رمز ارز دوج کوین مانند هزاران ارز دیجیتال دیگر پس از پیدایش بیت کوین به وجود آمد با این تفاوت که در ابتدا دوج کوین تنها محض شوخ طبعی ساخته شد و انتظار نمی رفت تا این حد جدی گرفته شود اما امروزه داخل بازار ارز دیجیتال با قیمت بالایی خرید و فروش می شود.

 

 

منشع محبوبیت دوج کوین

اولین نقطه استارت محبوبیت دوج کوین حمایت افراد معروف مانند ایلان ماسک بود، پس از توییت ایلان ماسک در باره این میم کوین قیمت دوج کوین دو چندان شد. علاوه بر هواداری شرکت تسلا سلبریتی های مشهور دیگری مانند اسنوپ داگ، ول باسکین، لیل یاچی و رپر های معروف علاقه خود را به این رمز ارز ابراز کرده و از آن حمایت کرده اند، اما علاوه برتحت حمایت بودن افراد بزرگ دلایل دیگری نیز در بالا رفتن قیمت دوج کوین و محبوبیت آن تاثیر گذار بوده است.

 

 

عرضه نامحدود دوج کوین

پالمر و مارکوس دو بنیان گذار دوج کوین 100 میلیارد dog وارد بازار کردند و به گفته خودشان هدف از عرضه بالای این کوین داخل بازار این است که کاربرد سرمایه گذاری نداشته باشد و جدی گرفته نشود اما پس از آغاز فعالیت وب سایت رسمی آن بیش از یک میلیون بازدید کننده داشت و به سرعت سر زبان ها افتاد. همچنین دوج کوین به دلیل استفاده از کد لاکی کوین هزاران کوین رایگان برای تولید بلاک های جدید در اختیار ماینر ها قرار می دهد که این عمل در افزایش محبوبیتش میان ماینر ها بسیار تاثیر گذار بود.

 

 

استخراج آسان

مراحل استخراج این دارایی دیجیتال بسیار ساده و کم هزینه است و بهترین تمرین برای افرد تازه کار در ماینینگ می باشد زیرا شامل ضرر و زیان در ماینینگ نمی شود و حتی کسانی که از انواع روش های ترید حرفه ای آگاهی دارند به عنوان سرگرمی به استخراج دوج کوین می پردازند. البته تعداد واحد های قابل استخراج در هر سال محدود است اما نسبت به بقیه ی کوین ها تعداد قابل استخراج آن بیشتر است.

 

 

کاربردی بودن دوج کوین در جامعه

روز 25 دسامبر 2019 دوج کوین در معرض هک قرار گرفت و 12،000 دلار از والت آن خارج شد. پس از این حمله اینترنتی جامعه حمایت کننده دوج کوین دست به دست یکدیگر دادند تا خسارت افراد متضرر را جبران کنند وموفق شدند، به دنبال آن جامعه دوج کوین به جمع آوری پول برای کمک به خیریه ها و سرپرستی سگ های ولگرد پرداخت که توسط این اقدام خیر خواهانه به تعداد زیادی از خیریه ها و سگ های بی پناه کمک شد. طی این فعالیت طرفداران دوج کوین بیشتر شده و این کوین تبدیل به یک گروه بزرگ شد که در راستای سودمندی و کمک به اقشار جامعه می کوشد.

 

 

نتیجه گیری

دوج کوین با تشکیل یک جامعه مهربان و مفید قدم بزرگی در ترویج فرهنگ و انسان دوستی برداشت که همین امر در معروفیت آن تاثیر بسزایی داشت اما علاوه بر آن توییت های افراد مشهور نیز مزید بر علت شد. همچنین ساده بودن و دارای طنز بودن آن یک فضای راحت و جالب را به کاربران ارائه می دهد که باعث علاقه مندی تمام سنین به این ارز دیجیتال شده است.