استیبل کوین یک راه حل مناسب برای مشکل نوسانات شدید قیمت در اکوسیستم رمز ارز ها است، استیبل کوین دارای قیمتی نسبتا ثابت است و در بسیاری از موارد، این ارزهای دیجیتال به یک ارز فیات و یا یک دارایی زیربنایی مانند طلا متصل هستند. از استیبل کوین ها برای ذخیره ارزش در فضای پرنوسان رمز ارز‌ها استفاده می‌شود و بسیاری از تریدر‌ ها این کوین ها را مبنای معاملات خود قرار می دهند و سود و زیان خود را بر اساس آن ها می‌سنجند. استیبل کوین ها استراتژی های مختلفی را برای ثبات قیمت خود اعمال می کنند و تعدادی از آن ها متمرکز و تعدادی نیز غیر متمرکز هستند.

 

 

مشکل نوسانات رمز ارز‌ها 

رمز ارز‌ ها از بدو پیدایش خود با نوسانات زیادی همراه بوده‌ اند و همین نوسانات زیاد باعث شده است که این ارز‌ ها در زندگی روزمره کاربرد زیادی نداشته باشند. بسیاری از تجار و کسب و کار‌ ها جرات استفاده از رمز ارز‌ ها را برای معامله کالا‌ ها و خدمات خود ندارند و طبیعتا استفاده از این ارز‌ ها ریسک زیادی را در این کسب و کار ها به همراه دارند. به همین دلیل بود که ایده استیبل کوین ایجاد شد. اگر رمز ارزی وجود داشته باشد که ارزش آن به یک ارز فیات مانند دلار وابسته باشد و یا اینکه ارزش آن به یک دارایی زیربنایی مانند طلا بستگی داشته باشد، می توان قیمت نسبتا ثابتی را از آن انتظار داشت. در این حالت قیمت استیبل کوین ها دیگر آن نوسانات رمز ارز‌ هایی مثل بیت کوین و یا اتریوم را نخواهد داشت و قیمت آن ها بر خلاف قیمت بیت کوین و اتریوم نسبتا ثابت باقی می‌ماند.
 

از استیبل کوین هایی که ارزش آن ها وابسته به ارز فیات است، می‌توان تتر را نام برد. از استیبل کوین هایی هم که ارزش آن ها وابسته به طلا است، می‌توان به CGT، PAXG و غیره اشاره کرد. ناگفته نماند که تعدادی از استیبل کوین ها غیر متمرکز هستند و به جای اینکه به یک شخص ثالث متکی باشند، از یک الگوریتم پیچیده برای ثبات قیمت استفاده می‌کنند. این استیبل کوین ها به تعادل ذخایر بر روی زنجیره می پردازند و خرید و فروش را به صورت خودکار تنظیم می‌کنند. کوین های LUNA و AMPL دو نمونه از این نوع استیبل کوین‌ها هستند. در ادامه فیلم آموزشی ای توسط تیم تتر ایران برای شما قرار داده شده است که اطلاعات جامعی در مورد استیبل کوین ها به شما می دهد.

 

 

چگونه از استیبل کوین ها استفاده می شود؟

 از استیبل کوین ها برای ذخیره ارزش و همچنین به عنوان وسیله مبادله استفاده می شود. این کوین ها به تریدر ها کمک می‌کنند که از نوسانات در امان بمانند. امروزه از استیبل کوین ها در امور مالی غیر متمرکز یا همان دیفای بسیار استفاده می شود و این کوین ها برای اموری مانند کشاورزی بازده، وامدهی و تامین نقدینگی کاربرد زیادی دارنداکثر تریدر ها و سرمایه‌گذاران، استیبل کوین ها را از پلتفرم های صرافی می‌خرند اما امکان ضرب استیبل کوین تازه با وثیقه‌گذاری در شرکت صادر کننده آن ها نیز فراهم است. تعداد زیادی از استیبل کوین ها امروزه به کاربران خود سود می دهند و افراد با نگهداری آن ها از سود سالانه خوبی برخوردار خواهند شد که این سود در مقایسه با سود بانکی بسیار بهتر است.

 

 

چرا استیبل کوین ها تا این اندازه مشهور شده‌اند؟

امروزه استیبل کوین ها بسیار مشهور شده‌ اند به عنوان مثال استیبل کوینی مانند تتر دومین رمز ارز از لحاظ حجم معاملات است. تتر بعد از بیت کوین در جایگاه دوم حجم معاملات قرار دارد و حتی از آلتکوین برجسته ای مانند اتریوم سبقت گرفته است. یکی از دلایل محبوبیت استیبل کوین ها این است که قیمت آن ها ثابت است و سرمایه‌گذاران مطمئن هستند که از ارزش کوین های آن ها کاسته نخواهد شد. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر به تتر چیست؟ مراجعه کنید.
 

استیبل کوین ها پناهگاهی ایمن برای سرمایه‌گذاران نگران هستند. در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال نمی توان به خرید و فروش ارز فیات پرداخت و در اینجاست که استیبل کوین ها کار را برای تریدر ها آسان می کنند و بسیاری از مشکلات را حل می کنند. این کوین ها تقریبا در همه صرافی ها یافت می شوند و به همین دلیل، روز بروز بر محبوبیت آن ها افزوده می‌شود. شما می توانید ارز دیجیتال خود را در صرافی نگه داری کنید اما اگر صرافی قابل اعتماد برای نگه داری ارز های خود پیدا نکردید می توانید ازیک کیف پول دیجیتالی شخصی استفاده کنید و ارز های دیجیتال خود را به این کیف پول انتقال دهید. کیف پولی که شما از آن برای ارز های دیجیتالتان استفاده می کنید باید ویژگی هایی مثل امنیت بالا، استفاده ساده، اعتبار زیاد، قابل اعتماد و پشتیبانی از اکثر ارز های دیجیتالی را داشته باشد. شما می توانید تمام این ویژگی ها را در کیف پول های تراست والت و بایننس که در ادامه نحوه استفاده از آن ها را نیز ذکر کرده ایم داشته باشید. 

 

آموزش کار با کیف پول تراست والتآموزش کار با کیف پول بایننس

استیبل کوین

 

معایب استیبل کوین ها

سرمایه گذاران برای این که مطمئن شوند استیبل کوین ها توسط دارایی های ذخیره پشتیبانی می شوند به مدرک نیاز دارند. تتر که بزرگترین استیبل کوین جهان است، تا به حال مدرک شفافی در این زمینه ارائه نداده است و به همین دلیل، شایعات زیادی در پیرامون آن مطرح است و برخی ادعا می‌کنند که تتر بدون پشتوانه اقدام به صدور کوین می‌کندقیمت استیبل کوین ها کاملا ثابت نیست و گاهی دیده می شود که این کوین ها از قیمت اصلی خود فاصله می گیرند. به عنوان مثال در مواردی پیش آمده که هزینه خرید تتر در بعضی از صرافی ها به 51 سنت رسیده است که این برای سرمایه‌گذاران نگران کننده است. پس می توان گفت که قیمت استیبل کوین ها کاملا ثابت نیست بلکه این کوین ها از یک ثبات قیمت نسبی برخوردار هستند.

 

 

آینده استیبل کوین ها

سرمایه‌گذاران استیبل کوین ها را به عنوان روشی ایمن‌ برای فعالیت در فضای بلاک چین و رمز ارز تلقی می‌کنند. عرضه این کوین ها اینک بسیار افزایش یافته است و قانون‌گذاران نیز در مورد آن ها به تکاپو افتاده‌ اند. در سپتامبر امسال بود که حکومت ایالات متحده به بانک های ملی خود در زمینه نگهداری دارایی های ذخیره صادر کنندگان استیبل کوین چراغ سبز نشان داد و اینک بانک های آمریکایی با خیال راحت می توانند در این زمینه کار کنند.

همچنین در حال حاضر سازمان ها و شرکت های معتبری مانند کوین بیس (Coinbase) در حال ورود به فضای استیبل کوین ها هستند که این رویدادی مبارک است و به نظر می‌رسد که آینده هیجان برانگیز‌تری را برای این کوین ها رقم بزند. نظر شما چیست؟ آیا استیبل کوین ها در آینده به مقبولیت بیشتری خواهند رسید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید