رمز ارز دش همانند بیت کوین ارزی دیجیتال است، که از آن میتوان برای پرداخت هاو نقل و انتقال پول استفاده کرد. این ارز دیجیتال بر روی تکنولوژی بلاک چین که بیت کوین به آن متکی است ساخته شده است، اما توانسته این تکنولوژی را به شکل قابل توجهی بهبود دهد،یکی از معروف ترین و با قدرت ترین ارزهای دیجیتال دش است ، این پروژه  در18ژانویه 2014توسط تیمی که به سرپرستی ایوان دوفیلد بود افتتاح شد. دش در ابتدا با نام ایکس کوین ارائه شده است و در فوریه 2014 نام پروژه به دارک کوین تغییر یافت است.

دش چیست؟

در نهایت نام دش برای آن برگزیده شد. قیمت دش نسبت به سایر ارز های دیجیتال بسیار مناسب میباشد البته این بستگی به صرافی که ارز دیجیتال خود را از آن تهیه می فرمایید بستگی دارد. البته  توسعه دهندگان آن  مدعی هستند این ارز دیجیتال در اصل یک نوع پول نقد الکترونیکی غیر متمرکز هست، که هدف آن ها این است  بتوانند دش را به عنوان پول نقد واقعی مانند دلار، یورو و به جریان بیاندازند. ارز دیجیتال بر اساس کد هسته اصلی بیت کویین به همراه ویژگی هایی  جدید مانند حریم خصوصی و تراکنش های ارزان و سریع شده است. دش یک بیت کوین با منبعی باز است که از بلاک چین استفاده می کند وهم مانند بقیه ارزهای دیجیتال دارای نرم افزارها یا سخت افزارهایی به نام کیف پول است که امکان ذخیره کردن، دریافت و ارسال ارزدیجیتال را فراهم می کند. تفاوت دش با بیت کوین این است که تراکنش های آن سری|ع تر و ارزان تر هستند و ایجاد امکان تراکنش های ناشناس در آن وجود دارد.

دش از چه الگویی کمک میگیره

دش از الگو اثبات کار یا همان شیوه استخراج برای امنیت و تولید واحدهای ارز دیجیتال جدید کمک میگیرد، الگو رمزنگاری شده دش X11است که استخراج آن با پردازنده ، کارت گرافیک  امکان پذیر می باشد.

دش چیست؟

اعتبار این ارز دیجیتالی مدیون ارائه حریم خصوصی بهتر و سرعت بیشتر تراکنش ها نسبت به بیت کوین (اطلاعات بیشتر در بیت کوین چیست؟) است و این ویژگی ها  به کمک مدلی خاص همراه با مسترنود ها کسب می شود، مسترنود ها سرور های خاصی هستند که عملکرد مهم و حیاتی شبکه ارز دش را انجام می دهند. آنها مسئول پردازش تراکنش های خصوصی، تراکنش های فوری، مدیریت و همچنین ذخیره سیستم هستند، مستر نودها گروهی از  کاربران  عضو دش هستند که برای انجام یک سری از عملکردهای خاص پاداش دریافت می کنند.

که این کاربران وظیفه انجام ویژگی های زیر را بر عهده دارند:

  • ویژگی ارسال فوری
  • ارسال خصوصی

در ویژگی ارسال فوری :کاربران می توانند با پرداخت کردن کارمزد بیشتر، تراکنش های خود را به صورت خیلی سریع و در کمتر از دوثانیه انجام دهند. ویژگی ارسال خصوصی: به این صورت است که امکان تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می آورد.

امکانات دش به کاربران

دش به کاربران امکان ناشناس بودن در حین انجام تراکنش  را می دهد و همچنین سابقه فعالیت و موجودی کاربران را غیر قابل دسترس میکند، یکی از ویژگی های با اهمیت دش در مقابل بیت کویین این است که این ارز دیجیتال از تکنولوژی برای ناشناس ساختن کمک می گیرد، که این مقوله ناشناس ساختن تراکنش ها را توسط ترکیب کردن تراکنش هر فرد با تراکنش های دیگر کاربران انجام می دهد. اسم دش از ترکیب واژه های انگلیسی دیجیتال و پول نقد گرفته شده است، ارز دیجیتالی ویژگی های حائز اهمیتی دارد که آن را نسبت به بقیه رمز ارزها مانند بیت کوین و لایت کوین متمایز می کند.

دش چیست؟

خصوصیاتی که دش را به ارزی موفق و برتر برای انجام تراکنش به روش محرمانه و سریع تبدیل می کند این سه ویژگی است :

  • مسترنودها
  • تراکنش های خصوصی
  • ارسال فوری

بر خلاف بیت کوین ، دش سرویسی به نام ارسال خصوصی ارائه می دهد که تراکنش ها را محرمانه تر می کند، بخواطر همین علت تراکنش های آن قابل ردیابی نیستند و هویت کاربران در دسترس افراد تمام دنیا قرار نمی گیرد. یکی از مزیت های بزرگ و حائز اهمیت دش در مقایسه با بیت کوین ، برتری است که سبب می شود ارزش این ارز دیجیتالی تعویض پذیر شود . شما میتوانید این ارز دیجیتال محبوب را در سایت تتر ایران با کمترین کارمزد و بهترین قیمت معامله کنید.

تعویض پذیری دش چیست؟

ارزهای فیات سنتی مانند (دلار، یورو، یا ین) همگی تعویض پذیر هستند، برای مثال اگر دواسکناس 10هزار تومانی را بتوان با هم عوض کرد، اما هیچ تفاوتی  بین ارزش اسکناس هایی  که در جیب من وجود داشت با اسکناسی که شما دارید وجود ندارد. این مطلب شامل بیت کوین نمی شود، زیرا تراکنش های بیت کوین قابل ردیابی هستندو این امکان وجود دارد فردی بیت کوینی که در یک معامله غیر قانونی در گذشته رااستفاده کرده است قبول نکند، اما از جایی که تراکنش های ارز دش را نمیتوان ردیابی کرد سابقه آنها ناشناخته است و این مساله تمامی کوین های دش را برابر و تعویض پذیر می کند، به طور تقریبی حدود 10دقیقه زمان لازم است تا یک تراکنش بیت کوین یک تاییدیه دریافت کند، اما یک تراکنش در سیستم بانکی تقریبا به صورت لحظه ای انجام می شود.

دش چیست؟

این مسئله مقیاس پذیری، پذیرش عمومی و قیمت بیت کوین را زیر سوال برده است و دش این مشکل را با ارائه سرویسی خاص به نام ارسال فوری رفع کرده است. با کمک ارسال فوری ،  تراکندش های دش فورا  توسط شبکه مسترنود تایید می شود ، سرویس ارسال فوری هزینه ای به تراکنش های معمول ارز دیجیتال  اضافه می کند، یک تراکنش معمولیه دش حدود 2.5دقیقه زمان می برد تا تایید شود که باز هم نسبت به تایید 10دقیقه ای بیت کوین پیشرفت به حساب می آید، ارز دش همانند سایر رمز ارزها راهی مطمئن برای انجام تراکنش بدون نیاز به واسطه یا شخص ثالث را فراهم می کند. ارز دیجیتالی که بر اساس تکنولوژی بنا شده است ، گزینه ای اطمینان بخش می باشد، زیرا این فرآیند را به شکلی غیر متمرکز انجام می دهد این ارز دیجیتالی به جای متکی شدن بر واحد های متمرکز مانند بانک ها توسط 4هزار سرور که در سر تا سر جهان پخش شده اند  پشتیبانی می شود.