بیت کوین کش یک پول الکتریکی همتا به همتا و غیر متمرکز است  که در فضای مجازی وجود دارد. این یعنی هیچ مرکز دولتی در ان دست نداشته و نیاز به هیچ واسطه ای برای رد و بدل کردن ندارد.

ما در این مقاله از سایت برای شما بیت کوین کش را کامل توضیح خواهیم داد و میگوییم چرا در میان ارز های دیجیتال موفق دیگر بهتر است بیت کوین کش را انتخواب کنیم. 

 

چرا بیت کوین کش ظاهر شد؟  

یت کوین کش یک ارز دیجیتال انشعاب یا فرکی از بیت کوین است که تقریبا در سه سال پیش به دلیل نقص در بیت کوین ظاهر شد. اکنون نه تنها اولین بلکه گرانترین، پایدارترین و محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

همانطور که گفته شد بیت کوین کامل نبود و نمیتوانست پاسخگوی تمامی نیاز ها باشد.شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر بیت کوین چیست ؟را مطالعه کنید.

 یکی از مهمترین موضوعات ارز رمزگذاری شده، مقیاس پذیری یا همان کندی تراکنش ها است. در بیت کوین یک بلوک در یک مگابایت محدود میشود این محدودیت باعث تاخیر قابل توجه در زمان پردازش معاملات می شود که تقریبا یعنی هفت تراکنش در هر ثانیه برای تمام کاربران ،این حجم در بیت کوین کش حداقل 8 و حداکثر  32مگابایت است که امکان تراکنش های بیشتری نسبت به بیت کوین را میدهد.

هدف کلی آن افزایش تعداد معاملات قابل پردازش توسط شبکه است، به این امید که بیت کوین کش بتواند با حجم تراکنش هایی که غول های صنعتی مانند PayPal و Visa می توانند در حال حاضر پردازش کنند، رقابت کند.

بیت کوین کش در آگوست 2017 (مرداد سال 1396) راه اندازی شد و از آن زمان تا به امروز به عنوان موفق ترین شاخه بیت کوین از آن یاد میشود.

 

هارد فرک چیست؟

هارد فورک در حال حاضر تنها روش شناخته شده برای بروزرسانی نرم افزار بیت کوین برای توسعه دهندگان است.

توسعه دهندگان شبکه را تقسیم می کنند و اساساً یک بلوک چین جدید با قوانین تغییر یافته ایجاد می کنند.

 

هارد فورک

نسخه اصلی و فورک شده ارز رمزنگاری شده بلوک چین های یکسان دارند تا زمانی که تقسیم اتفاق افتد. از آنجا به بعد ، این دو شبکه به طور مستقل وجود دارند.

در ابتدا محدودیت یک مگابایتی برای اندازه هر بلوک برای کاهش احتمال حملات (DDOS) و ارسال هرزنامه اجرا شد.  اگرچه تراکنش های زیادی در شبکه رخ نمی دهد، اما این محدودیت هیچ تاثیری نداشت. با افزایش محبوبیت بیشتر بیت کوین، این محدودیت باعث انباشته شدن بلوک ها شد، که این امر باعث شد تا دوره های انتقال بی مورد افزایش یابد.

اوضاع از حدود ماه مه 2017 (خرداد سال 1396) خارج از کنترل شد، زمانی که برخی از کاربران گزارش دادند که باید تا چهار روز منتظر تایید بمانند چون بلاک ها نمی توانستند همزمان با رشد تعداد تراکنش ها حجم خود را ارتقا دهند.

این کار باعث شد که کاربران برای تسریع دریافت تایید هزینه معاملات بالاتری را بپردازند. اما این روش اساساً بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت بی فایده می کند، به ویژه هنگامی که صحبت از معاملات کوچکتر می شود. به عنوان مثال پرداخت یک ساندویچ یا یک فنجان قهوه 3 دلاری هزینه معامله بیش از 15 دلار را متحمل می شود.

 

منتقدان هارد فرک

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، یک هارد فورک همیشه یک رویداد آزار دهنده است بسیاری از مردم معتقدند که این خلاف اصل تغییر ناپذیری بلوک چین است و با اصل کد قانون است مغایرت دارد.

سرانجام کسی که بیت کوین را دراختیار داشت به اندازه مساوی در بیت کوین کش سرمایه گذاری کرد برخی مردم نگران بودند که این تقسیم هارد فورک چیزی جز یک طرح پولساز نیست.

 

 

راه حل های مشکلات بیت کوین

جامعه بیت کوین دو راه حل ممکن برای این مشکل داد است:

 

  1. گروه اول بر این باورند که برای حل مشکل و افزایش سرعت تراکنش ها و کم کردن کارمزدها نیازی به ایجاد تغییر در بیت کوین نیست و باید از راه حل های جایگزین استفاده کرد. 

 

  1. گروه دوم بر این باورند که راه حل جایگزین بی فایده است بنابراین باید یک سری قوانین بیت کوین را تغییر داد تا مشکلات سرعت و کارمزد تراکنش ها حل شود .(البته اکثریت افراد با گروه دوم موافق بودند و همین گروه دوم بودند که بیت کوین کش را پیشنهاد دادند.)

 

برای بسیاری از افراد، پیشنهاد بیت کوین کش به معنای به تعویق انداختن یک مشکل به جای حل آن بود.

 

ایا استفاده از بیت کوین کش ارزان تر از بیت کوین است؟

هزینه های روزافزون مرتبط با معاملات بیت کوین یکی از دلایل اصلی ایجاد بیت کوین کش بود.  یک آزمایش بسیار علمی که در دسامبر سال 2017 انجام شد، نشان داد که معامله در بیت کوین کش 56.99 درصد ارزان تر از معامله معادل آن در شبکه اصلی بیت کوین است.

 

بیت کوین یا بیت کوین کش

در پایان سال 2017، مردم برای انتقال توکن های بیت کوین خود به طور متوسط 28 دلار هزینه معامله پرداخت می کردند.  حتی شخصی ادعا کرده است که برای ارسال بیت کوین به ارزش 25 دلار که یک کارمزد 40 درصدی است ، باید 16 دلار هزینه پرداخت کنند.

این تفاوت باعث شد که بسیاری از طرف داران ارز دبجیتال بیشتر به بیت کوین کش روی بیاورند زیرا قدرتمند ترین و پایدارترین و محبوب ترین ارز دبجیتال است و شما نیز, میتوانید در آن خرید کنید . 

 

چه سایت هایی قادر به فروش ببت کوین کش هستند؟ 

یکی از مرسوم ترین راه های خرید بیت کوین کش مراجعه به یک سایت صرافی ارز دیجیتال است. با یک جست و جوی ساده در گوگل میتوانید سایت هایی که در ایران این ارز دیجیتال را با ریال معامله میکنند پیدا کنید و به کمک کارت های بانکی خود آن خریداری نمایید.

 

خرید بیت کوین کش

البته اکثر سایت های ایرانی قادر به فروش این ارز دیجیتال نیستند و یا فروش با نقدینگی محدودی دارند و یا باید هزینه بیشتری بابت خرید این ارز دیجیتال پرداخت کنید.

به همین خاطر پیدا کردن یک سایت صرافی ارز دیجیتال برای خرید بیت کوین کش، با هزینه تمام شده مناسب بسیار حائز اهمیت است.

 

 راجر ور کیست؟ 

راجر ور یک سرمایه گذار برجسته و یک پذیرنده اولیه بیت کوین است.  وی بیش از یک میلیون دلار در استارت آپ های مختلف بیت کوین از جمله Ripple ، Z.Cash ، Blockchain.com ، Bitpay ، Purse.io و Kraken سرمایه گذاری کرد.  وی همچنین مدیرعامل Bitcoin.com و یکی از پنج سازنده بنیاد بیت کوین است که بیش از 1 میلیون دلار بیت کوین اهدا کرده است. راجر ور بیت کوین را به معنای دستیابی به آزادی اقتصادی می داند. وی همچنین به Bitcoin Jesus معروف است.

 

راجر ور

با این حال ، این روزها راجر ور طرفدار بیت کوین کش است.  وی در مصاحبه اخیر خود با    Cointelegraphکوین تلگراف، بیت کوین کش Bitcoin Cash را "بیت کوین واقعی" توصیف کرد و ادعا کرد که در آینده نزدیک بازار سرمایه، حجم تجارت و پایگاه کاربر بیشتری خواهد داشت.  همچنین از وی نقل شده است که وی اکثر وجه ارز رمزنگاری شده خود را در بیت کوین کش نگهداری می کند ، که شاید بزرگترین شاخص اعتقاد وی به دارایی باشد.