی برای کوانتوم دارد زیرا این ویژگی کوانتوم را  بیشتر از یک بلاکچین کلاسیک نشان می دهد.

بزرگترین خطری که شبکه های بلاکچین را از راه محاسبات کوانتومی تهدید می کند قدرت توانایی شکستن رمزگذاری سنتی است.

محاسبات کوانتوم

محاسبات کوانتومی در خصوص مطالعه دقیق بر توسعه فناوری رایانه ای است که این محاسبات بر پایه و اصول نظریه کوانتوم هست. شما میتوانید برا اطلاع یافتن از کاهش یا افزایش قیمت کوانتوم آن را در سایت تتر جستجو کنید، رایانه های کوانتومی برای انجام دادن کارهای محاسباتی هستند، اوج قیمت کوانتوم در سال 2017 حدودا 94هزار دلار بوده است . این رایانه ها با دنبال کردن از قوانین فیزیک کوانتوم ازطریق توانایی قرارگرفتن در چندین حالت مختلف وانجام وظایف به کمک همه جایگاه های ممکن قدرت پردازش بزرگی را به دست می آورد. در یک رایانه کوانتومی میتوان تعدادی از ذرات بنیادی مانند الکترون یا فوتون را با استفاده از بار یا قطبش به عنوان نمایشی از0 یا 1 به کار برد یا استفاده کرد. هر کدام از این ذرات به عنوان یک بیت کوانتوم یا کیوبیت شناخته می شوند. ماهیت  هر کدام از این ذرات پایه واساس محاسبات کوانتومی را به وجود می آورند. در مدت زمان مرحله محاسبات کوانتوم کوچکترین خلل در سیستم کوانتومی برای مثال(یک فوتون رها شده یا موج تابشEM)دراین مرحله باعث از هم پاشیدگی محاسبات کوانتوم  می شود واین اختلال در محاسبات حتی با یک خطای واحد در محاسبه می تواند باعث از بین رفتن کل محاسبات شود .

کوانتوم چیست؟

کاربرد و امنیت کوانتم

کلمه کوانتوم خود به اساسی ترین رفتار کوچکترین ذرات ماده وانرژی تاکید دارد. یکی از بارز ترین کاربردهای رایانه های کوانتومی برای شکستن مشکل ریاضی اساسی است، که مهم ترین هدف این مقاله ارائه یک دیدگاه متعادل در مورد خطرات رایانه های کوانتومی برای بیت کویین است. این بلاکچین که در اصل به عنوان یک امنیت بدون خطر برای علاقه مندان به بیت کوین مشهوربوده است در صنایع گوناگونی وارد می شود. آندری هورسانوف رهبر امنیت کوانتوم در SAPگفته است: اگربلاکچین هارا برای دنبال کردن محموله ها از منابع اولیه تا زمان تحویل به کار می بریدو ماه ها آن را دنبال می کنید در برابر سرمایه گذاری های بیت کوین معمولا بیشتر زمان می برد.  در این مواقع هست که شما باید به طور کاملا جدی در نظر بگیرید که چگونه از بلاکچین ها در مقابل حملات کوانتومی محافظت کنید. اگراین امکان وجود داشته باشد که پیش بینی های مربوط به بلاکچین ها درست باشند خطرهای امنیتی برای آنهایی که از آن استفاده می کنند و مشاغل ها بالا است. بلاکچین، 10 لیست گرایش برتر فناوری استراتژیک گارتنر را برای سال2020قرار داده است و پیش بینی می شود از پردازش ادعاهای بیمه ،وام و فراخوان گرفته تا مدیریت هویت دانشجویان ،بیماران وشهروندان نفوذمی کند. کنار گذاشتن پیامد های امنیتی در مورد کامپیوترهای بلاکچین و کوانتومی امکان پذیر نیست.نمونه های ویژه بلاکچین  تمایل دارند تا صحت معاملات خاص مانندآثار هنری نادریا الماس را ردیابی کنند،حقیقت این است که بلاکچین این امکان را دارد که زیربنای بیشتر فعالیتهای روزمره زندگی باشد. برای مثال(تسریع در ثبت مالکیت ،پرداخت تسویه حساب یا حتی پیگیری وفاداری و پاداش برای مشتریان در بسیاری از صنایع باشد. همچنین قیمت این ارز دیجیتال نسبت به قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال بهتر بوده و شما میتوانید برای خرید کوانتوم با کمترین کارمزد و بهترین قیمت در سایت تتر ایران اقدام کنید

شبکه بلاکچین پیشرفته

شهر های پیشرفته ای که به فناوری اینترنت اشیا وابسته هستند پتانسیل فوق العاده ای برای به کار بردن از بلاکچین به عنوان بخشی از زیر ساخت های تجارت انرژی ،شارژوسایل نقلیه الکتریکی و مدیریت شبکه های هوشمند دارند.

کوانتوم چیست؟

تا سال 2020پیش بینی می شود، حداکثر 10٪از تولید ناخالص داخلی جهانی در بلاکچین ذخیره شود، وقتی اطلاعات در بلاکچین پول است امنیت داده ها، شفافیت و پاسخگویی بسیاراهمیت دارد. خطراتی که شما را از طریق کسی که به رایانه کوانتومی مجهز است تهدید می کندازاین قبیل است برای مثال :شکستن امضاهای دیجیتالی نزدیک ترین تهدید برای شما به شمار می آید. متخلفی که به رایانه کوانتومی مجهز است میتواند به کمک الگوریتم Shorهر گونه امضای دیجیتالی کاربران را جعل کند و دارایی های دیجیتالی او را به خود اختصاص دهد. شبکه‌های بلاک‌چین برای به وجود آمدن  امنیت است و به گونه ای طراحی‌شده‌اند که تغییرناپذیر باشند. شبکه‌های بلاک‌چین موفق شده اند،  با استفاده از رمزنگاری کلیدهای عمومی و کدهای پایداری، بلاک‌چین را درهم بشکند.

 

امروزه رشد محاسبات کوانتومی بسیار چشم‌گیر شده است و همین امر باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده که توانسته فناوری بلاک‌چین را در معرض خطر قرار دهد، زیرا رایانه‌های کوانتومی به‌راحتی می‌تواند محاسبات پیچیده را حل کند و در آخر می‌تواند کدهای بلاک‌چین را درهم بشکنند. یکی از فیزیکدان‌های تجاری دانشگاه آکسفورد به نام «الکساندر لووفسکی» در این زمینه می‌گوید: سیستم‌هایی که از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می‌کنند در معرض خطر رایانه‌های کوانتومی قرار دارند.