یکی از مهم ترین کارهایی که معامله گران برای موفق شدن در حوزه کریپتوکارنسی باید انجام دهند، با خبر بودن از رخداد های حیاتی است که در این زمینه اتفاق می افتد. یکی از این وقایع مهم، دستکاری بازار ارز دیجیتال توسط وال ها است که تاثیر بسزایی در روند رمز ارز ها می گذارد، در نتیجه اگر فعالیت وال ها را زیر نظر بگیرید می توانید فرصت های خوبی برای خرید در کف قیمت به دست آورید و یا از ضرر خود جلوگیری کنید.

 

 

وال به چه کسانی گفته می شود؟

وال یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال می باشد و به افرادی گفته می شود که با نقل و انتقالات عظیم کریپتویی بر قیمت رمز ارز ها تاثیر گذاشته و باعث افت نرخ یک رمز ارز می شوند. وال ها می توانند به صورت گروهی بر روی بازار تاثیر بگذارند و یا گاهی یک فرد با جابجایی های عظیم ارز دیجیتال، باعث افت قیمت آن می شود.

در واقع وال ها هنگامی که قیمت یک ارز رمز نگاری شده پایین باشد آن را خریداری کرده و در زمان بالا رفتن آن تمامی رمز ارز های خود را به طور ناگهانی می فروشند. چون حجم خریدی که وال ها انجام می دهند بسیار زیاد است، زمانی که دارایی خود را به فروش می گذارند عرضه کوین مورد نظر بالا می رود و تعادل بازار بهم می ریزد، به اینگونه است که دستکاری در بازار ارز دیجیتال اتفاق می افتد.

 


چرا باید رفتار وال ها را زیر نظر بگیریم؟

افرادی که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می کنند، آگاه هستند که با خبر بودن از اتفاقات روز رمز ارز ها تا چه میزان اهمیت داشته و چقدر به حفظ دارایی کمک می کند. به همین دلیل نه تنها زیر نظر گرفتن وال ها به سرمایه گذاری موفق کمک می کند، بلکه اطلاع داشتن از تمامی اخبار و حوادث در مورد ارز های رمز نگاری شده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

همچنین اگر شما اولین کسی باشید که از دستکاری وال ها در بازار خبر دار می شود، می توانید تا قبل از تاثیر گذاری عمل وال ها بر قیمت، سریعا نحوه ترید خود را تغییر داده و از ضرر جلوگیری کنید، به همین ترتیب شما بسیار باهوش عمل کرده و در دام وال ها نمی افتید.

 

 

معرفی ربات وال آلرت

بسیاری از تریدر ها علاقه مند هستند از واریز ها و برداشت های رمز ارز در صرافی ها مطلع شوند، اما آیا راهی وجود دارد که بفهمیم چه مقدار رمز ارز به صرافی ها وارد و یا از آن ها خارج می شود؟ در واقع دو راه اصلی برای این کار وجود دارد که در ادامه توضیح داده ایم.

اولین قدم برای مطلع شدن از واریزی ها و برداشت های کریپتویی در صرافی ها، با استفاده از بلاک چین انجام می شود. برای این کار می توانید والت صرافی را در بلاک چین دنبال کنید، اما این کار کمی وقت گیر و خسته کننده است. به همین دلیل می خواهیم ربات Whale Alert را به شما عزیزان معرفی کنیم که ارز های مهم را دنبال می کند و انتقالات بزرگ را اطلاع رسانی می کند.

همانطور که می دانید فناوری بلاک چین به طوری طراحی شده که تمامی تراکنش ها را در خود ذخیره کند، ربات هشدار دهنده وال ها تمامی این تراکنش ها را دنبال می کند و زمانی که یک تراکنش غیر عادی در بلاک ثبت می شود به شما هشدار ارسال می کند. برای مثال اگر رقم یک تراکنش بیشتر از حالت نرمال باشد، این ربات پیامی از داخل سرور به فالوور ها ارسال می کند تا از تراکنش مورد نظر باخبر بشوند. این ربات داخل تلگرام و توییتر موجود است که آدرس های آن در زیر نوشته شده:

• تلگرام: Whale_alert_io
• توییتر: Whale_alert

 

 

انواع پیام در ربات وال آلرت

جالب است بدانید در این برنامه تعداد ایموجی های استفاده شده بیانگر حجم تراکنش ها است. همچنین می توانید در تلگرام از قابلیت کلیک کردن بر روی هشتگ صرافی یا توکن، انتقالات مهم توکن یا صرافی مورد نظر را مشاهده کنید. برخی از نوتیفیکیشن های مهم در ربات وال آلرت به شرح زیر می باشد:

پیام های Burn: برای درک این پیام ابتدا باید با مفهوم توکن سوزی چیست؟ آشنا باشید. در واقع اطلاع داشتن از توکن های سوخته شده نیز برای معامله گران بسیار مفید می باشد که این ربات از آخرین توکن سوزی ها به صورت پیام هشدار می دهد.
پیام های Mint: این پیام زمانی به شما ارسال می شود که توکن های جدیدی ساخته شده و به بازار ارائه می گردند.
پیام های انتقالی: این پیام ها حاوی تراکنش هایی که در صرافی ها انجام می شوند هستند، اگر توکن دریافت شده یا ارسال شده، از والتی باشد که این ربات بشناسد در پیامی که به شما ارسال می شود هویت والت مورد نظر فاش می شود.

نکته: ورود تتر و استیبل کوین به صرافی یا ورود سنگین توکن به صرافی، لزوما به معنی خرید یا ریزش در لحظه نیست. زیرا وال ها هم می دانند والت صرافی ها زیر ذره بین معامله گران است و ممکن است گاهی اوقات با انتقالات بزرگ به صرافی، گول زننده عمل کنند و سعی داشته باشند از ترس " ورود سنگین به صرافی" کف قیمتی را خریداری کنند.

 

 

سخن آخر

ربات وال آلرت یکی از ابزار هایی است که به معامله گران کمک می کند تحلیل فاندامنتال بهتری در بازار ارز دیجیتال داشته باشند و به این واسطه از اتفاقات مهم بازار خبردار بشوند، ربات وال آلرت تراکنش های مشکوکی که در بلاک چین انجام می شود را به شما هشدار می دهد تا بتوانید از دستکاری وال ها در بازار با خبر شده و نحوه ترید خود را تغییر بدهید.