هارد فورک Byzantium بایزانتیوم به روزرسانی شده ی بلاک چین ethereum اتریوم می باشد که مهم  ترین بلاکچین سال  های اخیر به حساب می آید و قابلیت انطباق با پیشرفت های آینده را دارد. ارتقای تکنولوژی، بدون نیاز به اعتماد و فرضیات اجتماعی می باشد. فرضیات اجتماعی که بلاک چین می سازد، جامعه ی بدون نیاز به واسطه ها و افراد قابل اعتماد و متمرکز را می سازند است، که در اکتبر 2017 در بلوک 4،370،000 اجرا شد. این پروتکل شامل 9 پروتکل بهبود اتریوم می باشد که برای بهبود خصوصیات حریم خصوصی، مقیاس پذیری و امنیت اتریوم طراحی شده اند. ارز رمزنگاری شده اتریوم سر به فلک کشیده. بخشی از دلیل این امر وعده قراردادهای هوشمند در بلاکچین آن بود. سرمایه گذاران اتر آینده ای را متصور می شوند که قراردادهای هوشمند راهی استاندارد معامله برای صنایع مختلف شود. با این حال در علاقه و اشتیاق خود به آن آینده همان سرمایه گذاران تمایل دارند فراموش کنند که اتریوم هنوز یک فناوری نوپا است. زنجیره بلوک آن کمتر از سه سال پیش، در تاریخ 30 ژوئیه 2015 آغاز به کار کرد و هنوز در حال انجام است. به این ترتیب اتر هنوز قدرت پردازش و معامله خود را اندازه گیری نکرده است. برای نقشه راه اتریوم چهار نسخه زنده از شبکه آن برنامه ریزی شده است.

 

بایزاتیوم چیست؟

 

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال می باشد که با ارزش بازار حدود ۱۸۲.۶۹ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۲.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. قیمت اتریوم در این لحظه ۱,۵۹۱.۲۴ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۶,۷۱۷ تومان معادل ۴۲,۵۱۳,۳۳۶ تومان معامله می شود. نسخه اول فاندامنتال Frontier که به معنای امتیاز بنیادین دارایی دیجیتال محسوب می شود. این امتیاز از بررسی اصول اولیهٔ چرخه فعالیت یک پروژه حاصل می شود و وضعیت یک ارز دیجیتال را از نظر فاندامنتال نشان می دهد. اصولی که برای امتیاز دهی در نظر قرار گرفته می شوند عبارتند از:

  • فعالیت کاربر User Activity
  • رفتار توسعه دهنده Developer Behavior
  • بلوغ بازار Market Maturit

امتیاز این اصل از بررسی تمام فعالیت های یک بلاکچین خاص، تحلیل راهکارهای در صورت لزوم مثل قراردادهای هوشمند ERC-2 و برچسب گذاری آدرس های کیف پول برای شناسایی صرافی ها، پروژه ها، قراردادها، کاربران و دیگر انواع مشارکت کنندگان به دست می آید نام داشت و در جولای 2015 منتشر شد. این یک نسخه "بتا" برای آزمایش و توسعه برنامه های غیرمتمرکز برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شد. مورد دوم Homestead نام داشت و در مارس 2016 برای تثبیت سیستم عامل منتشر شد.

 

بایزاتیوم چیست؟

 

قبل اینکه در اتریوم سرمایه گذاری کنید، نیاز به جایی برای ذخیره آن دارید. در دنیای ارزهای دیجیتال به چنین جایی کیف پول یا والت (Wallet) می گوییم. به بیان دیگر کیف پول های سرد و گرم نرم افزاری می باشد که به شما اجازه می دهد سرمایه هایتان را ذخیره کنید، تراکنش انجام دهید و هر زمان که نیاز داشتید موجودی حسابتان را چک کنید. تفاوت کیف پول سرد و کیف پول گرم در امنیت و کاربدی بودن آنها می باشد که این کاملا بستگی به نیاز کاربر دارد.

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوسآموزش گام به گام کیف پول اتمیک

 

چرا بیزانس برای اکوسیستم اتریوم مهم است؟

 تغییرات اعمال شده در ساخت هارد فورک بیزانس به گونه ای طراحی شده اند که اتریوم را سبک تر، سریع تر و ایمن تر می کنند.

1.تعبیه کد وضعیت معامله در رسیدها

 هارد فورک بیزانس وضعیت معامله را در بلوک های پی در پی برقرار می کند. پیش از این معاملات به یک پارامتر ریشه در درخت مرکل ارجاع می دادند. این توالی ها توالی معاملات را فعال می کند اما مانع پردازش موازی برای تسریع در تشکیل زنجیره می شود. با برقراری ارتباط ساده و موفقیت یا شکست ، بلوک های سخت فورک بیزانس می توانند پردازش موازی چندین معامله را انجام دهند. این به فناوری بلاکچین اتریوم ethereum کمک می کند تا تراکنش ها را سریعتر از گذشته انجام دهد. پردازش موازی همچنین به ایجاد بلاکچین های موازی یا راه حل های لایه دوم شبیه به شبکه Lightning بیت کوین کمک می کند که ممکن است پردازش را تسریع کند. به عنوان مثال، Christian Reil Wiessner کریستین رال ویزنر سرپرست تیم اتریوم در حال حاضر روی لایه دوم بلاکچین اتر به نام Plasma پلاسما کار می کند.

 

بایزاتیوم چیست؟

 

در اینجا مقیاس پذیری از این واقعیت ناشی نمی شود که بلاکچین ها با ایجاد تعداد زیادی زنجیره کوچکتر و انتقال معاملات به آنجا، از بار معامله خود راحت می شوند

2.تقویت رمزنگاری

 ارتقا By بیزانس شامل چهار قرارداد بومی بلاکچین اتریوم است که حاوی کدی می باشد که برای کاهش نیاز به انرژی برای اجرای zk-snarks طراحی شده است یک رمزنگاری با دانش صفر که به طور فزاینده ای به استاندارد حریم خصوصی معاملات آینده با ارزهای رمزپایه تبدیل می شود. به زبان ساده، اثبات دانش صفر محاسباتی فشرده از نظر ریاضی می باشد که سیستم ها را قادر می سازد ثابت کنند که کلیدهای رمزنگاری لازم را بدون افشای محتوای کلید گفته شده در خود دارند. قراردادهای جدید اطمینان حاصل می کنند که عملیات فشرده محاسبه به جای استفاده از سرویس گیرنده اتریوم مستقیماً روی پردازنده انجام می شود و در نتیجه انرژی کلی کمتری مصرف می شود.

3. کاهش و از بین بردن پاداش

 پاداش بیزانس پاداش بلوک را از 5 به 3 اتر در هر بلوک کاهش می دهد. این کاهش با برنامه نهایی اتریوم برای از بین بردن جوایز بلوکی و حرکت به سمت الگوریتم Proof of Stake مطابقت دارد، جایی که معاملات توسط گره هایی با بیشترین تعداد کوین تأیید می شوند. در حال حاضر اتریوم از الگوریتم Ethash استفاده می کند، که یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم اثبات کار بیت کوین است. حرکت به سمت Proof of Stake که توسط چندین رمزنگاری مانند دش و کاردانو به نوعی استفاده می شود یا اصلاح می شود، دوباره به تسریع معاملات در بلاکچین اتریوم کمک می کند.

چرا هارد فورک بیزانس برای سرمایه گذاران مهم است؟

 چنگال بیزانس با هدف ایجاد زمینه برای استفاده گسترده از اتریوم و قراردادهای هوشمند آن است. قیمت ارز دیجیتال به دنبال اخبار هارد فورک افزایش یافت. در واقع، با توجه به Bit InfoCharts تعداد معاملات در اتریوم از معاملات بیت کوین پیشی گرفته است، این به خوبی آینده ای می باشد که در آن قراردادهای هوشمند گسترده می شود.

 

بایزاتیوم چیست؟

 

درج Zk-snarks همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که شبکه اتریوم برای معاملات تجاری که به حریم خصوصی نیاز دارند قابل استفاده خواهد بود. به عبارت دیگر، هارد فورک بیزانس به مقیاس اتریوم برای توانایی بالقوه خود کمک خواهد کرد. برای سرمایه گذاری روی اتریوم و ارز های دیجیتال دیگر به سایت تتر ایران مراجعه فرمایید تا رمز ارز مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد دریافت کنید.

نتیجه گیری

 هارد فورک Byzantium بایزانتیوم یک به روزرسانی مهم برای بلاک چین اتریوم است. که برای امکان انجام معاملات سریعتر و امنیت بیشتر در بلاکچین آن و مناسب ساختن قراردادهای هوشمند آن برای استفاده در معاملات تجاری اجرا شد.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و سایر پیشنهادات اولیه کوین ICO بسیار خطرناک می باشد.