ارز دیجیتال ریپل که با نماد اختصاری XRP نشان داده می شود، یک پلت فرم و یک ارز دیجیتالی می باشد که این امکان را برای تمامی اشخاص فراهم می کند که در سریع ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه، پول مورد نظر خود را در سراسر جهان انتقال بدهند. در حقیقت ripple با هدف جایگزینی ارز دلار بین بانک ها و صرافی ها شکل گرفته است. می توان گفت ریپل یک سیستم تبادل اطلاعات برای انتقالات مالی در پهنای گسترده جهانی می باشد.

شرکت ریپل با نام اپن کوین در سانفرانسیسکو آمریکا می باشد که این پلت فرم در سال 2012 علاوه بر تغییر نام به ریپل، به عنوان سیستمی قوی برای پرداخت فوری، تبدیل و انتقال ارز ایجاد شده است. به دلیل سرعت کند، زمان زیاد و هزینه های بسیار بالای انتقال بین بانکی، هدف اصلی ریپل ایجاد شبکه امن و گسترده ارتباط بین بانک ها در سراسر جهان می باشد تا امکان انجام تراکنش ها با سرعت بسیار بالا و هزینه کمتر وجود داشته باشد.

 

ریپل

 

ارز دیجیتال XRP چیست؟

رمز ارز Xrp توکن اختصاصی شبکه ریپل است که به صورت همتا به همتا فعالیت می کند. این توکن واسطه ای میان ارز های فیات بانکی و سایر کریپتوکارنسی‌ ها است. ارز xrp تنها بر روی شبکه ایکس رپید کاربرد دارد و علنا در محصولات ایکس کارنت کاربرد خاصی نداشته است و این بدین معناست که هرگونه همکاری با سایر شبکه ریپل هیچگونه تاثیری بر روی این ارز ندارد. برای خرید ریپل با بهترین قیمت و کمترین کارمزد می توانید به سایت تتر ایران مراجعه کنید.

ریپل نت چیست؟

ریپل نت شبکه منحصر به فرد برای سازمان ریپل می باشد که امکان جا به جایی ارز ها بین بانک ها، صرافی ها و تمامی مراکز مالی در سراسر دنیا را فراهم می کند. این پلت فرم حداقل هزینه و زمان پرداخت را دارد و تنها دلیل رایگان نبودن آن جلوگیری از سوء استفاده و حملات DDOS می باشد. حملات DDOS از جمله خطرناک ترین حملات اینترنتی هستند که شبکه و سرور مورد نظر را به ناتوانی در ارائه خدمات و سرویس وادار می کنند. در این شبکه ها حملات DDOS زمانی رخ می دهد که ترافیک غیر واقعی روی سیستم افزایش یابد و موجب مصرف بیش از حد منابع سرور شود.

 

ریپل

 

محصولات ریپل

امروزه ریپل سه محصول اصلی برای ارائه به باک ها و موسسات مالی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • ایکس کارنت (xCurrent)
 • ایکس ویا (xVia)
 • ایکس ریپد (xRepid)

این محصولات تحت عنوان یک نام جامع به نام ریپل نت قرار می گیرند.

ایکس کارنت (xCurrent)

پر کاربرد ترین محصول این شرکت می باشد. ایکس کارنت پلت فرمی است که برای انجام معاملات بین المللی بین بانک ها و سازمان های مالی انجام می شود. هدف اصلی این محصول ایجاد قابلیتی برای انجام تراکنش آنی برای تمامی ارز های فیزیکی و دیجیتال در دنیاست. ایکس کارنت روی یک دفتر کل ارائه شده به اسم اینترلجر (Interledger) کار می‌کند. این دفتر توسط شرکت ریپل ساخته شده ولی به دست شرکت w3c کنسرسیوم شبکه جهانی وب اداره که شرکتی غیر خصوصی است اداره می شود.

ایکس رپید (xRapid)

این محصول برای بر طرف نمودن مشکلات ارزی بین باک ها است که از ارز دیجیتال مخصوص خود به نام xrp استفاده می کند. محصول ایکس رپید ارز فیات بانکی را به ارز xrp تبدیل کرده پس از تبدیل به واحد پول مورد نیاز آن را به بانک مورد نظر انتقال می دهد. در این روش محصول ایکس رپید همانند یک بانک واسطه عمل کرده و با سرعت بسیار بالا این تبدیل ارزی و انتقال آن را انجام می دهد. به طور مثال برای انتقال وجه از بانک کشور انگلیس به آمریکا، ایکس رپید ابتدا واحد پولی بانک مبدا (یورو)اقدام به خرید ارز xrp می کند سپس بعد از انتقال xrp به بانک کشور مقصد آن را به واحد ارزی آن کشور(دلار) تبدیل می کند.

ایکس ویا (xVia)

یک رابط کاربری برای استفاده آسان میان کاربر و دو محصول ایکس کارنت و ایکس رپید می باشد که امکان برقراری ارتباط بین محصولات ریپل را به سادگی فراهم می کند. این محصول همانند ایکس کارنت می باشد با این تفاوت که امکان ارسال وجه توسط شرکت ها و موسسه های ارائه دهنده از بانک را فراهم می کند.

 

ریپل

 

مزایا و معایب ریپل

ریپل هم مانند تمامی ارز های دیجیتال دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مزایا ریپل

 • انجام سریع تراکنش ها در کمترین زمان ممکن
 • امنیت بالا بستر انتقال (99% غیر قابل جعل)
 • تعداد تراکنش های بسیار بالا
 • بهترین جایگزین سوئیفت بانک ها
 • حذف بانک ها به واسطه تبدیل ارزی
 • عملکردی همانند مترجم ارز های جهانی را دارد
 • اتصال ساده شبکه های پرداخت
 • پیشرفت چشم گیر اجرایی از سال 2012 تا کنون در سراسر جهان
 • امکان انجام تراکنش خصوصی و نمایش داده ها تنها برای طرفین معامله
 • عدم وجود تورم به دلیل ایجاد توکن ها از ابتدا
 • امکان وام دهی و وام گیری سریع مبالغ مالی
 • همکاری با بیش از 100 موسسه مالی معتبر جهانی
 • کارمزد بسیار پایین
 • امکان رهگیری حواله ها

معایب ریپل

 • عدم ارائه ریپل در تمام صرافی های ارز دیجیتال
 • بخش عمده ی سهام شرکت در اختیار کمپانی است
 • عدم قابلیت نقدینگی

شما می توانید برای چک کردن قیمت لحظه ای ریپل و سایر رمز ارز ها به سایت معتبر تتر ایران مراجعه کرده و به خرید و فروش رمز ارز با مناسب ترین قیمت بپردازید.

 

ریپل

 

خرید ریپل در ایران

1.خرید بدون واسطه از شخصی که ریپل در اختیار دارد

2.می توان ریپل را از سایت صرافی های رتبه اول مانند سایت تتر ایران خریداری نموده و یا بیت کوین و تتر را تهیه کرده و بعد آن هارا تبدیل به xpr کنید. برای اطلاعات بیشتر به بیت کوین چیست؟ مراجعه فرمایید.

خرید xrp

 1. نصب کیف پول ریپل
 2. خرید و ذخیره سازی ریپل در کیف پول (1. خرید ریپل از صرافی های درجه اول ایران به کارت بانکی 2. خرید ریپل از صرافی های خارجی با استفاده از ارز های دیجیتال مانند بیت کوین 
 3. خرید ریپل از صرافی با ارز های فیزیکی (مانند یورو و دلار)

شما می توانید آموزش کامل کیف پول های مورد اعتماد و مناسب ایرانی مانند کیف پول تراست والت و بایننس را در لینک زیر پیدا کنید.

آموزش کار با کیف پول تراست والتآموزش کار با کیف پول بایننس

نتیجه گیری

اگر هنوز به دنبال سرمایه گذاری در دنیای ارز های دیجیتال هستید و اطلاعات کافی در این خصوص را ندارید برای دریافت مشاوره و راهنمایی تیم حرفه ای ما به سایت تتر ایران مراجعه فرمایید.