پرفکت مانی یک شبکه مالی و سیستم پرداخت بین المللی است که به سهولت می توانید به واسطه آن پرداخت های مالی خود را در سایت های خارجی انجام داده و کارهای مربوط به انتقال ارز و یا دریافت درآمد های ارزی را به انجام برسایند.

با وجود اینکه بسیاری از سرویس های مالی مانند پی پل، ویزا و مسترکارت به دلیل وضع تحریم ها از ارائه خدمات به کاربران ایرانی ممانعت می کنند، ولی هنوز هم سرویس های قدرتمندی همچون پرفکت مانی هستند که کاربران ایرانی امکان استفاده از آن ها به منظور انجام خرید های اینترنتی خارجی و نقل و انتقال ارز را دارا می باشند. در ادامه این مطلب به اینکه پرفکت مانی چیست؟ و چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد خواهیم پرداخت.

 

 

معرفی سیستم مالی پرفکت مانی

پرفکت مانی (Petfect Money) همانگونه که در مقدمه نیز اشاره شد یک شرکت و شبکه پرداخت مالی جهانی است. دفتر مرکزی این شرکت در کشور پاناما واقع شده که تاسیس و راه اندازی این سیستم به سال 2007 میلادی بر می گردد. سیستم پرفکت مانی بستری مناسب جهت ارسال، دریافت و پرداخت پول به صورت آنلاین و اینترنتی را برای کاربران و کسب و کار های فعال در سراسر دنیا فراهم آورده است.

کاربران به راحتی می توانند با استفاده از خدمات این شبکه مالی حجم بالایی از پول را به سایر نقاط جهان منتقل کرده و یا اقدام به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود از وب سایت های خارجی نمایند. برای مثال فرض بگیرید که قصد دارید از یک وب سایت که سیستم پرفکت مانی را پذیرفته، یک فایل خریداری کنید. برای انجام فرایند خرید فایل ابتدا با ریال و کارت بانکی خود اقدام به خرید پرفکت مانی کرده و سپس با آن فایل مورد نظر خود را از سایت خارجی خریداری می کنید.

پرفکت مانی نیز یک پلتفرم مشابه با سایر پلتفرم ها مانند پی پل می باشد و در زمره معتبرترین شرکت های خدمات پرداخت در جهان قرار می گیرد که دارای ده ها میلیون کاربر فعال است. همچنین می توان با استفاده از این سیستم روی حساب های الکترونیکی ارز ذخیره کرده و یا اقدام به خریداری دارایی های دیگری مانند بیت کوین کرد.

 

پرفکت مانی چیست؟

 

کاربرد های سیستم پرفکت مانی

• امکان انتقال، دریافت و ذخیره ارز های مختلف به صورت آنلاین
• امکان خرید کالا و خدمات مورد نیاز از طریق سایت های پذیرنده این سیستم مالی
• قابلیت تبدیل ارز پرفکت مانی به ارز سایر سیستم های مالی
• امکان ذخیره امن پول ها روی حساب های الکترونیکی و دریافت سود ماهانه
• امکان خرید بیت کوین، دلار، یورو و ...

مزایا و معایب استفاده از سیستم مالی پرفکت مانی

پرفکت مانی نیز همانند هر سیستم مالی دیگری دارای مزایا و معایبی است که باعث می شود کاربران با توجه به این ویژگی ها تصمیم بگیرند که از این کیف پول الکترونیکی جهت ذخیره ارز دیجیتال خود استفاده نمایند یا خیر. در ادامه به بیان مزایا و معایب این شبکه پرداختی خواهیم پرداخت.

مزایا

• سیستم پرفکت مانی بدون در نظر گرفتن تحریم های بین المللی، خدمات خود را به کاربران کشور های مورد تحریم مانند ایران نیز ارائه می دهد، بنابراین کاربران ایرانی می توانند بدون ترس از ریسک مسدود شدن حساب خود در این سیستم به فعالیت بپردازد. این شرکت در ایران دارای چند نمایندگی رسمی است.
• در این سیستم پرداخت تراکنش ها با امنیت بسیار بالایی انجام می گیرد.
• در پرفکت مانی شما می توانید میزان امنیت حساب کاربری خود را ارتقا دهید. این کار با مراجعه به تنظیمات حساب کاربری قابل انجام است.
• در این سیستم به کاربران در ازای مانده حساب آن ها به صورت ماهانه سود تعلق می گیرد.
• کیف پول پرفکت مانی نحوه کاربرد بسیار آسانی دارد.
• در این سیستم میزان کارمزد انجام تراکنش ها بسیار ناچیز است.
• شما می توانید با استفاده از این سیستم مالی به سرعت ارز های فیات خود را به انواع ارزهای دیجیتالی تبدیل کنید.
• در این سیستم برای شروع فعالیت نیازی به احراز هویت وجود ندارد.
• پرفکت مانی هیچ گونه محدودیتی در خصوص میزان و حجم تراکنش های انجام شده ندارد.

معایب

• عدم امکان برگشت یا اصلاح مبادلات، کاربران در صورتی که در انجام مبادلات خود دچار اشتباه شوند امکان بازگشت پول آن ها در این سیستم وجود ندارد.
• در صورتی که کاربر رمز کاربری کیف پول پرفکت مانی خود را فراموش کند بایستی هزینه های بسیار بالایی را برای بازگرداندن آن تقبل نماید.
• در سیستم پرفکت مانی امکانی برای دریافت پول های موجود در حساب کاربری این سیستم با استفاده از کارت هایی مثل ویزا کارت و مستر کارت وجود ندارد.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

کاربردهای پرفکت مانی

 

امنیت در سیستم پرفکت مانی

امنیت حساب ها در این سیستم پرداختی تا حد زیادی قابل قبول است. در این سیستم از روش شناخت آی پی استفاده می شود و کاربر با هر تغییر آی پی بایستی برای ورود آن را از طریق ایمیل خود تایید نماید.

به علاوه در این سیستم همانطور که پیش تر نیز اشاره شد می توان از طریق مراجعه به بخش امنیت حساب (Security Center) اقدام به فعال سازی گزینه های امنیتی بیشتری مانند تایید پیامکی نمود.

از گزینه های امنیتی دیگر در حساب کاربری می توان به کد کارت اشاره کرد. شما با فعال سازی این گزینه، یک عکس حاوی چند کد، از سوی سیستم دریافت خواهید کرد. برای انجام هر تراکنش بایستی یکی از این کد ها را وارد کنید. این کد ها تنها یکبار ارسال می شوند و در صورت فراموش کردن یا گم کردن آن ها دیگر نمی توانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید، به همین جهت بهتر است برای اطمینان بیشتر این کد ها را در چندین جای امن یادداشت نمایید.

خرید ارز دیجتال با پرفکت مانی

علاوه بر امکان خرید کالا و خدمات متعدد از طریق پرفکت مانی شما می توانید از این سیستم برای خرید بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال استفاده نمایید. شما با خرید پرفکت مانی و ارسال آن به سایت ها و صرافی های ارز دیجیتال که شبکه پرفکت مانی از سوی آن ها مورد پذیرش است، می توانید اقدام به خریداری بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال نمایید.

 

خرید ارزهای دیجیتال با پرفکت مانی

 

لوکال بیت کوینز (Local Bitcoins)، یوبیت (Yobit)، P2PChange ،Pm2btc.me و magneticexchange.com از جمله محبوب ترین صرافی و وب سایت هایی هستند که از سیستم پرفکت مانی جهت خرید بیت کوین پشتیبانی می کنند.

کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها اجازه فعالیت در برخی از این سایت های صرافی را ندارند لذا بهتر است پیش از اقدام به خرید ارز های دیجیتال از هر کدام از این سایت ها، از تحریم نبودن آن ها برای کاربران ایرانی مطمئن شوید.