فناوری ارز دیجیتال دروازه ای جدید به روی افراد با استعداد، با کمترین هزینه ممکن باز کرده که به تمام افراد جهان فرصت شکوفا شدن و کسب درآمد را بخشیده. امروزه پروژه های منحصر بفرد و کاربردی از طریق حوزه دیفای به مردم ارائه می شوند که هر شخص می تواند با کمی خلاقیت، اثری خلق کرده و به فروش برساند. اما این بار دومین شبکه ارزشمند جهان یعنی اتریوم، شبکه مجازی به نام Sandbox ایجاد کرده که به کاربران این امکان را می دهد کار های مختلفی انجام بدهند. در این مقاله می خواهیم پروژه منحصربفرد Sandbox را برسی کنیم که کاربرد های خارق العاده ای دارد.

 

 

شبکه Sandbox چیست؟

Sandbox یکی از پروژه های بزرگ اتریوم است که از طریق NFT ها شبکه مجازی برای کسب درآمد مردم از سراسر جهان را ایجاد کرده است. در این شبکه که سه بخش اصلی دارد، کاربران می توانند با کمی خلاقیت توکن های مخصوص خود را ساخته و در بازار همین شبکه به فروش برسانند. برخی از بخش های اصلی Sandbox در ادامه نام برده شده است.

بخش نرم افزاری: در این بخش کاربران می توانند به راحتی از طریق برنامه نرم افزاری VoxEdit، مدل ها و انیمیشن سه بعدی بسازند و تبدیل به NFT کنند، سپس در بازارچه مخصوص همین شبکه به فروش برسانند. به این نوع دارایی ها ASSET گفته می شود که در شبکه Sandbox مورد استفاده قرار می گیرند.
بازی ساز Sandbox: در این بخش شما می توانید بازی های سه بعدی ساخته و در شبکه از آن ها استفاده کنید، مزیت بازی ساز Sandbox رایگان بودنش است.
بازارچه Sandbox: این بازارچه که داخل خود شبکه Sandbox قرار دارد بستری برای فروش ASSET هایی است که به دست کاربران ساخته شده اند.
بخش LAND: این شبکه از LAND ها یا زمین های متعددی تشکیل شده که کاربران می توانند با خرید این زمین ها فعالیت های گوناگونی برای کسب درآمد انجام دهند. برای مثال می توانند بازی ها یا ASSET هایی را ساخته یا خریداری کنند و به زمین خود اضافه کنند تا سایر کاربران از امکانات این زمین استفاده کنند، حتی می توانند زمین خود را گسترش داده و به دیگر کاربران بفروشند و یا اجاره دهند.

 

 

توکن Sandbox چیست؟

معمولا تمام پروژه های بزرگ از رمز ارز اختصاصی خود برخوردار هستند که به کاربران امکان سرمایه گذاری یا استفاده از بخش های گوناگون شبکه را می دهد. Sandbox نیز از این قائله مستثنی نیست و از توکن اختصاصی خود به نام توکن SAND برخوردار می باشد که استفاده از موارد بالا از طریق خرید این توکن امکان پذیر می باشد. در واقع شما برای استفاده از تمامی بخش های شبکه Sandbox مانند خرید LAND، فروش ASSET ها در بازارچه و بازی سازی باید توکن های SAND را خریداری کنید.

جالب است بدانید شبکه مجازی Sandbox، امکان استیک کردن توکن های سند و یا حق رای از طریق این توکن ها را دارد و کاربران به وسیله این دو مزیت می توانند هم تعداد دارایی خود را افزایش داده و هم در بهتر شدن شبکه کمک کنند. اگر اطلاعات کافی در مورد روش استیکینگ ندارید، با مراجعه به مقاله تفاوت ماینینگ ارز دیجیتال و استیکینگ آگاهی خود را کامل کنید.

توکن های سند در جهت سرمایه گذاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند، اگر کاربری تمایل به فعالیت در این شبکه را نداشته باشد می تواند مانند تمام رمز ارز ها توکن سند را خریداری کرده و از نوسان قیمت آن سود کسب کند.

 

 

چگونه وارد شبکه Sandbox شویم؟

اگر تمایل به استفاده از کاربرد های فراوان Sandbox را دارید، می توانید از دو وب سایت زیر اقدام به فعالیت در این شبکه کنید:

• Sandbox.game (وب سایت اصلی)
• Staking.sandbox.game ( وب سایت مخصوص استیکینگ)

همچنین اگر قصد خرید توکن های SAND را داشته باشید، می توانید مانند تمام ارز های دیجیتال دیگر وارد صرافی های معتبر شده و به خرید این توکن کاربردی بپردازید. همچنین شما می توانید برای خرید و فروش رمز ارز های گوناگون به وب سایت های معتبر مانند تتر ایران مراجعه کرده و توکن یا کوین مورد نظر خود را خریداری فرمایید.