پلتفرم استلار یک سیستم پرداخت مالی بر پایه بلاک چین است که با هدف تمرکز زدایی و افزایش سرعت در گردش های مالی به وجود آمده است. نکته جالب در مورد این پلتفرم یکی بودن سازنده آن با ریپل است، جک مک کالب سازنده اصلی ریپل بنیان گذار این شبکه پرداخت مالی می باشد. ذخیره رمز ارز های دیجیتال در کیف پول مناسب و امن از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین والت های ذخیره امن کوین های استلار را به شما معرفی کنیم.

 

 

معرفی بهترین کیف پول های XLM 

ارز دیجیتال اختصاصی stellar با نام ایکس ال ام شناخته می شود که در صرافی های بایننس و بیت فینکس خرید و فروش می شود، اما بهترین راه ذخیره این رمز ارز استفاده از کیف پول های زیر می باشد:
•    کیف پول اتمیک والت
•    کیف پول تراست والت
•    کیف پول اکسودوس
•    کیف پول استلار ترم
•    کیف پول گواردا والت

توکن اختصاصی stellar با نام Lumen شناخته می شود که والت های بالا از بهترین نوع کیف پول برای ذخیره ایکس ال ام و لومن هستند و در ادامه به ویژگی ها و روش نصب معروف ترین آنها اشاره می کنیم.

 

 

کیف پول اتمیک والت

Atomic Wallet از ویژگی های خاصی برخوردار است و از 500 کوین و توکن های مشابه استلار پشتیبانی می کند. از ویژگی خاص این کیف پول می توان به نگه نداشتن کلید های خصوصی کاربران اشاره کرد، یعنی داده ها و اطلاعات کاربر را داخل خود نگه نمی دارد، از دیگر ویژگی های مثبت آن نصب آسان بر روی انواع سیستم های مختلف مانند اندروید، ویندوز، لنوکس و مک است.

پس از نصب روی دستگاه دلخواه کلید خصوصی شما روی دستگاه خودتان ظاهر شده و می توانید موجودی دارایی دیجیتال خود را کنترل کنید. برای راحتی شما عزیزان آموزش گام به گام کیف پول اتمیک در وب سایت تتر ایران درج شده است.

 

 

کیف پول استلار ترم

Stellar Term یک کیف پول تحت وب می باشد که با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس سازگاری دارد. پس از نصب این والت کلید خصوصی اتان به صورت محلی بر روی سیستم ذخیره می شود و خیلی راحت به داه ها دسترسی پیدا می کنید. این کیف پول ها به کاربر اجازه کنترل کلید های خصوصی و عمومی خود از طریق رابط کاربری را می دهند. استلار ترم قابلیت نصب در سیستم های ویندوز، مک و لینوکس را دارد.

 

 

کیف پول تراست والت

trust wallet یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری است که بیش از 1000 رمز ارز و توکن داخل آن ذخیره می شود. این والت مخصوص اندروید و iOS طراحی شده و یک نسخه موبایلی است. همچنین صرافی معروف بایننس از این کیف پول پشتیبانی می کند و یک بخش مخصوص به نام DEX داخل تراست والت وجود دارد که می توانید رمز ارز های خود را در آن مبادله کنید.

این والت از امنیت بالایی برخوردار بوده و آموزش کار با کیف پول تراست والت بسیار راحت است و پس از نصب آن کلید خصوصی شما بر روی موبایلتان ظاهر می شود.

 

 

کیف پول اکسودوس

از ویژگی های دلچسب کیف پول exodus کاربر پسند بودن و تم زیبای آن است که از بیش از 100 کوین و توکن پشتیبانی می کند. امنیت این والت نیز بسیار بالا است و کلید خصوصی در فضای وب ذخیره نمی شود بلکه در سیستم شخصی کاربر ذخیره می شود. از اکسودوس می توان در دستگاه های اندروید، ویندوز، لینوکس، مک و iOS استفاده کرد. همچنین حریم شخصی کاربر حفظ شده و کلید خصوصی در هیچ سیستمی به جز سیستم اصلی آپلود نمی شود.

 

 

انتخاب کیف پول امن در دنیای ارز دیجیتال بسیار مهم بوده و سرمایه کاربر به آن بستگی دارد پس توصیه می شود از والت های نامعتبر یا متفرقه استفاده نکنید.