با وجود تمام غم و اندوهی که در اخبار مربوط به وضعیت اقتصاد کشورمان شنیده می شود، باز هم باید تلاش کنیم تا در دام تفکر منفی در مورد وضعیت مالی خود نیفتیم و به توسعه ذهن ثروتمند بپردازیم، چراکه همه ما رویای ثروتمند بودن را دوست داریم؛ با این حال، برای اکثر مردم، این یک رویا باقی می ماند ولی برای برخی دیگر اینگونه نیست، اما چگونه باید فکری اقتصادی داشته باشیم تا بتوانیم ثروت واقعی را جذب کنیم؟ 
به این نکته توجه کنید. وقتی پول دارید، می توانید آن پول را برای تولید بیشتر آن، سرمایه گذاری کنید. در برخی مواقع، به اندازه کافی پول دارید که به راحتی بتوانید آن را توسعه دهید، البته به همان نسبت هم برای کسانی که پول دارند، از دست دادن آن نیز سخت تر است. در مورد ذهن شما هم همینطور است؛ زمانی که ذهن ثروتمندی داشته باشید، این قابلیت را دارد که ثروتمندتر شود. دیدگاه مثبت می تواند در این امر نقش بسزایی داشته باشد، پس اگر بخواهید خارج از چهارچوب ذهنی خود فکر کنید، دلیلی ندارد که نتوانید به شرایط اقتصادی خوب و در عین حال افزایش ثروت و شادی خود بیندیشید.
ما در این مطلب به چند روش اشاره خواهیم کرد که به واسطه آن ها می توانید شروع به جذب ثروت و موفقیت کنید.

تفکر_غنی

 

راه های توسعه ذهن ثروتمند

• کتاب بخوانید:
بدیهی است که کتاب خواندن انسان را از فقر دانش نجات می دهد، چراکه کتاب‌ ها برای بدست آوردن ایده‌ ها عالی هستند، پس اگر می خواهید در مورد موضوعی یاد بگیرید، باید بهترین کتاب ها را بخرید و شروع به خواندن آن ها کنید.
• روی آنچه می خواهید تمرکز کنید:
بسیاری از مردم ترسوتر از آن چیزی هستند که قبول کنند چیزی را می خواهند و باید به دنبال آن بروند. وقتی کاری است که قصد انجامش را دارید، به این فکر نکنید که "من چرا واقعاً هرگز نتوانستم آن کار را انجام دهم"، به این فکر کنید که "من می ‌توانم آن کار را انجام دهم و آن را انجام خواهم داد"؛ این عبارت به این معنی است که باید با خودتان صادق تر باشید و قاطعانه تر رفتار کنید، ضمن اینکه هرگز یادگیری را متوقف نکنید، چراکه بیشترین و بهترین چیزی که می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید، خودتان هستید.
• هدف گرا شوید:
تقریباً غیرممکن است که به چیزی برسید، اگر اهداف محکم و مشخصی را برای خود تعیین نکرده باشید، حتی اگر اهداف دست یافتنی برای خود مشخص کرده باشید. درست است، آسان نخواهد بود اما شدنی است. اهدافی برای خود درنظر نگیرید که سریع ثروتمند شوید، به آرامی ثروتمند شدن امکان ‌پذیرتر ولذت بخش تر است، پس مراحلی را که باید برای رسیدن به آن هدف بردارید، مشخص نمایید.
• به پول خود احترام بگذارید:
اسکناس های خود را به طور مرتب در یک کیف پول یا بهتر بگوییم در یک کیف پول جذاب قرار دهید. برای جذب ثروت باید با پول خود با احترام رفتار کنید. یک کیف پول مرتب، اولین نشانه این است که پول و زندگی مالی خود را جدی می گیرید.

سرمایه گذاری


• پول خود را خرج نکنید، آن را سرمایه گذاری کنید:
دلیل اینکه شما باید پول جمع کنید، این است که با این کار می توانید به درمان ذهن فقیر خود بپردازید. توجه کرده اید که میلیونرها معمولاً افراد مقتصدی هستند، چراکه می دانند ارزش واقعی پول در سرمایه گذاری است. به عبارتی برای پول خود، کار نکنید، کاری کنید که پولتان برای شما کار کند. راه های بسیاری مانند سرمایه گذاری در بورس و سایر معاملات سودده وجود دارد که شما بتوانید با بهره مندی از آن ها منبع مالی خود را توسعه دهید. خرید و فروش ارز دیجیتال نیز در این میان جایگاه خاصی دارد. قطعا شما نیز مانند بسیاری این عبارت "ارز دیجیتال پول آینده جهان" به گوشتان خورده است، چراکه این موضوعی است که امروزه مردم بسیار از آن سخن می گویند.
• احساسات خود را کنترل و هزینه های غیر ضروری را حذف کنید:
اگر نتوانید احساسات خود را کنترل کنید، نمی توانید پول خود را نیز کنترل کنید. زمانی که وسیله ای نیاز ندارید، به خرید نروید. فرقی نمی‌کند از خرید آنلاین بپرهیزید اما به خرید حضوری بروید. مهار احساسات در هر دوی این کار، برای شما بازده زیادی را به همراه خواهد داشت.
جالب است بدانید ثروتمندان زمانی که از نظر احساسی درگیر هستند، از تصمیم گیری درباره مسائل مالی اجتناب می کنند، بدین ترتیب این تصمیم گیری درست به آن ها این اجازه را می دهد که در دراز مدت سود ببرند.
• بزرگ فکر کنید:
در حالی که توصیه می شود با اهداف کوچک شروع کنید، قطعاً باید یک هدف بزرگ در ذهن داشته باشید اما فراموش نکنید که نرسیدن به هدف بزرگ خود ابداً شرم آور نیست.
• از مهارت‌های دیگری در خارج از محل کار خود استفاده کنید:
می ‌توانید برای افزایش موجودی بانکی خود از مهارت های دیگری که در خارج از محل کار خود دارید، بهره بگیرید و از طریق آن کسب درآمد کنید. 
مهارت جدید بیاموزید، چه بهتر که اگر به آن مهارتی که قصد یادگیریش را دارید، علاقه داشته باشید، پس هر آنچه می توانید در مورد آن بیاموزید. از این تعجب خواهید کرد که چگونه مهارت های به ظاهر بی فایده می توانند در موقعیت‌ های مناسب برای شما بسیار مفید باشند.