ووچر پرفکت مانی چیست؟ و به چه کار می آید؟ در این مقاله ضمن معرفی این سیستم به کاربرد ها، مزایا و نحوه خرید و استفاده از ووچر پرفکت مانی خواهیم پرداخت. پرفکت مانی یک سیستم مالی با قابلیت انتقال ارز به سراسر جهان و انجام پرداخت های اینترنتی می باشد. این شرکت چون تابع تحریم های بین المللی نیست بنابراین امکان فعالیت در آن برای کاربران ایرانی فراهم می باشد. از همین رو این شرکت محبوبت بسیاری در میان کشور های تحت تحریم مانند ایران دارد. کاربران ایرانی می توانند به راحتی از خدمات ارائه شده توسط این سیستم همانند دریافت و انتقال ارز و یا خرید آنلاین از طریق وب سایت های خارجی استفاده کنند. 

پرفکت مانی چیست؟
ووچر الکترونیکی پرفکت مانی (Money e-Voucher Perfect) یکی از خدماتی است که توسط شرکت پرفکت مانی ارائه می شود. وجود ویژگی هایی مانند روش استفاده آسان و سرعت مناسب در انجام تراکنش ها باعث شده ووچر پرفکت مانی به یکی از خدمات محبوب این شرکت تبدیل شود.

 

پرفکت مانی

 

ووچر پرفکت مانی چیست؟

در یک تعریف کلی می توان ووچر پرفکت مانی را همانند یک کارت شارژ یا چک بانکی در نظر گرفت با این تفاوت که شکل فیزیکی ندارد. ووچر پرفکت مانی به منظور افزایش اعتبار و برداشت از حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار می گیرد. هر ووچر پرفکت مانی شامل یک شماره یکتای دیجیتالی 16 رقمی، کد فعال سازی 10 رقمی، میزان اعتبار و تاریخ صدور کارت می باشد. می توانید کالا و خدمات مورد نیاز خود را از وب سایت های خارجی تنها با وارد کردن کد های موجود روی ووچر ها خریداری کنید. همچنین با استفاده از ووچر می توانید حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید.

خریدهای اینترنتی با ووچر مستلزم داشتن حساب در سایت پرفکت مانی نمی باشد. به عبارت ساده تر شما می توانید ووچر را از سایت های صرافی معتبر تهیه کرده و با وارد کردن کد های ثبت شده روی آن اقدام به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود نمایید.

هر کاربر علاوه بر اینکه می تواند با استفاده از ووچر پرفکت مانی خرید های خود از سایت های خارجی را انجام دهد، قادر به ایجاد ووچر به مقدار دلخواه در حساب کاربری خود می باشد. همچنین می تواند ووچرهای خریداری کرده را در حساب کاربریش وارد و بدین ترتیب حساب پرفکت مانی خود را شارژ کند.

مهم ترین مزیتی که این سیستم در مقایسه با سیستم های سنتی از آن برخوردار است، امکان فعال سازی و نقد آن در کوتاه ترین زمان است. چون این ووچر ها دارای محدودیت زمانی نیستند بنابراین در هر زمان می توان نسبت به فعال سازی آن ها اقدام کرد. با استفاده از ووچر های الکترونیکی امکان انجام سریع کار های مربوط به انتقال سرمایه با کارمزدی بسیار ناچیز عملی می شود.

 

ووچر پرفکت مانی چیست؟

 

کاربردهای ووچر پرفکت مانی

• امکان انتقال پول به هر شخصی در سراسر دنیا
• دارای قابلیت پرداخت آنلاین در پروسه خرید کالا و خدمات از سایت های خارجی به شکلی ایمن
• امکان تبدیل ووچر های پرفکت مانی به هر کدام از ارز های دیجیتال یا ارز های فیات از طریق صرافی های آنلاین
• شما می توانید در صورت خرید کالا و خدمات مورد نیاز و عدم دسترسی به پرفکت مانی برای پرداخت هزینه ها، از طریق ووچر پرداخت های خود را انجام دهید.
• همچنین ووچر پرفکت مانی را می توانید در مواقعی که خریدی انجام داده اید ولی شخص فروشنده دارای حساب پرفکت مانی نیست و یا تمایلی به دادن مشخصات حساب پرفکت مانی خود ندارد استفاده نمایید.
• یکی دیگر از کاربردهای ووچر پرفکت مانی در هنگام سفرهای خارجی است و زمانی که شما تمایلی به استفاده از پول نقد ندارید، می توانید با به همراه داشتن ووچر پرفکت مانی آن ها را در هر نقطه ای از جهان از طریق صرافی های معتبر به پول نقد تبدیل نمایید.

 

کاربردهای ووچر پرفکت مانی

 

نحوه خرید ووچر پرفکت مانی

سایت های ایرانی یکی از روش های راحت برای خرید ووچر پرفکت مانی محسوب می شوند. این سایت ها را می توانید با جستجو در گوگل به راحتی پیدا کنید. ووچر ها را می توانید بسته به نیاز خود از یک دلار تا چند صد دلار تهیه کنید.

با مراجعه به گوگل و سرچ عبارت "خرید ووچر پرفکت مانی" و انتخاب صرافی مورد نظر خود، مراحل احراز هویت را انجام داده و سپس میزان مبلغ مورد نظر خود را وارد می کنید و هزینه آن را با استفاده از کارت بانکی خود پرداخت می کنید. پس از انجام این مراحل ووچر در کمترین زمان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همانگونه که پیش تر نیز اشاره شد بعد از خرید ووچر پرفکت مانی، می توانید در سایتی که قصد خرید کالا یا ثبت نام در آن را دارید تنها با وارد کردن شماره ووچر و کد فعال سازی، فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید. البته به این شرط که سایت و خدمت مدنظر شما ووچر پرفکت مانی را پشتیبانی کند.

عملکرد ووچر پرفکت مانی تا حد زیادی شبیه به کارت های هدیه است. به این صورت که ووچر نیز همانند کارت هدیه با مبلغی مشخص خریداری شده و پس از استفاده با اتمام موجودی دور انداخته می شود.

 

نحوه ایجاد ووچر پرفکت مانی

 

مزایای ووچر پرفکت مانی

سادگی و سهولت در استفاده مهم ترین مزیت ووچر های پرفکت مانی می باشد. شما با استفاده از ووچر ها دیگر درگیر مشکلاتی مانند رد شدن تراکنش و یا تاخیر در انجام آن نخواهید بود. در پروسه نقد کردن ووچر ها نیازی به تایید نبوده و شما می توانید تنها با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، مبلغ را در حساب پرفکت مانی خود داشته باشید. پرداخت های انجام شده با ووچر مانی همانند پرداخت های معمول در پرفکت مانی به لحاظ امنیت عملکرد یکسانی دارند. زیرا انتقال به صورت مستقیم بوده و فاقد فاکتورهای مخرب می باشد. تاریخ انقضای نامحدود یکی دیگر از مزیت های ووچرهای پرفکت مانی محسوب می شود. ووچرها فاقد تاریخ انقضای مشخصی می باشند و شما می توانید هر زمان که مایل بودید آن ها را نقد کنید.
همچنین استفاده از ووچر پرفکت مانی در انجام تراکنش ها مشمول کارمزد بسیار ناچیزی می باشد. همین ویژگی ووچر های پرفکت مانی را به عنوان یک بستر مناسب بویژه برای افرادی که بایستی مرتبا پرداخت های ارزی انجام دهند، معرفی می کند.

لازم به ذکر است که سپرده گذاری با ووچر پرفکت مانی در حساب های پرفکت مانی مشمول هیچ گونه کارمزدی نشده و شما می توانید بدون صرف هیچ هزینه ای و تنها با وارد کردن کد های ثبت شده روی ووچر، مبلغ ووچر را به حساب خود اضافه نمایید.