پس از پشت سر گذاشتن یک اصلاح طولانی مدت برای بیت کوین و کاهش قیمت آن تا 29 هزار دلار، هفته گذشته BTC به روند صعودی بازگشت و در حال حاضر تا سطح 43 هزار دلار افزایش یافته. بزرگ ترین رمز ارز جهان که به دلیل قانونگذاری کشور های مختلف و ممنوعیت فعالیت ماینر های چینی از اوج خود یعنی قیمت 64،986 دلار به 29 هزار دلار رسید، در سه روز گذشته پیشرفت خوبی داشت و مجددا به روند صعودی بازگشت. اما آیا این رشد قیمتی ادامه خواهد داشت یا قیمت بیت کوین دوباره نزولی خواهد شد؟ در این مقاله می خواهیم آینده قیمت بیت کوین را برسی کنیم.

 


چرا قیمت بیت کوین مجددا افزایش یافته؟

در طول هفته گذشته، چندین تحلیلگر معروف معتقد بودند که افزایش قیمت بیت کوین در راه است، زیرا چندین شاخص سیگنال های صعودی را نشان می دهند. همانطور که می دانید مهم ترین عاملی که تاثیر گذاری نسبتا زیادی در روند نزولی بیت کوین داشت ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین بود، زیرا عمده استخراج کنندگان BTC در کشور چین مستقر هستند و همین باعث کاهش قیمت بیت کوین تا 29 هزار دلار شد.

اما پس از مهاجرت ماینر های چینی به کشور های دیگر و شروع دوباره استخراج، سختی شبکه بیت کوین افزایش یافت و شرایط به حالت عادی بازگشت. آمار نشان می دهد با وجود ممنوعیت استخراج، ماینر ها دارایی بیت کوین خود را نفروخته و به ذخیره آن پرداختند که این عمل به خودی خود از کاهش قیمت بیشتر جلوگیری کرد. همچنین صحبت های اشخاص برجسته ای از قبیل ایلان ماسک، جک دورسی و کتی وود در کنفرانس The B Word، تا حدی بر روی قیمت تاثیرگذار بود.

صحبت های ایلان ماسک در کنفرانس بی ورد

 

ذخیره بیت کوین توسط سرمایه گذاران

به نظر می رسد زمانی که بیت کوین در روند نزولی قرار گرفت و قیمت آن تا 29 هزار دلار کاهش یافت، سرمایه گذاران فرصت را غنیمت شمردند و به خرید بیت کوین در کف قیمت مشغول شدند. همین امر باعث شد عرضه BTC در گردش بازار کاهش یافته و قیمت به تعادل برسد. خرید بیت کوین توسط سرمایه گذاران تا حدی ادامه یافت که آمار نشان می داد موجودی بیت کوین در صرافی ها بسیار کاهش یافته. در واقع سرمایه گذاران، ماینر ها و طرفداران بیت کوین این رمز ارز محبوب را به سمت بازار صعودی سوق داده و تلاش کردند قیمت دوباره افزایش یابد که تا حدی موفق نیز بودند.

 

 

تاثیر شایعات بر روی قیمت بیت کوین

همانطور که می دانید اخبار بر روی قیمت رمز ارز ها تاثیر زیادی دارد. هفته گذشته خبری در مورد پذیرش بیت کوین توسط کمپانی بزرگ آمازون به انتشار گذاشته شد که پس از پخش این خبر قیمت بیت کوین 10 درصد افزایش یافت و به سطح مقاومتی 30 هزار دلار دست یافت. البته یک روز پس از انتشار این خبر غیر موثق کمپانی آمازون اعلام کرد همچین قصدی نداشته و برنامه ای برای روش پرداخت با بیت کوین را ندارد. اما این خبر تا حدی بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشت و شروعی برای روند صعودی شد.

 

 

حرکت نهنگ ها

طی چند هفته گذشته هر چه قیمت بیت کوین رو به پایین می رفت نهنگ ها نیز فعال تر می شدند. نهنگ یکی از اصطلاحات ارز دیجیتال است که به فرد یا گروهی گفته می شود که در زمان کاهش قیمت یک رمز ارز آن را خریداری کرده و هنگام رشد قیمت رمز ارز های خود را به فروش می رسانند. این کار باعث می شود تعادل قیمت حفظ بشود، مثلا در حال حاضر با خرید پی در پی نهنگ ها موجودی بیت کوین در صرافی ها کاهش یافته و باعث کاهش عرضه می شود و همین امر نیز به بالا رفتن قیمت کمک شایانی دارد.

آموزش ترید بیت کوین

 

از سوی دیگر نمودار های تحلیلی گوناگون نشان دهنده روند مناسب بیت کوین هستند و به نظر می رسد در روز های آینده نیز شاهد رشد قیمتی باشیم. همچنین Willy Woo که یکی از تحلیل گران مطرح بازار کریپتو است عقیده دارد بیت کوین تا سطح های 50 تا 60 هزار دلار نیز افزایش می باد و گفته است به آینده بیت کوین خوش بین می باشد. با این تفاسیر به نظر شما حرکت بیت کوین در روز های آینده صعودی است یا نزولی؟