Cloudflare یکی از شرکت های بزرگ و بیشمار ایالات متحده می باشد که دفتر مرکزی این سازمان در فرانسیسکو فعالیت دارد. ماهیت اصلی این شرکت در رابطه با ارائه خدمات در حوزه وب می باشد که بخش اصلی و عظیم آن از خدمات CDN تشکیل شده است. به تازگی پخش خبری با مظمون دسترسی به دامنه های crypto از طریق کلودفلر بسیار جنجال به پا کرده و نیاز نبودن به نرم افزار خاصی برای استفاده از 500 دامنه ای که این پلتفرم پشتیبانی می کند شوق کاربران را برانگیخته. طبق عرضه خدمات جدید کلودفلر کاربران می توانند از وب غیر متمرکز استفاده کرده و به crypto دسترسی پیدا کنند.

 

 

کلودفلر چیست؟

Unstoppable Domains کاربرد سرویس جدید کلودفلر را اینگونه شرح داد که کاربران وب می توانند از هر مروگری به طور مستقیم به وب سایت های غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنند. طبق روال همیشگی مروگرها، کاربران می توانند با وارد کردن آدرس com. یا gov آدرس کریپتوکارنسی بسازند (crypto.com) و از مزایای سایت های غیر متمرکز با فناوری بلاک چین استفاده نمایند زیرا دامنه های غیرمتمرکز فقط توسط مالک کنترل می شوند و هیچ یک از مقامات متمرکز در مدیریت آن نقش ندارند. این شرکت سیستم کلودفلر را با هدف امنیت بیشتر و افزایش حریم خصوصی دامنه ها نسبت به روش های سنتی در حوزه دامنه راه اندازی کرد.

همانطور که گفته شد کلودفلر از CDN که مخفف CONTENT DELIVERY NETWORK به معنای شبکه توزیع محتوا است استفاده می کند که طی این خدمات اطلاعات وب سایت شما روی یک سرور یا هاست ذخیره نمی شود بلکه محتوای استاتیک وب سایت اتان کپی شده و روی سرور های کلودفلر جای می گیرد. استارت آپ Unstoppable Domains در این رابطه می گوید:

<<در زمانی که نقض داده ها به امری عادی تبدیل شده و در حالی که حریم خصوصی و مالکیت دارایی های دیجیتالی فرد از اهمیت بالاتری برخوردار است، کنترل متمرکز توسط بسیاری از افراد آینده نگر و شرکت ها زیر سوال رفته است. این سیستم جدید و متفاوت کنترل را دوباره در اختیار کاربر قرار می دهد.>>

 

 

ویژگی های کلودفلر

یکی از بزرگ ترین مزیت های کلودفلر خدمات CDN آن است که شرکت های مشابه زیادی در این زمینه فعالیت دارند اما از بهترین سازمان های مرتبط کلودفلر است. به واسطه استفاده CDN علاوه بر افزایش امنیت وب سایت ها به پایین آمدن حجم تصاویر نیز کمک می شود و باعث پر سرعت تر شدن وب سایت شما می شود. دامنه ‌های غیر قابل توقف با ارائه چیزی شبیه به ارسال ایمیل در ساده سازی تراکنش های ارز دیجیتال گام برداشت و با گسترش برنامه ها، خود را در مسیر بزرگترین سیستم نسل سوم وب قرار داد. همچنین سیستم کلودفلر از کاربرد های متفاوت و فنی برخوردار است که در ادامه مقاله به این ویژگی ها می پردازیم.

 


راه اندازی SSL رایگان

اخیرا استفاده از ssl یکی از مجوز های مورد نیاز گوگل محسوب می شود که عدم اعمال آن موجب جلوگیری پذیرش کاربران از سوی گوگل می شود. SSL یک پروتوکل امنیتی است که وب سایت شما به جای HTTP با آدرس HTTPS بارگذاری می شود و وب سایت مورد نظر را با امنیت بیشتری طراحی می کند. محدودیت جدید گوگل در رابطه با لزوم استفاده از SSL برای وب سایت های بزگی مانند کروم نیز مشکل ساز شده که کلودفلر با ارائه ساخت رایگان SSL خود را در دیدگاه وب سایت ها بسیار عزیز کرده.

 

 

فشرده سازی وب سایت

در این مرحله دو بخش اصلی یک وب سایت که به پایین آمدن حجم و بارگذاری سریع تر وب سایت شما کمک شایانی می کند تحت تاثیر قرار دارد. عوامل زیادی در بالا رفتن حجم وب سایت و بارگذاری طولانی مدت آن تاثیر گذار هستند که کلودفلر با رفع مشکل دو عامل اصلی کد ها و تصاویر در بهبود وب سایت ها نقش آفرینی کرده است.

کاهش حجم کد وب سایت ها: لازمه در اختیار گذاشتن صفحه وب برای کاربران، دانلود کد های استفاده شده در وب سایت مورد نظر است که پس از دانلود آنها صفحه برای کاربر نمایش داده می شود. اگر حجم این کد ها سنگین باشد سرعت بارگذاری پایین آمده و موجب خسته شدن و یا پشیمانی کاربر برای ادامه روند می شود و به مرور بازدید وب سایت کم می شود، از سوی دیگر کلودفلر با کاهش اندازه کد ها به بهینه سازی وب سایت ها و افزایش سرعت آن ها کمک فراوان می کند.

فشرده سازی تصاویر: همانند حجم زیاد کد های یک وب سایت، حجم تصاویر آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در سرعت باز شدن صفحات وب سایت دخالت دارد. کلودفلر با استفاده از الگوریتم Cloudflare Polish بدون کاهش کیفیت تصویر حجم آن را کم می کند تا به تسریع بارگذاری وب سایت کمک شود.

 

 

جلوگیری از حملات DDOS

هر وب سایت با محدودیت سرور مواجه است، به این معنی که وب سایت شما در عین حال نمی تواند بیش از ظرفیتش در برابر کاربران پاسخگو باشد و ترافیک بیش از حد کاربر داخل وب سایت باعث ارور و از دسترس خارج شدن آن می شود. در نتیجه ممکن است برخی رقبای شما از این روش برای ایجاد مشکل در وب سایت اتان استفاده کنند و با بهره وری از ربات های مخصوص حجم عظیمی از درخواست های فیک کاربر به سمت وب سایت شما روانه کنند تا بدین وسیله وب سایت شما از محدوده خارج شود که این حملات در اصطلاحات ارز دیجیتال به DDOS معروف هستند، سیستم کلودفلر روزانه حدود ۷۲ میلیارد از حملات دیداس را جلوگیری می کند.

 

 

سخن پایانی

سیستم کلودفلر توسط Unstoppable Domains یا دامنه های غیر قابل توقف راه اندازی شده که در راستای بهبود وب سایت ها و خدمات پیشرفته ابداع شده. این سیستم امن دارای ویژگی های خاصی می باشد که استفاده از آنها راه را برای وب سایت ها هموارتر کرده است. همانطور که می دانید امروزه سرمایه گذاری در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال بسیار رونق گرفته و نگهداری امن رمز ارز ها از ارزشمندی زیادی دارد، با همکاری دامنه های غیر قابل توقف و بلاک چین که به خودی خود یک سیستم پیشرفته می باشد بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال را آسوده خاطر کرده است.