بلاک چین یک پایگاه داده گسترده است که دارای ایمنی بالا و قدرت پردازش سریع می باشد و همه اطلاعات از قبیل زمان و مقدار تراکنش ها را در یک فایل معین به ثبت می رساند. پلت فرم نیز به معنی سکوی پرتاب می باشد که مکان مجازی است که برای امور کسب و کار و غیره استفاده می شود، برای مثال می توان به چند پلتفرم اینستاگرام، آمازون، آپارات، دیوار، شیپور و غیره اشاره کرد.

 

 

پلتفرم های معروف و کاربردی بلاک چین

پلتفرم های فراوان با کاربرد های مشابهی در جهان وجود دارد که تعدادی از آنها نسبت به بقیه از محبوبیت بیشتری برخوردارند و پیشرفت چشم گیری در دنیای امروزه داشته اند. در این مقاله به نوشته وب سایت تتر ایران 5 مورد از پلتفرم های برتر بلاک چین را برای شما نام برده ایم.

پلتفرم اتریوم

Ethereum یک پلتفرم و یک زبان برنامه نویسی است که ساخت و انتشار برنامه های غیر متمرکز نسل بعدی را برای هر کاربر امکان پذیر می کند. نسخه بروز و توسعه داده شده اتریوم 2.0 در حال راه اندازی است و در آینده به افراد دارای کسب و کار عرضه می گردد، پلتفرم اتریوم یکی از سیستم های محبوب است ولی با مشکلات و انتقادات کمی از سوی کاربران مواجه است که در نسخه جدید اصلاح شده و کاربردی تر از همیشه به بازار باز می گردد.

 

 

 بانک اطلاعات لجر کوانتومی آمازون (QLDB)

آمازون QLDB یک دیتابیس کاملاً مدیریت شده است که اموری از قبیل گزارش شفاف معاملات به صورت غیر قابل تغییر و قابل رمز نگاری شده را ارائه می دهد. آمازون هر یک از تغییرات داده های برنامه را ردیابی می کند و تاریخچه کامل و قابل تأیید تغییرات را با درج زمان ثبت می کند. این پلتفرم متمرکز بر بلاک چین نیز بین کاربران بسیار مشهور می باشد.

 

 

کالیدو بلاک چین بیزینس 

این پلت فرم که با نام لاتین Kaleido Blockchain Business Cloud شناخته می شود معروف به رهبر برنده جایزه صنعت است و تنها پلتفرم SaaS واقعی می باشد که یک راه حل کلیدی برای سرعت بخشیدن به فناوری بلاک چین پیدا کرده و از PoC ها گرفته تا شبکه های تجاری را به صورت زنده ارائه می دهد.

 

 

پلتفرم IMB بلاک چین

این برنامه نسل جدیدی از اجرای برنامه های معاملاتی است که اعتماد مردم را به دست آورده زیرا در این پلتفرم تمام وقایع از قرارداد ها گرفته تا اسناد پرداختی بسیار واضح و شفاف به کاربران نشان داده می شود. در این پلت فرم امکان تغییر و دستکاری در تاریخ های ثبت شده نمی باشد.

 

 

پلت فرم هایپر لجر

هایپر لجر با نام لاتین Hyperledger یک اقدام بزرگ است که برای بهبود بخشیدن در نحوه انجام معملات توسط شناسایی ویژگی های مهم برای مورد استاندارد بودن صنعت کسب و کار تجاری در رشد و پیشروی بلاک چین تلاش می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره این پلتفرم می توانید وارد صفحه هایپر لجر چیست؟ بشوید و همه چیز درباره هایپر لجر و کاربرد آن را بخوانید.

 


تمامی این پلتفرم ها در تکنولوژی های روز تغیرات عظیمی را به وجود آوردند و زندگی افراد را دگرگون ساختند و همه ی آنها با هدف آسان تر شدن زندگی به وجود آمدند و تغییرات زیادی در روال عادی به وجود آوردند.