همانطور که می دانید امروزه تحول عظیمی در حوزه دیفای ایجاد شده است که روز به روز آن را به سمت جایگاه های بالا تر سوق می دهد. یکی از این پیشرفت ها به وجود آمدن رمز ارز iExec می باشد که با نشان اختصاری RLC نشان داده می شود. این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که در راستای مقیاس پذیری بیشتر شبکه اتریوم قدم بر می دارد. اما هدف اصلی آی اکس آر ال سی، ایجاد دسترسی ایمن و آسان تر، توسعه گران به منابع محاسبات ابری است. این توکن انحصاری، با کاربرد های فراوانی که دارد به همکاری امن تر، آسان تر و مقیاس پذیر تر میان بلاک چین و برنامه های dApp کمک فراوانی می کند. با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد ارز دیجیتال آر ال سی را فرا بگیرید.

 

 

معرفی پلتفرم iExec (RLC)

با آنکه فناوری بلاک چین در میان جوامع امروزی از شهرت بسیاری برخوردار می باشد، اما این تکنولوژی نسبتا جدید، با پستی ها و بلندی هایی در شبکه خود نیز مواجه است که راه حل های خلاقانه ای برای رفع مشکلات آن توسط توسعه دهندگان ارائه شده است. یکی از این راه حل ها ساخت پلتفرم iExec محسوب می شود، این پلتفرم یک بستر رایانش ابری و منبع باز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد با هزینه بسیار کمتری به برنامه های غیر متمرکز دسترسی پیدا کنند. در واقع آی اکس به توسعه زیرساخت رایانشی بلاک چین می پردازد و خود نیز بلاک چینی به وجود آورده که در آن می توان با هزینه ای ناچیز به خدماتی از قبیل پایگاه داده ها، برنامه های SaaS، میزبانی وب و سرور ها دسترسی داشت.

توکن بومی پلتفرم iExec، با نام RLC شناخته می شود که از الگوریتم ERC-20 پیروی می کند. این الگوریتم به ارز RLC اجازه می دهد قرارداد های هوشمند خود را تنها در بلاک چین اتریوم به اجرا درآورد. عرضه کل واحد های RLC مقدار 86,999,784 است که تعداد 80,070,800 از آن توکن های در گردش می باشند.

 

 

ویژگی های پلتفرم iExec

نرم افزار اجرایی و اصلی پلتفرم آی اکس، XtremWeb-HEP است که دارای پیشینه ای قوی و کاربردی می باشد. این نرم افزار یک منبع باز دسک تاپ به شمار می رود که تمام ویژگی های اساسی را به iExec می بخشد. اما برخی از ویژگی های منحصر بفرد پلتفرم آی اکس در زیر ذکر شده است.

عملکرد قوی: پلتفرم آی اکس بستری ویژه برای انجام محاسبات با عملکرد بالا (HPC) است، در واقع می توان گفت سیستم آی اکس از پردازش قوی برخوردار می باشد.
قابلیت دسترسی آسان: دسترسی به منابع ابری امری پیچیده و پرهزینه برای سازندگان و توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز به شمار می رود، اما پلتفرم آی اکس این امر را بسیار آسان و با هزینه کم به سازندگان ارائه می دهد.
توسعه یافته: همانطور که گفته شد پلتفرم آی اکس از نرم افزار XtremWeb-HEP استفاده می کند که قدمت آن به 10 سال فعالیت مفید برمی گردد. از این نرم افزار در موقعیت های حساسی مانند هوانوردی و پردازش سیگنال استفاده شده که عملکرد خوبی از خود نشان داده است.
مقرون به صرفه: پلتفرم آی اکس بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند، به همین دلیل دسترسی مستقیم به برنامه های dApps را دارد، همین امر باعث کاهش هزینه های اضافی شده و دسترسی به برنامه های غیر متمرکز را بسیار کم هزینه به عمل می آورد.

علاوه بر موارد بالا، اولویت آی اکس آر ال سی افزایش مقیاس پذیری بلاک چین اتریوم و توسعه زیرساخت شبکه اتریوم می باشد. این امر به واسطه توکن بومی آی اکس یعنی RLC امکان پذیر شده است.

 

 

کیف پول های ارز دیجیتال RLC

رمز ارز RLC این قابلیت را دارد که هم در کیف پول های نرم افزاری و هم در کیف پول های سخت افزاری ذخیره شود. اما انتخاب کیف پول دیجیتالی امن از دغدغه هلدر های ارز دیجیتال به شمار می رود، به همین دلیل ما بهترین کیف پول های ارز دیجیتال RLC را برای شما عزیزان نام برده ایم:

  • کیف پول تراست والت یا trust wallet
  • کیف پول کوینومی یا Coinomi
  • کیف پول اکسودوس یا Exodus
  • کیف پول اتمیک Atomic

چهار کیف پولی که در بالا نام بردیم از محبوب ترین والت های دیجیتالی هستند که از امنیت بالایی نیز برخوردار می باشند. با استفاده از این والت ها می توانید به راحتی به ذخیره، انتقال و خرید توکن های آر ال سی بپردازید.

آموزش کار با کیف پول تراست والتمعرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری

 

سخن پایانی

به طور خلاصه، ارز رمز نگاری شده iEXEC RLC برای توسعه زیرساخت های بلاک چین اتریوم ساخته شده است که در راستای افزایش مقیاس پذیری اتریوم فعالیت می کند. با مزیت های زیادی که پلتفرم iExec شامل می شود، انتظار می رود سرمایه گذاری در این رمز ارز بسیار سودآور باشد.