Bitcoin Cash با نماد اختصاری BCH توسط استخراج کنندگان بیت کوین و توسعه دهندگانی که با آینده ارز رمز نگاری شده و توانایی مقیاس گذاری موثر آن کار می کنند، آغاز شد. با این حال افراد در مورد استفاده از یک فن آوری جداگانه اظهار نظر داشتند. در واقع بیت کوین کش یک پول الکتریکی همتا به همتا و غیر متمرکز است که در فضای مجازی وجود دارد. این یعنی هیچ مرکز دولتی در آن دست نداشته و نیاز به هیچ واسطه ای برای رد و بدل کردن ندارد. این غیر متمرکز بودن و نیاز نبودن به یک سازمان ثالث برای کنترل دارایی های مردم، توسط فناوری بلاک چین انجام می شود. ما در این مقاله از وب سایت تتر ایران برای شما بیت کوین کش را کامل توضیح خواهیم داد و می گوییم چرا در میان ارز های دیجیتال موفق دیگر بهتر است بیت کوین کش را انتخاب کنیم. 

 

 

چرا بیت کوین کش ظاهر شد؟

برای درک هرچه بهتر بیت کوین کش ابتدا باید بدانید بیت کوین چیست؟ به طور خلاصه بیت کوین اولین رمز ارز ساخته شده در جهان است که محبوب ترین ارز های دیجیتال نیز محسوب می شود. اما بیت کوین کش یک ارز دیجیتال انشعاب داده شده یا فرکی از بیت کوین است که تقریبا در سه سال پیش به دلیل نقص در بیت کوین ظاهر شد. همانطور که گفته شد بیت کوین کامل نبود و نمی توانست پاسخگوی تمامی نیاز ها باشد به همین دلیل بیت کوین کش پدیدار شد. یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال، مقیاس پذیری یا همان سرعت تراکنش ها است. در بیت کوین یک بلوک در یک مگابایت محدود می شود که این محدودیت باعث تاخیر قابل توجه ای در زمان پردازش معاملات می شود و تقریبا یعنی هفت تراکنش در هر ثانیه برای تمام کاربران، این حجم در بیت کوین کش حداقل 8 و حداکثر 32 مگابایت است که امکان تراکنش های بیشتری نسبت به بیت کوین را می دهد.

هدف کلی آن افزایش تعداد معاملات قابل پردازش توسط شبکه است، به این امید که بیت کوین کش بتواند با حجم تراکنش هایی که غول های صنعتی مانند PayPal و Visa می توانند در حال حاضر پردازش کنند رقابت کند. بیت کوین کش در آگوست 2017 (مرداد سال 1396) راه اندازی شد و از آن زمان تا به امروز به عنوان موفق ترین شاخه بیت کوین شناخته می شود.

 

 

هارد فورک چیست؟

هارد فورک در حال حاضر تنها روش شناخته شده برای بروزرسانی نرم افزار بیت کوین برای توسعه دهندگان است. اما به طور دقیق مفهوم هارد فورک چیست؟ توسعه دهندگان، شبکه را تقسیم می کنند و اساساً بلاک چین جدید با قوانین تغییر یافته ایجاد می کنند. نسخه اصلی و فورک شده ارز رمز نگاری شده بلاک چین های یکسان دارند تا زمانی که تقسیم اتفاق افتد. از آنجا به بعد این دو شبکه به طور مستقل وجود دارند. در ابتدا محدودیت یک مگابایتی برای اندازه هر بلاک برای کاهش احتمال حملات (DDOS) و ارسال هرزنامه اجرا شد. اگرچه تراکنش های زیادی در شبکه رخ نمی دهد، اما این محدودیت هیچ تاثیری نداشت. با افزایش محبوبیت بیشتر بیت کوین، این محدودیت باعث انباشته شدن بلاک ها شد، که این امر باعث شد تا دوره های انتقال بی مورد افزایش یابد.

اوضاع از حدود ماه مه 2017 (خرداد سال 1396) خارج از کنترل شد، زمانی که برخی از کاربران گزارش دادند که باید تا چهار روز منتظر تایید بمانند چون بلاک ها نمی توانستند همزمان با رشد تعداد تراکنش ها حجم خود را ارتقا دهند. این کار باعث شد که کاربران برای تسریع دریافت تایید هزینه معاملات بالاتری را بپردازند. اما این روش اساساً بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت بی فایده می کند، به ویژه هنگامی که صحبت از معاملات کوچکتر می شود. به عنوان مثال پرداخت یک ساندویچ یا یک فنجان قهوه 3 دلاری هزینه معامله بیش از 15 دلار را متحمل می شود.

منتقدان هارد فورک: در دنیای ارز های رمزنگاری شده، یک هارد فورک همیشه یک رویداد آزار دهنده است بسیاری از مردم معتقدند که این خلاف اصل تغییر ناپذیری بلوک چین است و با اصل کد قانون است مغایرت دارد. سرانجام کسی که بیت کوین را دراختیار داشت به اندازه مساوی در بیت کوین کش سرمایه گذاری کرد برخی مردم نگران بودند که این تقسیم هارد فورک چیزی جز یک طرح پولساز نیست.

 

 

راه حل های مشکلات بیت کوین

جامعه بیت کوین دو راه حل ممکن برای حل مشکلات شبکه بیت کوین داده که به شرح زیر می باشد:

اولین راه حل: گروه اول بر این باورند که برای حل مشکل و افزایش سرعت تراکنش ها در بیت کوین و کم کردن کارمزد ها نیازی به ایجاد تغییر در بیت کوین نیست و باید از راه حل های جایگزین استفاده کرد. 

دومین راه حل: گروه دوم بر این باورند که راه حل جایگزین بی فایده است بنابراین باید یک سری قوانین بیت کوین را تغییر داد تا مشکلات سرعت و کارمزد تراکنش ها حل شود. البته اکثریت افراد با گروه دوم موافق بودند و همین گروه دوم بودند که بیت کوین کش را پیشنهاد دادند.

برای بسیاری از افراد پیشنهاد بیت کوین کش به معنای به تعویق انداختن یک مشکل به جای حل آن بود. البته روش های کاهش کارمزد در تراکنش های بیت کوین وجود دارد که می توان با استفاده از موقعیت و روش مناسب هزینه های کارمزد شبکه را تا حد ممکن پایین آورد و دیگر نیازی به فورک یک رمز ارز نباشد.

 

 

آیا استفاده از بیت کوین کش ارزان تر از بیت کوین است؟

هزینه های روزافزون مرتبط با معاملات بیت کوین یکی از دلایل اصلی ایجاد بیت کوین کش بود. یک آزمایش علمی که در دسامبر سال 2017 انجام شد، نشان داد که معامله در بیت کوین کش 56.99 درصد ارزان تر از معامله معادل آن در شبکه اصلی بیت کوین است. در پایان سال 2017، مردم برای انتقال بیت کوین های خود به طور متوسط 28 دلار هزینه معامله پرداخت می کردند. حتی شخصی ادعا کرده است که برای ارسال بیت کوین به ارزش 25 دلار که یک کارمزد 40 درصدی است، باید 16 دلار هزینه پرداخت کنند.

این تفاوت باعث شد که بسیاری از طرفداران ارز دبجیتال بیشتر به بیت کوین کش روی بیاورند زیرا قدرتمند ترین و پایدارترین و محبوب ترین ارز دبجیتال است و شما نیز می توانید در آن خرید کنید. 

 

بیت کوین یا بیت کوین کش

 

چه سایت هایی قادر به فروش ببت کوین کش هستند؟ 

یکی از مرسوم ترین راه های خرید بیت کوین کش مراجعه به یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال است. با یک جست و جوی ساده در گوگل می توانید وب سایت هایی که در ایران این ارز دیجیتال را با ریال معامله می کنند پیدا کنید و به کمک کارت های بانکی خود آن را خریداری نمایید. البته اکثر وب سایت های ایرانی قادر به فروش این ارز دیجیتال نیستند و یا فروش با نقدینگی محدودی دارند و یا باید هزینه بیشتری بابت خرید این ارز دیجیتال پرداخت کنید. به همین خاطر پیدا کردن یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال برای خرید بیت کوین کش، با هزینه تمام شده مناسب بسیار حائز اهمیت است.

 

خرید بیت کوین کش

 

 راجر ور کیست؟ 

راجر ور یک سرمایه گذار برجسته و یک پذیرنده اولیه بیت کوین است. وی بیش از یک میلیون دلار در استارت آپ های مختلف بیت کوین از جمله Ripple ،Z.Cas ،Blockchain.com ، Bitpay ، Purse.io و Kraken سرمایه گذاری کرد. وی همچنین مدیرعامل Bitcoin.com و یکی از پنج سازنده بنیاد بیت کوین است که بیش از 1 میلیون دلار بیت کوین اهدا کرده است. راجر ور بیت کوین را به معنای دستیابی به آزادی اقتصادی می داند، وی به Bitcoin Jesus معروف است.

 

راجر ور

 

با این حال این روز ها راجر ور طرفدار بیت کوین کش است. وی در مصاحبه اخیر خود با کوین تلگراف، بیت کوین کش Bitcoin Cash را "بیت کوین واقعی" توصیف کرد و ادعا کرد که در آینده نزدیک بازار سرمایه، حجم تجارت و پایگاه کاربر بیشتری خواهد داشت. همچنین از وی نقل شده است که وی اکثر وجه ارز رمز نگاری شده خود را در بیت کوین کش نگهداری می کند که شاید بزرگترین شاخص اعتقاد وی به دارایی باشد.