فلزات گرانبها مانند طلا همیشه کالاهای اساسی در بازار تجارت بوده اند. با افزایش چشمگیر قیمت طلا، بازار تجارت ارزهای دیجیتال به سمت نشانه های رمزپایه پشتوانه طلا روی آورده است. همچنین چشم انداز ثبات بیشتر شده ارز دیجیتال را دارد. با توجه به جدید بودن این گزینه های نو آورانه نسبتاً جدید، ممکن است بسیاری از معامله گران از محل شروع اطمینان نداشته باشند. در اینجا پنج رمز ارز با پشتوانه طلا در سال 2020 آورده شده است.

1. بیت کوین کش Bitcoin Cash

 در سال 2017 یک بحث بزرگ در جامعه بیت کوین پیرامون موضوع مقیاس پذیری وجود داشت که در نهایت منجر به ایجاد بلاک چین جدید مبتنی بر پروتکل اصلی شد. بلاک چین جدید برای افزایش تعداد معاملات ممکن در دفتر اندازه بلوک خود را افزایش می دهد. این بلاک چین جدید و ارز دیجیتال آن امروز بیت کوین کش نام دارد.

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال و یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین می باشد که این ارز دیجیتال در واقع یک انشعاب فورک بیت کوین محسوب می شود که در پی اختلاف نظر بین فعالان بیت کوین در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. همان طور که می دانید قیمت بیت کوین کش در حال افزایش است و پیش بینی می شود که این ارز دیجیتال آینده روشن داشته باشد.

2.لایت کوین Litecoin

در ابتدا شاید از خود بپرسید که ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟ لایت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که امکان پرداخت های نسبتا فوری و کم هزینه را در سراسر جهان فراهم می کند. همچنین یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است. که در این پروتکل می توان دارایی های دیجیتالی به نام لایت کوین یا به اختصار LTC را بدون هیچ واسطه و نهاد مرکزی و به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان منتقل کرد. همانند بیت کوین امنیت شبکه لایت کوین هم با رمزنگاری و فرایند اثبات کاراستخراج تضمین شده است. تراکنش های لایت کوین تقریبا چهار برابر سریع تر از بیت کوین هستند. اگر بیت کوین طلا باشد، لایت کوین مانند لوگو یی که دارد، یادآور نقره است. به این معنی که هدف لایت کوین ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر است. قیمت خرید لایت کوین به صرفه تر از بیت کوین می باشد. مانند بیت کوین، لایت کوین هم محدود است با این فرض که برخلاف بیت کوین که فقط ۲۱ میلیون از آن قابل تولید شدن است، لایت کوین تا ۸۴ میلیون واحد استخراج خواهد شد

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

3.ترون (TRX)

ارز دیجیتال ترون با نشانه اختصاری TRX ارز داخلی بلاک چین ترون محسوب می شود که این ارز دیجیتال یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک شبکه جهانی اشتراک گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی محسوب می شود. ترون از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری برای توسعه بازار جهانی استفاده می کند که این شامل دنیای سرگرمی، رسانه و انواع محتواست اما به صورت غیر متمرکز می باشد. به این معنی که سازمان های مرکزی فعلی اینترنت که واسطه ای برای سازندگان نیز به حساب می آیند. ترون چیست؟ ترون یک ارز دیجیتال می باشد که توسط بنیاد TRON تاسیس شده است و در حال حاضر یکی از پرهیاهوترین پروژه ها در فضا است. مدیر عامل شرکت آن جاستین سان می باشد.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

4.کاردانو ( ADA)

کاردانو یک شبکه مبتنی بر بلاک چین می باشد که ارز دیجیتال آن Ada نام دارد. از این شبکه می توان برای انتقال پول دیجیتالی و همچنین ثبت قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه های غیرمتمرکز استفاده کرد. به نوعی می توان گفت که کاردانو رقیبی برای اتریوم، ایاس و دیگر پلتفرم های قرارداد هوشمند محسوب می شود. Cardano یکی دیگر از پروژه های معتبر می باشد که در سال 2014 اعلام شد. هدف آن تبدیل شدن به برنامه اصلی گسترده مالی است. شبکه کاردانو لایه ای می باشد که در هنگام بروزرسانی آن را بسیار انعطاف پذیر می کند. این ویژگی برای توسعه دهندگان برنامه غیرمتمرکز جذاب محسوب می شود و بسیاری از علاقه مندان به ارز دیجیتال معتقدند که بسیاری از خدمات در اکوسیستم خرید و فروش کاردانو شکوفا می شوند و در نتیجه ارزش رمز را بالاتر می برند.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

5.یونی سواپ ($ UNI)

یونی سواپ Uniswap یک تبادل DeFi به مجموعه ای از برنامه های کاربردی اشاره دارد که می توانند امور مالی مهمی مانند دریافت وام و معاملات مالی را به صورت غیرمتمرکز و بدون نیاز به واسطه انجام دهند. به عبارت دیگر دیفای یک پروژه نیست، بلکه یک اکوسیستم از صدها پروژه گوناگون است که همه آنها خدمات مالی غیرمتمرکز ارائه می دهند. در تابستان سال 2020، یونی سوآپ رمز اولیه UNI خود را راه اندازی کرد این پروژه برای سرمایه گذاران جالب است زیرا در خط مقدم روند مالی غیر متمرکز قرار دارد. بسیاری از سرمایه گذاران آن را در زمان ICO خود به اتریوم تشبیه می کنند. به گفته تیم یونی سواپ هیچ نقشه راهی رسمی وجود ندارد، با این حال آن ها همچنان به مسیر رسیدن به یک سیستم عامل حتی غیرمتمرکز ادامه می دهند و ما به زودی می توانیم انتظار راه اندازی 3Uni Swap V را داشته باشیم که نوید بهبود ملموس بودن و بهره وری سرمایه در سیستم عامل را می دهد. از اواخر سال 2020 UNI در کنار بازار ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی در حال افزایش است و در صورت ادامه این روند خرید و فروش یونی سواپ در موقعیت بالایی برای ظهور در سال 2021 است.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

6.ریپل ( XRP)

 رمز Ripple XRP قبلاً سومین رمز ارز بزرگ می باشد، ریپل هم یک پلتفرم به حساب می آید و هم یک ارز دیجیتال هست و این فناوری بیشتر به دلیل شبکه ی پرداخت دیجیتال شناخته شده است اما دارای کریپتوکارنسی که به دسته ای ارزهای دیجیتال یا مجازی گفته می شود که در آن ها از رمزنگاری کریپتوگرافی برای تراکنش های مالی استفاده شده است مختص به خود نیز هستند. پلتفرم ریپل یک پروتکل متن باز می باشد که به منظور انجام تراکنش های سریع و ارزان طراحی شده است. ریپل به جای استفاده از سیستم ماینینگ بلاک چین، از یک مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تأیید معاملات اش استفاده می کند. با وجود تمام چیزهایی که از عوامل تاثیر گذار روی قیمت ریپل گفته ایم قیمت و آینده بیت کوین بر روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر زیادی دارد. نمودار قیمت ریپل نشان می دهد که این کوین در سال 2019 تغییر چندانی نداشته است. با این که بازار رمز ارزها امسال یک روند صعودی داشته است ولی ریپل نتوانسته از 0.4 دلار گذر کند. می دانیم که پیش بینی آینده نه تنها برای ریپل بلکه هر رمزارز دیگری امکان پذیر نیست اما دیدگاه افراد و همچنین داده ها می تواند راهنمای خوبی در این زمینه باشد. تراکنش های ریپل در عرض چند ثانیه تأیید می شوند و هزینه ی بسیار کمی دارند و در مقایسه با بیت کوین که تایید معاملاتش زمان بیشتری طول می کشد و هزینه های بالایی را نیز شامل می شود. ریپل قطعاً قصد دارد تا بر تمام معاملات بین المللی در سراسر جهان تسلط داشته باشد. این پلتفرم نه تنها ارز دیجیتال مخصوص به خود یعنی همان ریپل XRP را دارد بلکه به همه ی افراد این امکان را می دهد تا از طریق این پلتفرم، ارز دیجیتال خود را در Ripple Net که ریپلنت شبکه ای متشکل از ارائه دهندگان خدمات پرداخت مانند بانک ها و شرکت های خدمات مالی است که از راهکار هایی توسعه یافته توسط ریپل برای ارسال پول به صورت جهانی استفاده می کنند، ایجاد کند.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

7.اتریوم (ETH)

 بیت کوین قطعاً محبوب ترین ارز دیجیتال میان سرمایه گذاران می باشد اما تأثیرگذارترین نیست. این جایزه به Ethereum تعلق می گیرد دلیل آن این است که هر کسی می تواند برنامه غیرمتمرکزیا Dapp خود را با Ethereum بسازد و آن را نیز داشته دارد. در پایان سپتامبر 2020 محدودیت بازار Ethereum با 60٪ افزایش یافت و از 25 میلیارد دلار به 40 میلیارد دلار رسید. بلاک چین اتریوم برای اجرای کد های برنامه نویسی برنامه های غیر متمرکز طراحی شده است. مانند بیت کوین، اتریوم نیز یک بلاک چین توزیع شده عمومی می باشد. اگر چه تفاوت های فنی زیادی بین این دو وجود دارد اما مهم ترین تفاوت این دو اهداف و قابلیت هایشان است. بیت کوین یک برنامه کاربردی خاص از فناوری بلاک چین است. در واقع بیت کوین با هدف ایجاد یک سیستم پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیرمتمرکز ایجاد شده است. در بلاک چین اتریوم، به جای کار برای استخراج بیت کوین، ماینرها برای یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده به نام اتر که شبکه را تامین می کند، کار می کنند. اتر یک ارز دیجیتال تجاری و قابل حمل است که برای پرداخت هزینه های تراکنش نرم افراز مورد نظر توسط توسعه دهندگان نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری

 

8.بیت کوین

بیت کوین (bitcoin) نوعی ارز دیجیتال است که می توان با آن خرید و سرمایه گذاری کرد، همچنین یکی از انواع کریپتوکارنسی ها cryptocurrency یا همان ارزهای دیجیتال بوده که به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می کند. این ارز با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمزهای دیجیتالی به دست می آید و همین امر باعث شده تا ارزش پولی داشته باشد. برای استخراج این رمز ارزها از دستگاه های ویژه ای استفاده می شود که از مصرف برق بسیار بالایی برخوردار بوده و از این روی خیلی از کشورها تولید آن ها را به صرفه نمی دانند. از بین رمز ارزهای موجود بیت کوین اولین و در واقع شناخته شده ترین آنها است که نخستین بار در سال ۲۰۰۸ و پس از بحران به وجود آمده در آن سال توسط فرد یا گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو با هدف ذخیره و انتقال امن پول به دنیا معرفی شد. بیت کوین که در سال 2011 با نام مستعار Satoshi Nakamoto توسعه یافت نیازی به معرفی خاصی ندارد و رتبه بندی ارز دیجیتال در آنجا بدون نسخه اصلی که حدود 65٪ از محدودیت بازار را در اختیار دارد کامل نیست. قیمت دلار BTC در مارس 2020 به زیر 5000 دلار سقوط کرد اما همراه با خوش بینی عمومی سرمایه گذاران در انتظار رویداد نصف شدن ادامه یافت. در ابتدای ماه سپتامبر قیمت بیت کوین شروع به از دست دادن ارزش خود کرد و به سرعت به 9000 دلار کاهش یافت. بیت کوین به احتمال زیاد همچنان به بازار ارزهای رمزنگاری شده ادامه می دهد و همانطور که انجام می شود، بدون توجه به بازار معامله گران از نقدینگی بالا بهره مند می شوند.

 

بهترین پروژه های بلاک چین برای سرمایه گذاری