رمزارزها چند سالی است که محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، تا جایی که بحث سرمایه گذاری اساساً جای خود را به جریان اصلی داده است. در حالی که بیت کوین اولین و هنوز هم شناخته شده ترین ارز رمزنگاری است، اما به معنای واقعی کلمه هزاران رمزارز دیگر به میدان آمده اند. با عنایت به اینکه ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی دارند، تحلیلگران و کارشناسان در این میان به صورت مداوم در حال پیش بینی های هوشمندانی هستند. ما در این مطالب از مطالب سایت تتر ایران قصد داریم به برخی از محبوب ترین پیش بینی های ارزهای دیجیتال برای سال 2022 نگاهی بیندازیم.

کدام ارزهای دیجیتال در سال 2022 آینده دارند؟

همانطور که مشخص است، بازار در سال 2020 حرکت مثبتی خواهد داشت. هم بیت کوین و هم اتریوم بالاتر رفتند و به دنبال آن هزاران آلت کوین اولین طعم موفقیت خود را در این جریان چشیده اند. درست است این مسیر با نوسانات بسیاری همراه بوده و دقیقاً نمی توان گفت که قرار است در سال 2022 چه اتفاقی برای بازار ارزهای دیجیتال بیفتد، اما روند کلی بازار نشان می دهد که به طور پیوسته رو به افزایش بوده است. 

bitcoin

بیت کوین (BTC)

اولین ارز دیجیتالی بود که در سال 2009 راه خود را در جهان پیدا کرد. البته خالی از لطف نیست که بگوییم این رمز ارز توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. از آنجاکه بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان است و معاملات یا خرید و فروش بیت کوین نسبتاً سریع و مقرون به صرفه انجام می گیرد، پیش بینی اینکه می تواند همچنان صدرنشین آینده داران ارزهای دیجیتال باشد، چندان هم دشوار نیست، چراکه کارشناسان معتقدند دارایی دیجیتالی همچون بیت کوین با چنین گردشی، به این راحتی ها با مشکل مواجه نمی شود.

ethereum

اتریوم (ETH)

درست است بیت کوین برعکس اتریوم که آنقدر شناخته شده نیست، اولین و محبوب ترین رمز ارز است، اما ممکن است اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد. در حال حاضر، اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ و جالب است که بدانید دستاوردهای آن از بیت کوین پیشی گرفته است. کارشناسان بر این باورند که در صورتی که خرید و فروش اتریوم، مسیر فعلی را ادامه دهد، ممکن است در سال 2022 به خوبی از بیت کوین به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتال پیشی بگیرد و یکی از آینده دار ترین ارزهای دیجیتال محسوب شود. 

BNB

بایننس کوین (BNB)

گرچه بایننس نسبت به رقبای خود از اختلاف زیادی برخوردار است اما تحت عنوان بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان حرفی برای گفتن دارد. بایننس کوین ارز دیجیتالی است که توکن بومی صرافی بایننس لازم به ذکر است در پلتفرم خرید و فروش بایننس، کارمزد مبادله این ارز دیجیتالی از همان ارز در حال معامله کسر می شود. کاربردهای متعدد بایننس (BNB)، آن را جزو پنج لیست ارز دیجیتال با بیشترین سرمایه در گردش قرار می دهد. تحلیلگران با توجه وضعیت این ارز دیجیتال که در حال حاضر در جایگاه پنجمین ارز از لحاظ ارزش بازار قرار دارد، آن را نیز در دسته آینده داران ارزهای دیجیتال می دانند.

cardano

کاردانو (ada)

این ارز دیجیتال نسل سومی که در سال 2017 راه اندازی شد، توسط یکی از توسعه دهندگان شبکه اتریوم ایجاد شده است. کاردانو به واسطه اینکه از انعطاف پذیری شبکه، امکان انجام تراکنش های سریع (پردازش 250 تراکنش در ثانیه)، توانایی قراردادهای هوشمند برخوردار است، در نگاه کارشناسانمی تواند یکی از محبوب ترین رمز ارزهای آینده دار باشد، به طوری که برخی از سرمایه گذاران کریپتو تخمین زدند که کاردانو می تواند بیت کوین بعدی باشد؛ ضمن اینکه خرید کاردانو قابلیت یکی از برترین ارزهای دیجیتال برای خرید امروز و یک سرمایه گذاری عالی برای بلند مدت را در دل خود نهفته دارد.

polkadot

پولکادات (DOT)

از دیگر ارزهای دیجیتالی که می توان آن را در سال 2022 به واسطه دارا بودن از مهم ترین ویژگی هایی چون پایین بودن کارمزدها به واسطه خرید و فروش پولکادات و بالا بودن سرعت تراکنش ها، دارای آینده روشنی دانست، پولکادات است. این شبکه که یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است، به سبب اینکه مقیاس‌ پذیری را بهبود بخشیده و یک پایگاه برنامه ‌نویسی رو به پیشرفت به شمار می آید، یکی از رقبای اتریوم محسوب می شود.

SOL

سولانا (SOL) 

سولانا به عنوان نخستین بلاک چین در ماه مارس سال 2020 میلادی ساخته شد. این ارز این قدرت را دارد که به عنوان بهترین پلتفرم قرارداد هوشمند با کاردانو و اتریوم رقابت کند. ارز دیجیتال سولانا بنا به هدف کاهش تعداد نودهای مخرب در سیستم فعالیت می کند، چراکه افزایش تعداد این نودها امنیت شبکه را افزایش می دهد.
این ارز دیجیتال با توجه به ویژگی های مهمی چون تضمین مقیاس ‌پذیری و سرعت پردازش بالایی که دارد، به دید کارشناسان می تواند به به یکی از آینده دارترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری مبدل گردد. طراحان و توسعه دهندگان این ارز دیجیتال در تلاشند کارمزد خرید و فروش سولانا افزایش پیدا نکند.

سخن آخر

ارزهای دیجیتالی بسیاری می توانند قابلیت آینده دار شدن را داشته باشند و مورد استقبال عموم قرار بگیرند اما در این مطلب به مهم ترین آن ها پرداختیم و امید بر آن داریم که در این مسیر مفید واقع شده باشیم. سپاسگزاریم که ما را تا اینجا همراهی کردید.