همانطور که می دانید در سال های اخیر بیت کوین موفق شده روند هیجان انگیزی را پشت سر بگذارد و به اندازه پول های فیات ارزشمند شود. علاوه برآن بیت کوین تکنولوژی منحصربفردی به نام بلاک چین را به جهانیان ارائه کرده که باعث تفکیک شدن بیت کوین با سایر سرمایه گذاری ها شده است، درواقع بیت کوین یک وسیله ارزشمند برای مبادله بوده و اهداف متعددی را که سایر سرمایه گذاری ها نمی توانند انجام دهند را ارائه می دهد. در نتیحه می توان گفت این رمز ارز ارزشمند گزینه ای عالی برای کسانی که تمایل دارند به عزیزان خود هدیه ای گرانبها و خاص اعطا کنند می باشد. اما از چه راه هایی می توان بیت کوین را هدیه داد؟ با ما همراه باشید تا روش های هدیه دادن بیت کوین را برای شما عزیزان شرح دهیم.

 


بهترین راه های هدیه دادن بیت کوین

سرتاسر زندگی ما پر از مناسبت های گوناگون است که با عزیزان ما پیوند خورده و می خواهیم با دادن هدیه ای خاص و منحصر بفرد افراد مهم زندگی خود را خوشحال کنیم. اما هدیه هایی مانند عطر، جواهرات یا لباس بسیار تکراری شده و ارزش گذشته را ندارند. به همین دلیل افرادی که تمایل دارند کادوی خاص و منحصز بفردی به عزیزان خود ارائه دهند باید به دنبال هدیه های بروز و ارزشمند باشند. هدیه دادن بیت کوین و یا سایر ارز های دیجیتال یکی از روش هایی است که می تواند تاثیرگذاری خاصی بر روی افراد بگذارد، زیرا این هدینه نه تنها بسیار ارزشمند است بلکه در سال های آینده نیز روز بروز از ارزش بیشتری نیز برخوردار می شود. اما چگونه بیت کوین هدیه بدهیم؟ برخی از روش هایی که در ادامه نام برده ایم از بهترین روش های هدیه دادن ارز دیجیتال هستند.

 

 

هدیه بیت کوین با کیف پول های کاغذی

کیف پول کاغذی راهی آسان برای هدیه دادن بیت کوین است، زیرا به معنای واقعی بر روی کاغذ فیزیکی چاپ می شود. البته بهتر است کیف پول کاغذی را صرفا برای هدیه دادن استفاده کنید، زیرا این نوع کیف پول نسبت به سایر والت ها از امنیت کمتری برخوردار می باشد، چون این کیف پول حاوی تمام اطلاعات مربوط به بیت کوین و کلید های عمومی و خصوصی شما است که اگر شخص دیگری به این کلید ها دسترسی پدا کند می تواند به دارایی شما نیز دسترسی داشته باشد.

اما با این حال هدیه دادن بیت کوین با کیف پول کاغذی از روش های محبوب است، همچنین شخص گیرنده می تواند پس از دریافت کیف پول از طریق کد QR، دارایی دیجیتالی خود را به کیف پول های امن مانند تراست والت منتقل کند. اما در کل این نوع کیف پول ها هدیه تزئینی مناسبی هستند.

کیف پول کاغذی چیست؟آموزش کار با کیف پول تراست والت

 

بیت کوین فیزیکی

همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتال است و به صورت فیزیکی در دسترس نمی باشد. اما در وب سایت های گوناگونی سکه هایی با طرح بیت کوین به فروش می رسد که برای علاقه مندان بیت کوین کالایی بسیار جذاب محسوب می شود. این سکه ها که با قیمت های متفاوتی خرید و فروش می شوند هدیه ای خاص و تزئینی هستند که با قابل لمس بودنشان حس خوبی را به افراد القا می کنند.

این نوع سکه ها در قالب طلا، نقره و برنج ارائه می شوند که با طرح بیت کوین کادویی جذاب و زیبا برای دوست داران بیت کوین به شمار می روند. همچنین این نوع سکه های فیزیکی بیت کوین را می توانید در بسته بندی های زیبا به عزیزان خود هدیه داده و باعث خوشحالی شان شوید.

 

 

هدیه بیت کوین با کیف پول سخت افزاری

این روش ممکن است کمی گرانتر باشد، اما اگر شخص مورد نظر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در رمزنگاری باشد، می تواند یک هدیه ایده آل باشد. کیف پول های سخت افزاری به لطف نحوه ذخیره سازی سرد و عدم نیاز به اتصال اینترنت، امنیت بالا و مقاومت بدنه یکی از بهترین روش های هدیه دادن ارز دیجیتال می باشند. این نوع کیف پول ها در انواع مختلفی موجود هستند که هر کدام از آن ها قابلیت های گوناگونی را ارائه می دهند، اما کیف پول های سخت افزاری از امن ترین والت های ارز دیجیتال به شمار می روند. همچنین کسانی که از طریق کیف پول سخت افزاری بیت کوین هدیه می گیرند، می توانند از غیر قابل هک بودن این والت ها اطمینان حاصل کنند و با خیال آسوده از دارایی خود نگهداری کنند.

معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری

 

هدیه بیت کوین به خیریه ها

بیت کوین تنها هدیه ای برای دوست یا خانواده نیست، بلکه افرادی که علاقه به کمک های خیرخواهانه دارند نیز می توانند از ارز های دیجیتال برای کمک به خیریه ها استفاده کنند. شاید با خود فکر کنید مزیت این نوع کمک چیست؟ اما باید بگوییم یکی از مزیت های بزرگ این روش خلاصی از مالیات است. اگر شما بخواهید مبلغ زیادی را به خیره ای اهدا کنید، باید مبلغ اضافه ای برای مالیات از دست بدهید. در حالی که می توانید از طریق خرید بیت کوین و هدیه دادن آن به خیریه ها، تمامی مبلغ مورد نظر را صرف این عمل نیک کنید.