امروزه افراد برای خرید و فروش و معاملات خود دیگر به بانک ها و ارز های فیزیکی احتیاج ندارند. فناوری بسیار جدیدی به نام ارز دیجیتال که با استفاده از تلفن همراه خود می توانید معاملات ارزی خود را انجام دهید. با خواندن این مطالب از تتر ایران متوجه می شوید که چگونه می توان از ارز دیجیتال استفاده کرد.

 

ارز دیجیتال چیست؟

 

ارز دیجیتال

 ارز دیجیتال نوعی پول است که فقط به صورت الکترونیکی در دسترس است. برخلاف اسکناس و سکه، ارز دیجیتال به صورت فیزیکی در دسترس نیست. ما می توانیم با استفاده از فناوری مانند تلفن های هوشمند، رایانه لوحی، رایانه یا اینترنت، ارز دیجیتال را بین کاربران یا نهادها منتقل کنیم.ارز دیجیتال وسیله ای برای مبادله است که به صورت الکترونیکی تولید، ذخیره و انتقال می یابد. ما همچنین به آن پول دیجیتال، پول مجازی، ارز مجازی یا پول اینترنتی می گوییم. ارزهای دیجیتال معمولاً با دولت هیچ کشوری در ارتباط نیستند و به صورت فیزیکی مانند سکه ها، اسکناس ها و ارزهای سنتی ارائه نمی شوند. شکل های جدید تکنولوژی در حال حاضر اجازه می دهد برای استفاده امن تر از پول دیجیتال، با فناوری هایی مانند کارت های اعتباری، گوشی های هوشمند و تبادل آنلاین منتقل شود.

 

 

ارزهای رمزنگاری شده

ارزهای رمزپایه یک نوع ارز دیجیتال است.ارز رمزنگاری شده، به طور گسترده تعریف شده، پول مجازی یا دیجیتال است که به شکل توکن یا "سکه" در می آید. سازندگان آن ها را بسیار ایمن و در اکثر موارد ناشناس طراحی کرده اند. به عبارت دیگر، افراد می توانند معاملات را بدون فاش کردن هویت خود انجام دهند. ارزهای رمزنگاری شده ایمن هستند. رمزنگاری هنر ایجاد و رمزگشایی کد است. سازندگان ارزهای رمزنگاری شده برای تنظیم تولید ارز و همچنین تایید انتقال وجه، از تکنیک های رمزگذاری استفاده می کنند. برخلاف ارزهای سنتی، ارزهای رمزپایه تنظیم کننده مرکزی ندارند، یعنی هیچ بانک مرکزی وجود ندارد. اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین بود. بیت کوین، که رایج ترین ارز رمزپایه در گردش امروز است، و در سال 2009 ظاهر شد.

 

ارز دیجیتال چیست؟

 

اتریوم  دومین ارز رمزنگاری شده است. موسسات سطح خاصی از سرمایه را به منظور تحمل فشار اقتصادی در اختیار دارند. با این حال، پول در برخی از مکان های فیزیکی در صندوق امانات نمی نشیند، در عوض به صورت الکترونیکی در قالب پول دیجیتال قرار دارد. ارزهای رمزپایه، ارزهای مجازی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برخی از نمونه های ارز دیجیتال هستند. اما، یک نکته مهم وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید که همه ارزهای رمزپایه مانند ارزهای دیجیتال هستند، اما همه ارزها رمزنگاری نیستند. بانک ها و دولت های مرکزی معاملات، از جمله میلیون ها یا میلیاردها ارز را اداره می کنند، اما با استفاده از پول نقد فیزیکی بی نیاز هستند. شکل برجسته دیگر پول دیجیتال ارز رمزپایه است. بلاک چین چیست؟ فناوری بلاک چین به جای ذخیره اطلاعات فقط در سرور های داخلی بانک امکان ایجاد یک دفتر حساب عمومی غیر قابل تغییر برای همه کاربران فراهم می کند. همانطور که قبلا توضیح داده شد، رمز ارز نوعی پول دیجیتال است که از طریق یک شبکه بلاک چین وجود دارد. اگر می خواهید با اطمینان خاطر هرگونه از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده را خریداری کنید به سایت تتر ایران مراجعه فرمایید.

 

ارز دیجیتال چیست؟

 

ویژگی های ارز دیجیتال

پرداخت ها با ارزهای دیجیتال بدون نیاز به هیچ مشارکت مستقیم بین طرف های اجرا کننده انجام می شود، بنابراین مبادلات به طور کلی لحظه ای است و به هزینه کمتری نیاز دارد. محافظت از کلاهبرداری، پرداخت های ساده تر بین المللی و غیره وجود دارد. هزینه های معاملاتی پایین تر، بدون تورم، افزایش درآمد و اعتماد داشتن بیشتر به مشتریان از مزایای آن است.

 

ارز دیجیتال چیست؟

 

انواع ارز دیجیتال و کاربرد آن ها

۱.اتریوم چیست: یک پلت فرم محاسباتی غیرمتمرکز است که از قابلیت های قرارداد هوشمند برخوردار است. این یک ماشین مجازی غیرمتمرکز که قراردادها را یکی یکی با استفاده از ارز رمزپایه معروف به اتر اجرا می کند. پلت فرم اتریوم امکان استفاده چندگانه در مورد قراردادهای هوشمند را فراهم می کند. با اتریوم، می توانید با خیال راحت با شخصی که نمی شناسید تجارت کنید. زیرا همه اصطلاحات در یک "قرارداد هوشمند" که در بلاک چین نهفته است، بیان شده اند.

۲.ریپل چیست: یک سیستم تبادل ارز، شبکه حواله و سیستم تسویه حساب در زمان واقعی است. این برنامه پرداخت های بین المللی فوری، معین و کم هزینه را ارائه می دهد. پروتکل معامله نیز شناخته می شود، که بر اساس اینترنت منبع باز غیرمتمرکز و پول بومی (موج دار) ساخته شده است. ریپل از مبانی اطراف دفتر عمومی، از فرآیند اجماع برای کلیه مبادلات، حواله ها و پرداخت ها در فرآیند توزیع شده استفاده می کند.

۳.لایت کوین چیست: یک ارز رمزنگاری بی نظیر است که تحت مجوز MIT / X11 منتشر شده است. این ارز از بیت کوین الهام گرفته و از نظر فنی تقریباً یکسان است. تشکیل و انتقال لایت کوین براساس پروتکل منبع باز انجام می شود.

ارز دیجیتال چیست؟

۴.دش چیست: به طور رسمی (Darkcoin) دارک کوین نامیده می شود، شکل مخفی تری از بیت کوین است. حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کند زیرا در یک شبکه مسترکد توزیع شده فعالیت می کند که معاملات را تقریبا غیرقابل ردیابی می کند. این ارز در سال 2014 راه اندازی شده است و طرفداران بیشتری دارد. این ارز رمزنگاری شده توسط ایوان دافیلد ایجاد و توسعه یافته است.

۵.دوج کوین چیست: در سال 2013 راه اندازی شد، بر اساس پروتکل بیت کوین است، اما با برخی تغییرات. این ارز از فناوری به عنوان یک طرح اثبات کار استفاده می کند. زمان بلوک آن 60 ثانیه است. تعداد دوج کوین قابل تولید محدودیتی ندارد. ارز دیجیتال با بسیاری از سکه ها روبرو می شود که به تنهایی ارزش کمتری دارند. بنابراین، مانع ورود کم و مناسب برای انجام معاملات کوچک تر است.

۶.بیت کوین چیست: یک ارز دیجیتال است که توسط ساتوشی ناکاموتو مرموز ایجاد شده است. مانند سایر ارزها، از بیت کوین می توان برای خرید اقلام به صورت محلی و الکترونیکی استفاده کرد. به عنوان یک کاربر جدید، می توانید از این رمز ارز بدون درک تمام جزئیات فنی آن استفاده کنید. وقتی کیف پول بیت کوین را روی تلفن همراه یا رایانه خود نصب کنید، اولین آدرس بیت کوین را ایجاد می کند و هر زمان که بخواهید می توانید بیشتر تولید کنید. پس از ایجاد بیت کوین، می توانید از آن ها برای انواع معاملات واقعی استفاده کنید. بیت کوین همچنان از نظر سرمایه بازار، پایگاه کاربری و محبوبیت، در رده اصلی ارزهای رمزپایه پیشرو است.

برای خرید هر کدام از این موارد می توانید به سایت تتر ایران مراجعه فرمایید تا بهترین خدمات را به شما ارائه بدهند.