Polkadot یک شبکه چند زنجیره ای می باشد که هدف آن اتصال بلاک چین های مختلف به یک شبکه واحد است. پروتکل پولکادات با ارائه مزیت های اساسی، به عنوان بلاک چین نسل بعدی انتخاب شده است و با اتریوم که دومین بلاک چین برتر جهان محسوب می شود به رقابت می پردازد. به همین خاطر پیشرفت چشمگیر پولکادات باعث افزایش علاقه مندان استخراج کوین دات شده است و بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال یادگیری روش های استخراج پولکادات می باشند. در این مقاله بهترین راه های استخراج پولکادات را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 

 

خلاصه ای از مفهوم پولکادات

برای استخراج این رمز ارز کاربردی ابتدا باید بدانید پولکادات چیست؟، به طور کلی پولکادات یک پلتفرم غیر متمرکز می باشد که با هدف اتصال میان بلاک چین ها به وجود آمده است. همچنین کوین اختصاصی پولکادات با نام DOT شناخته می شود که امروزه قیمت آن روزبروز بیشتر می شود. آوازه شهرت پولکادات از زمانی شروع شد که پا به پای بلاک چین اتریوم (دومین ارز برتر جهان) به رقابت پرداخت و حجم معاملات آن روزبرزو بیشتر شد. همچنین سرعت انجام معاملات در بلاک چین پولکادات بسیار بالا بوده که به همین خاطر رتبه 8 جدول برترین رمز ارز های جهان را به خود اختصاص داده است.

 

 

بهترین روش استخراج پولکادات

از آنجا که ساختار رمز ارز دات از بیت کوین متمایز است و از الگوریتم متفاوتی استفاده می کند روش استخراج این دو ارز دیجیتال نیز متفاوت می باشد. همانطور که می دانید BTC از الگوریتم اثبات کار یا POW استفاده می کند، در صورتی که ساختار پولکادات با اثبات سهام یا POS شکل گرفته است. در نتیجه استخراج ارز دیجیتال دات با روش هایی که با آن ها آشنایی دارید امکان پذیر نیست. سه روش اصلی برای ماینینگ ارز دیجیتال وجود دارد که در زیر دسته بندی شده است:

  • استخراج از طریق دستگاه های ASIC
  • استخراج از طریق ریگ استخراج
  • استخراج از طزیق کارت گرافیک

جالب است بدانید پولکادات از هیچ یک موارد بالا پشتیبانی نمی کند و از روش های معمول ماینینگ قابل استخراج نمی باشد. بنابراین ماینر های تازه کار در این عرصه، با پرسش استخراج پولکادات چگونه انجام می شود؟ مواجه هستند. باید بگوییم اگر به دنبال استخراج کوین دات هستید تنها می توانید از روش استیکینگ استفاده کنید.

 

 

استخراج پولکادات از طریق استیکینگ

همانطور که گفته شد روش سنتی ای برای استخراج پولکادات وجود ندارد و این رمز ارز جدید با دستگاه های ماینر استخراج نمی شود، به همین دلیل اکثر سرمایه گذاران مجرب بازار ارز دیجیتال کوین دات را یک ارز رمز نگاری شده غیر قابل استخراج تلقی می کنند. اما همانطور که گفته شد از طریق استیکینگ می توان در پولکادات سرمایه گذاری کرد. در واقع استیک کردن پولکادات به معامله گرن این امکان را می دهد تا به جای ماینینگ به بهروری از ذخیره کوین دات در کیف پول های غیر متمرکز بپردازند. البته باید توجه داشته باشید تمامی کیف پول های دیجیتالی از روش استیکینگ پشتیبانی نمی کنند و باید از والت های پیشرفته ای مانند تراست والت استفاده شود. به همین ترتیب معامله گرانی که می خواند به استخراج پولکادات بپردازند با استیک کردن کوین دات می تواند از این مزیت بهره مند شوند.

تفاوت ماینینگ ارز دیجیتال و استیکینگآموزش کار با کیف پول تراست والت

 

 

از چه صرافی هایی پولکادات بخریم؟

Polkadot یک رمز ارز پایه نسبتاً جدید است و از این روی در تمام صرافی های غیر متمرکز یافت نمی شود. اما علاقه مندانی که درصدد خرید کوین دات هستند می توانند به صرافی های Kraken و P2P مراجعه کنند. پس از خرید پولکادات اگر تصمیم به استیک کردن آن داشتید حتما از والت های معتبر و کاربردی استفاده کنید تا دارایی شما حفظ شود. همچنین ارز دیجیتال پولکادات را می توانید از صرافی معتبر تتر ایران تهیه کرده و از آموزش های لازم برای نصب کیف پول های دیجیتالی و نحوه استفاده از آن ها مطلع شوید.

 

 

نتیجه گیری

پولکادات یک فناوری جدید و کاربردی است که با ارائه مزیت های فروان به سرعت در میان ارز های دیجیتال محبوب شد. امروزه افراد زیادی به دنبال استخراج این دارایی دیجیتال هستند و می خواهند از قابلیت های کوین دات استفاده کنند که به دلیل غیر قابل استخراج بودن آن در این راه با شکست مواجه می شوند. اما با روش استیکینگ که به شما پیشنهاد کردیم می توانید از ویژگی های فراوان پولکادات استفاده کرده و در این رمز ارز پیشرفته سرمایه گذاری خود را آغاز کنید.