سافت فورک یک بروزرسانی در نرم افزار بوده که با نسخه های قدیمی بکوارد کامپیتبلbackwards compatible  سازگار می باشد. به این معنی که شرکت کنند گانی که نرم افزار خود را آپدیت نکرده باشند نیز می توانند در اعتبارسنجی و تایید تراکنش ها شرکت کنند. پیاده سازی سافت فورک به نسبت آسان تر بوده چرا که تنها نیاز محسوب می شود که اکثریت شرکت کنندگان نرم افزار خود را آپدیت کنند. همه ی کاربران چه نرم افزار خود را آپدیت کرده و چه نکرده باشند می توانند بلاک های جدید را تشخیص دهند و فعالیت هایشان با شبکه سازگار کنند. نکته ی قابل تامل این است که عملکرد شرکت کننده ای که نرم افزار خود را آپدیت نکرده تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

سافت فورک چیست؟

 

در فناوری بلاکچین، سافت فورک تغییر پروتکل نرم افزاری می باشد که در آن فقط بلاک های تراکنش معتبر قبلی فاقد اعتبار هستند. از آنجا که گره های قدیمی بلوک های جدید را معتبر تشخیص می دهند، یک سافت فورک با عقب سازگار است. این نوع فورک یا چنگال برای اجرای قوانین جدید فقط به اکثر ماینرها برای اجرای قوانین جدید احتیاج دارد، در مقابل یک هارد فورک که برای ارتقا و توافق همه گره ها لازم است.

استفاده از سافت فورک

 انواع معاملات جدید اغلب می توانند به عنوان سافت فورک اضافه شوند، فقط به کاربران فرستنده و گیرنده و استخراج کنندگان نوع معامله جدید نیاز دارند. این کار به این صورت انجام می شود که معامله جدید برای مشتریان قدیمی به عنوان معامله پرداخت به هر کسی از یک فرم خاص ظاهر شود و ماینرها موافقت کنند که بلوک های این معاملات را رد کنند مگر اینکه معامله طبق قوانین جدید معتبر باشد. به این ترتیب هش پرداخت به اسکریپت P2SH به بیت کوین اضافه شد. هنگامی که ماینر هایی که از گره های غیر به روزرسانی شده استفاده نمی کنند، قانون اجماع جدیدی را نقض می کنند که گره هایشان از آن اطلاع، یک سافت فورک نیز می تواند در بعضی مواقع به دلیل واگرایی موقت در زنجیره بلوک رخ دهد.

 

سافت فورک چیست؟

 

سافت فورک اعمال تغییر در پروتکل شبکه بلاک چین یک ارز دیجیتال می باشد. وقتی پیامی به عنوان آپدیت کردن اپلیکیشن موبایل بانک دریافت می کنید، به احتمال زیاد خیلی زود نسبت به دریافت به روزرسانی اقدام خواهید کرد. با توجه به اهمیت موضوع، حتی این امکان وجود دارد که گوشی را در وضعیت آپدیت خودکار در صورت وجود نسخه ای جدید از برنامه قرار بدهید. چرا که فرآیندی کاملا ضروری محسوب می شود اگر ورژن تازه را دریافت نکنید، احتمال عدم امکان دریافت خدمات از سرویس دهنده افزایش پیدا می کند. در رمز ارزهای متن باز وضعیت متفاوت می باشد. بیت کوین چیست؟ یکی از انواع کریپتوکارنسی ها cryptocurrency یا همان ارزهای دیجیتال بوده که به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می کند. این ارز با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمزهای دیجیتالی به دست می آید و همین امر باعث شده تا ارزش پولی داشته باشد. برای استخراج این رمز ارزها از دستگاه های ویژه ای استفاده می شود که از مصرف برق بسیار بالایی برخوردار بوده و از این روی خیلی از کشورها تولید آنها را به صرفه نمی دانند. همچنین خرید و فروش آن، نیازمند خواندن کد منبع آن نیستید، اما داشتن حق انتخاب در این رابطه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

سافت فورک چیست؟

 

استفاده از کیف پول

از کیف پولی استفاده کنید که از کوین جدید پشتیبانی می کند. فورک های قابل اطمینان حتما باید کد منبع خود را پیش از وقوع منتشر کنند. این به توسعه دهندگان کیف پول ها امکان می دهد تا خود را با بازار تطبیق داده و از کوین جدید با اطمینان پشتیبانی کنند. به هنگام استفاده از کیف پولی که جدیدا وارد بازار شده و ادعا دارد از کوین جدید پشتیبانی می کند، بسیار احتیاط کنید. شما هرگز نباید به کیف پول و یا کوین جدیدی که منبع باز نیست و کاربر زیادی ندارد، استفاده کنید. به عنوان یک قانون کلی از انجام ترکنش ها در حین یک فورک اصلی خوداری نمایید. تراکنش هایتان را تا زمانی که از امنیت و کارکرد فورک مطمئن نشدید با ارز جدید انجام ندهید. ما میتوانیم دراینجا دو کیف پول بزرگ و معتبر در جهان را به شما معرفی کینم که تقریبا از تمام ارز های دیجیتال پشتیبانی می کنند.

آموزش کار با کیف پول اکسودوسآموزش گام به کام کیف پول اتمیک

سافت فورک چیست؟

 

بر عکس کردن معاملات با سافت فورک

پلیس ممکن می باشد فردی که اقدام به چاپ و استفاده از اسکناس های تقلبی کرده است را دستگیر کند، اما به سختی قادر به بازگرداندن پول افراد دریافت کننده اسکناس ها خواهد بود. در دنیای کریپتوکارنسی، می توان ضرر را به لطف سافت یا هارد فورک در صورت بروز این دسته اتفاقات به حداقل رساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به هارد فورک چیست؟ مراجعه فرمایید.