کیف پول لجر چیست و نحوه راه اندازی آن چگونه است؟ کیف‌پول‌های لجر، کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال هستند که توسط شرکت لجر، ساخته شده‌اند. کیف پول‌های لجر در سال 2014 توسط چندین متخصص راه اندازی شدند که قبلاً در زمینه امنیت ارزهای دیجیتال و کارآفرینی فعالیت داشتند. هدف این شرکت ایجاد راه حل‌های امن برای برنامه‌های بلاک چین است. کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، کیف‌پول‌هایی هستند که تقریبا از تمامی توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند و برای ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال به شکل آفلاین استفاده می‌شوند. Ledger دو کیف پول سخت افزاری ارائه می‌دهد که عبارت هستند از: کیف پول Ledger Nano S و Ledger Nano X. در این مقاله از تتر ایران قصد داریم به آموزش کیف پول لجر و نحوه راه اندازی آن بپردازیم.ب

آموزش کیف پول لجر نانو اس

کیف پول های لجر

 آموزش کیف پول لجر نانو اس و نانو ایکس تقریبا با یکدیگر مشابه است که در ادامه به نحوه استفاده و راه اندازی آن‌ها پرداخته ایم.
در ابتدا باید کیف پول Ledger Nano S خود را به عنوان یک دستگاه جدید برای شروع راه اندازی کنید. دستگاه شما کلیدهای خصوصی جدیدی ایجاد می‌کند که به دارایی‌های رمزنگاری شما دسترسی پیدا می‌کند. همچنین در راه‌اندازی این دستگاه باید عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای منحصربه‌فرد خود را که تنها نسخه پشتیبان از کلیدهای خصوصی شماست، یادداشت کنید.

مرحله 1) راه اندازی کیف پول به عنوان یک دستگاه جدید!

 • دستگاه Ledger Nano S را با استفاده از کابل USB به رایانه شخصی خود وصل کنید.
 • دستگاه شما باید عبارت خوش آمدگویی را نشان دهد. اگر دستگاه فوراً درخواست پین کد کرد، باید با نمایندگی محصول خریداری شده تماس بگیرید.
 • برای اجرای در دستورالعمل های روی صفحه، دکمه چپ یا راست دستگاه را فشار دهید.
 • هر دو دکمه دستگاه را به طور همزمان فشار دهید و گزینه Set up as new device را انتخاب کنید.

مرحله 2) کد پین خود را انتخاب کنید!

 • هنگامی که Choose PIN code روی دستگاه نمایش داده شد، هر دو دکمه را فشار دهید.
 • دکمه راست یا چپ را فشار دهید تا اولین رقم کد پین خود را انتخاب کنید.
 • برای وارد کردن یک رقم، هر دو دکمه را فشار دهید.
 • این فرآیند را تا زمانی که 4 تا 8 رقم وارد کنید تکرار کنید.
 • علامت چک (✓) را انتخاب کنید و هر دو دکمه را فشار دهید تا کد پین تأیید شود. از نماد بک اسپیس می‌توانید برای پاک کردن یک رقم استفاده کنید.
 • کد پین خود را با وارد کردن دوباره تأیید کنید.

مرحله 3) عبارت بازیابی خود را یادداشت کنید!

 • عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای شما اکنون کلمه به کلمه در صفحه Ledger Nano S نمایش داده می‌شود. عبارت بازیابی تنها نسخه پشتیبان از کلیدهای خصوصی شما است و تنها یک بار نمایش داده می‌شود.
 • برگه ریکاوری ارائه شده در جعبه را بردارید.
 • اولین کلمه (Word #1) را در برگه بازیابی بنویسید و بررسی کنید که آن را به درستی در موقعیت 1 کپی کرده‌اید.
 • سپس دکمه سمت راست را فشار دهید تا به کلمه دوم بروید (Word #2) و آن را در موقعیت 2 در برگه بازیابی بنویسید. این روند را باید تا کلمه بیست و چهارم (کلمه شماره 24) تکرار کنید.
 • هر دو دکمه را فشار دهید تا عبارت بازیابی خود را تأیید کنید. کلمه درخواستی را با حرکت با دکمه چپ یا راست انتخاب کنید.
 • کلمات بازیابی را با فشار دادن هر دو دکمه دستگاه اعتبار سنجی کنید. این مرحله را برای هر کلمه درخواستی تکرار کنید.
 • دستگاه شما در نهایت Processing را نمایش می‌دهد و پس از اینکه فرآیند راه‌اندازی را با موفقیت به پایان رساندید، دستگاه شما آماده استفاده است.
 • برای دسترسی به داشبورد نیز می‌توانید هر دو دکمه دستگاه را فشار دهید، با استفاده از داشبورد می‌توانید به برنامه‌ها و تنظیمات دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

چگونه با لجرنانو اس کار کنیم؟

کار با لجر چگونه است؟ Ledger Nano S به لطف پروتکل های امنیتی قوی این شرکت، امن‌ترین راه برای ذخیره ارز‌های دیجیتال شماست. سرمایه گذاران مبتدی با اطلاع از این موضوع که دارایی‌های آن‌ها به صورت آفلاین ایمن است خیالشان راحت است، آن‌ها می‌توانند به راحتی به رمزنگاری خود دسترسی داشته باشند یا هنگام استفاده از دستگاه فیزیکی، حساب‌های خود را مشاهده کنند. کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S امنیت بالایی را با استفاده از تراشه‌های امن و سیستم عامل اختصاصی برای کاربران فراهم می‌کند. این ویژگی به سرمایه گذاران کنترل کلیدهای خصوصی خود را می‌دهد. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران می‌توانند تقریباً بیش از 1100 ارز دیجیتال را در این کیف پول ذخیره کنند. لجر نانو اس یک کیف پول سرد مقرون به صرفه با قیمت 59 دلار است که نسبت به چندین کیف پول سخت افزاری دیگر قیمت ارزان‌تری دارد و آن را به گزینه‌ای کم هزینه و بسیار امن تبدیل می‌کند. همچنین کلیدهای خصوصی هرگز دستگاه را ترک نمی‌کنند و هرگز از دستگاه حذف نمی‌شوند یا از طریق وب قابل دسترسی نیستند. این کیف پول همچنین از بیش از 1100 سکه و توکن پشتیبانی می‌کند و سرمایه‌گذاران می‌توانند سکه‌ها و توکن های محبوب و کمتر شناخته شده را نیز در این دستگاه ذخیره کنند.

آموزش کیف پول لجر نانو ایکس

کیف پول لجر چیست

در آموزش کیف پول لجر نانو ایکس نیز در مرحله اول باید کیف پول Ledger Nano X خود را به عنوان یک دستگاه جدید برای شروع راه اندازی کنید. این دستگاه کلیدهای خصوصی جدیدی تولید می‌کند تا بتوانید دارایی‌های دیجیتال خود را مدیریت کنید.

مرحله 1. راه اندازی به عنوان دستگاه جدید!

آموزش کیف پول لجر

 • دکمه کنار درگاه USB را فشار دهید تا لوگوی Ledger ظاهر شده و دستگاه روشن شود. لطفا توجه داشته باشید: اگر همچنان دکمه را فشار دهید، به منوی Bootloader دسترسی خواهید داشت که در این صورت باید دستگاه را خاموش کرده و مجدداً راه اندازی کنید.
 • دستورالعمل‌های روی صفحه را بخوانید و دکمه سمت راست را برای ادامه یا دکمه چپ را برای بازگشت فشار دهید.
 • هنگامی که عبارت Setup as new device نمایش داده شد، هر دو دکمه را همزمان فشار دهید.

مرحله 2. کد پین خود را انتخاب کنید!

مراحل آموزش کیف پول لجر

 • هنگامی که عبارت Choose PIN code روی دستگاه نمایش داده شد، هر دو دکمه را فشار دهید.
 • برای انتخاب یک رقم، دکمه چپ یا راست را فشار داده و برای تایید یک رقم، هر دو دکمه را فشار دهید.

مرحله 3. عبارت بازیابی خود را ذخیره کنید!

کار با لجر

 • عبارت بازیابی 24 کلمه ای شما اکنون کلمه به کلمه در صفحه Ledger Nano X نمایش داده می‌شود.
 • برگه ریکاوری ارائه شده در جعبه دستگاه را بردارید. هنگامی که عبارت بازیابی شما نمایش داده شد، هر دو دکمه را فشار دهید.
 • برای تایید دوباره پین کد خود را وارد کنید.
 • کلمه شماره 1 را در برگه بازیابی بنویسید. بررسی کنید که آن را به درستی در موقعیت 1 کپی کرده‌اید یا نه. سپس دکمه سمت راست را فشار دهید تا به کلمه بعدی بروید.
 • پس از اتمام فرایند بازیابی کلمات، هنگامی که عبارت Confirm your recovery نشان داده شد، هر دو دکمه دستگاه را فشار دهید.
 • هنگامی که فرآیند راه‌اندازی را با موفقیت کامل کردید، دستگاه شما آماده استفاده می‌شود.
 • برای دسترسی به داشبورد نیز می‌توانید هر دو دکمه را فشار دهید.

چگونه با لجر نانو ایکسس کار کنیم؟

نحوه کار با لجر نانو ایکس چگونه است؟ Ledger Nano X یک کیف پول سخت افزاری ارزهای دیجیتال رده بالا است که ویژگی‌های قابل توجه و همچنین امنیت سطح بالایی را ارائه می‌دهد. Ledger Nano X به همراه سایر محصولات لجر مانند Ledger Nano S با استقبال بسیار خوبی در جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شده است. امنیت کیف پول سخت افزاری و توانایی آن در ارسال و دریافت بیش از 1300 دارایی و توکن رمزنگاری، لجر نانو ایکس را بسیار محبوب کرده است. شرکت سازنده کیف پول Ledger، در سال 2014 تاسیس شد. نقطه فروش کلی کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X این است که امنیت کاملی را ارائه می‌دهد که از بسیاری جهات نمی‌تواند با جایگزین‌های ذخیره‌سازی نرم‌افزاری رقابت کند. کیف پول Ledger Nano X همیشه آفلاین است. به این معنی است که برخلاف کیف پول‌های نرم‌افزاری، تلاش برای هک از راه دور تقریبا غیرممکن است. علاوه بر آن، کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X هرگز به سرور متصل نمی‌شود و ویژگی‌های امنیتی بالایی را به کاربرارن ارائه می‌دهد.

تفاوت کیف پول لجر نانو ایکس و لجر نانو اس

تفاوت کیف پول لجر نانو اس و نانو ایکس

Nano S و Nano X کیف‌‌پول‌‌های سخت‌افزاری رمزنگاری هستند که فضای ذخیره‌‌سازی آفلاین را ارائه می‌کنند. این کیف پول‌‌ها که توسط لجر، یک تولید کننده مشهور فرانسوی ساخته شده‌اند، ارزهای دیجیتال را به شکل ایمنی نگهداری کرده و از بیش از 1800 سکه و توکن پشتیبانی می‌کنند. با این حال، Nano S برای افرادی ساخته شده است که می‌خواهند مقدار کمی از ارزهای دیجیتال را نگه دارند، در حالی که Nano X برای سرمایه‌گذاران فعال با دارایی‌های متنوع ارزهای دیجیتال گزینه بهتری است. کیف پول لجر Nano X قیمت بیشتری نسبت به نانو اس دارد و از 100 نرم‌افزار رمزنگاری پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، Nano X روی دستگاه‌های Android ،iOS و دسکتاپ کار می‌کند. درصورتی‌ که کاربران آیفون نمی‌توانند از Nano S استفاده کنند.
 در سال 2016 شرکت لجر، Ledger Nano S را معرفی کرد.این کیف پول را کیف پول سخت افزاری اصلی نامیده‌اند. Ledger Nano S یک تراشه امن تایید شده را ادغام می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد بین 3 تا 20 برنامه را ذخیره کنند. کیف پول Ledger Nano X نیز در سال 2019 معرفی شد. کاربران از این کیف پول نیز می‌توانند برای خرید ارزهای دیجیتال و ایمن سازی و مدیریت دارایی‌های خود استفاده کنند. Ledger Nano X دارای اتصال بلوتوث است تا بتوانید دارایی‌های ارز دیجیتال خود را در هر مکانی مدیریت کنید.
هر دو این کیف پول‌ها با برنامه موبایل Ledger Live کار می‌کنند، جایی که سرمایه گذاران می‌توانند موجودی ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و تراکنش‌های آنلاین انجام دهند. اما، کاربران کیف پول Nano S تنها می‌توانند از طریق ویندوز، لینوکس، دسکتاپ مک به این کیف پول دسترسی داشته باشند. در حالی که کیف پول لجر Nano X از دسکتاپ، iOS و دستگاه‌های اندرویدی نیز پشتیبانی می‌کند. علاوه‌ بر این Nano X دارای بلوتوث است تا به راحتی به تلفن همراه شما متصل شود. شما می‌توانید از کابل USB-C به USB-A استفاده کنید. علاوه بر این موارد، Nano X دارای یک باتری 100 میلی آمپر ساعتی بزرگتر است که امکان چندین ساعت استفاده مداوم بدون شارژ مجدد را فراهم می‌کند. با این حال متأسفانه، این باتری فقط برای پنج سال طراحی شده است و قابل تعویض نیست.
هر دو کیف پول Ledger امنیت استاندارد صنعتی یکسانی را ارائه می‌دهند. شرکت لجر در طراحی کیف‌پول‌های سخت‌افزاری خود از تراشه‌های مورد تأیید Secure Element (SE) استفاده می‌کند که در برابر دستکاری‌های خارجی مقاوم بوده و به عنوان میکروکنترلرهای سخت شده در بازار معروف هستند. این دستگاه مانند ذخیره سازی سرد با شکاف هوا، کلیدهای خصوصی را روی تراشه امن ذخیره می‌کند، بنابراین هرگز در معرض دید قرار نمی‌گیرند. تراشه‌ها با استفاده از فرآیند EAL5+ Common Criteria (CC) تایید شده‌اند. علاوه بر این، آژانس ملی امنیت سیستم‌های اطلاعاتی فرانسه (ANSSI) به طور مستقل امنیت نانو S و X را بررسی و تأیید کرده است.
برخلاف سایر کیف پول‌های سخت‌افزاری، دستگاه‌های لجر از یک سیستم عامل اختصاصی (OS) به نام سیستم عامل Blockchain Open Ledger Operating System (BOLOS) استفاده می‌کنند. به گفته سازنده این کیف پول‌ها، "کیف پول‌های سخت افزاری لجر تنها دستگاه‌های موجود در بازار هستند که از ترکیب یک عنصر امن با سیستم عامل سفارشی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، این دستگاه برنامه‌های رمزنگاری را جدا می‌کند و حملات سایبری به دارایی‌های دیجیتال را کاهش می‌دهد.

کیف پول لجر از چه توکن هایی پشتیبانی می‌ کند؟

هر دو کیف پول سخت افزاری لجر با بیش از 1800 آلتکوین، از جمله ارزهای رمزنگاری معروف مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، چین لینک (LINK)، لایت کوین (LTC)، کاردانو (ADA) و استلار سازگار هستند و از توکن‌های مختلف و بسیاری پشتیبانی می‌کنند.

نحوه کار کیف پول لجر

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، جزو کیف‌پول‌های چند ارزی محسوب می‌شوند که برای ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی دارایی‌های دیجیتال به شکل آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. انجام و تأیید تراکنش‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال به استفاده از کلیدهای خصوصی رمزنگاری نیاز دارد. اما این کلیدها که اغلب به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شوند، دچار سرقت و هک می‌شوند. کاربران ارزهای دیجیتال سیستم‌های جایگزینی را برای ذخیره سازی توسعه داده‌اند که از جمله آن‌های می‌توان به کیف پول‌های سخت‌افزاری اشاره کرد. کیف پول‌های سخت افزاری نوعی ذخیره‌سازی آفلاین هستند که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری امن ذخیره می‌کنند. کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر مبتنی بر دستگاه‌ها هستند، به این معنی که از مکانیسم‌های ذخیره‌سازی یا درایوهای USB، برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند، در نتیجه دسترسی هکرها به کلیدهای امن از یک سرویس آنلاین را دشوار می‌کند.
هر دو کیف پول سخت افزاری لجر، کیف پول‌های ذخیره‌سازی USB هستند که کاربران را قادر می‌سازد تا عملکردهای متنوعی از جمله ارسال و دریافت بیت‌کوین از زنجیره‌های بلوکی و یا اجرای برنامه‌های شخص ثالث بر روی این دستگاه‌ها را انجام دهند. همه محصولات لجر ترکیبی از یک عنصر امن و یک سیستم عامل اختصاصی هستند که به طور خاص برای محافظت از دارایی‌های ارز دیجیتال کاربران طراحی شده اند.