وقتی صحبت از میم کوین ها می شود اکثر افراد این اصطلاح را در کنار ارز دیجیتال دوج کوین شنیده اند، اما تعداد بیشتری از میم کوین ها داخل بازار وجود دارند که هنوز به طور گسترده مورد شناخت مردم واقع نشده اند. اگر به طور خلاصه بخواهیم تفاوت کوین و میم کوین را توضیح دهیم هر دو ارز دیجیتال محسوب می شوند اما ساختار میم کوین ها با سایر رمز ارز ها متفاوت است. اگر از نظر موفقیت بخواهیم به میم کوین ها نگاه کنیم، دوج کوین یکی از محبوب ترین میم کوین های حال حاضر است اما انواع گوناگون دیگری از این دسته رمز ارز ها وجود دارند که رو به پیشرفت و توسعه هستند.

 

 

کاربرد میم کوین

در دنیای کریپتو گاها اصطلاحات ارز دیجیتال شنیده می شود که آشنایی با آن ها برای بروز بودن در دنیای فناوری و سرمایه گذاری امری ضروری است. میم کوین یکی از این اصطلاحات می باشد که از تفاوت های اساسی با کوین برخوردار است، در کل این نوع ارز دیجیتال در دسته آلتکوین ها قرار می گیرد اما تفاوت عمده اش این است که از ارزش ذاتی برخوردار نیست و معمولا با حمایت یک فرد مشهور و یا توسط محبوبیت در شبکه های اجتماعی شامل افزایش قیمت می شود. دوج کوین اولین میم کوینی بود که به واسطه علاقه مندی و تبلیغات گسترده ایلان ماسک مشهور شد، این رمز ارز در ابتدا تنها برای شوخی ابدا شد اما پس از گذشت چندی با حمایت های پی در پی ایلان ماسک رشد چشمگیری را تجربه کرد. در واقع می توان گفت میم کوین به رمز ارز هایی گفته می شود که از ساختار پیچیده ای برخوردار نبوده و بر اثاث احساسات بازار پیشرفت می کنند، اما نکته ای که درباره میم کوین ها وجود دارد این است که سود عظیمی از پروژه های محبوب میم کوین به دست آمده است.

 

 

به نظر می رسد تاثیر اینفلوئنسر ها یا همان افراد مشهور، در بازار ارز دیجیتال زیاد است. مثلا دوج کوین در ابتدای ساخت مورد تمسخر از سوی جامعه کریپتو قرار گرفت اما پس از توییت های ایلان ماسک درباره این میم کوین، قیمت آن به طوری افزایش یافت که در حال حاضر در رتبه 7 بازار جهانی قرار گرفته است. در واقع این نوع توکن ها به راحتی با نظرات سلبریتی ها یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی به وجود می آیند و سپس توسعه میابند. امروزه میم کوین های توسعه یافته ای در بازار وجود دارند که سود به دست آمده از آن ها بسیار زیاد است.

با این حال برخی از معامله گران سرمایه گذاری بر روی این نوع رمز ارز ها را پر خطر و ریسکی می دانند، اما برخی دیگر نیز به دلیل افزایش قیمت های ناگهانی و هنگفت و کسب سود فراوان معامله با میم کوین را پیشنهاد می کنند.

 

 

محبوب ترین میم کوین ها

همانطور که ذکر شد ساخت یک میم کوین بسیار ساده است اما مهم این است سرمایه گذاری بر روی کدام یک از میم کوین های بازار انجام شود تا سود حاصل از آن مفید باشد. معمولا توکن های meme که تحت حمایت یک فرد تاثیر گذار در جامعه باشند برای سرمایه گذاری انتخاب مناسبی هستند، اما برخی از میم کوین های مشهور و سود ده بازار عبارتند از:

• دوج کوین 
• شیبا اینو
• سیف مون

این سه مورد از رمز ارز هایی هستند که سالانه سود زیادی نصیب هلدر های خود می کنند که شیبا اینو و دوج کوین از میم کوین های تحت حمایت ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا می باشند.

 

 

خطرات سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها

بزرگ ترین مشکل سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها، این است که پروژه های کلاهبرداری در میان آن ها بسیار است. به دلیل راحت ساخته شدن میم کوین ها افراد بسیاری در این زمینه اقدام می کنند و پس از کسب سرمایه معامله گران پروژه خود را رها می کنند. به همین دلیل تشحیص پروژه های سود ده از پروژه های کلاهبرداری امری دشوار است، زیرا هیچ ساختار پیچیده ای در میم کوین ها به کار نرفته که معامله گر بتواند آن را برسی کند. همچنین اگر شخص حمایت کننده نظرش در مورد میم کوینی که به آن علاقه داشته است تغییر کند قیمت آن به طور ناگهانی افت می کند. اما با این حال پروژه هایی مثل دوج کوین، شیبا و سیف مون که سود نجومی را به سرمایه گذاران خود بخشیده اند انتخاب مناسب تری برای سرمایه گذاری و معامله می باشند.