آشنایی با اصطلاحات رایج ارز های دیجیتال و تحلیل بازار و آشنایی با روش‌ های معاملاتی برای کاربران کریپتو به خصوص افراد مبتدی، دشوار و پیچیده است. برای کسب این اطلاعات و روش ‌های تحلیل بازار به ابزار ها و اطلاعات بنیادی نیاز داریم. سایت‌ های مختلفی وجود دارند که در این زمینه اطلاعات خوبی به کاربران ارائه می‌ دهند. Coin360 یک سایت جامع در حوزه ارز های دیجیتال است که اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد. تتر ایران در این مقاله به آموزش کامل سایت کوین 360 می پردازد.

معرفی سایت Coin360

آموزش کامل سایت کوین 360 (Coin360)

Coin360 یک وب سایت مانیتورینگ است که به بررسی اینفوگرافیک های تعاملی و جمع کننده ارز های دیجیتالی می پردازد. این وب سایت داده هایی مانند قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، عملکرد و نوسانات قیمت کوین ها و همچنین معاملات روزانه آن ها را در یک نقشه بصری با استفاده از نمودار ها و ابزار های مخصوص نمایش می دهد. در این وب سایت داده های مربوط به قیمت رمز ارزها در هر 8 ثانیه به روز شده و آخرین تغییرات بازار به معامله گران و سرمایه گذاران ارائه می شود. در واقع این سایت برای معامله گرانی ایجاد شده است که به دنبال نظارت بر دارایی های دیجیتال مختلف و ردیابی آن ها هستند. ارز هایی که توسط وب سایت Coin360 ارائه می شود، نا محدود است و کاربران و سرمایه گذاران همه کشور ها قادر به استفاده از خدمات این وب سایت هستند. آشنایی کامل با سایت Coin360 می تواند به شما در ایجاد سرمایه گذاری های موفق کمک کند. 
این پلتفرم همچنین دارای 3،336 رمز ارز و کوین است و اطلاعات و داده های مربوط به این رمز ارزها از 225 صرافی، که شاملBinance ،Bitmex ،Bittrex ،HitBTC ،Bithumb ، Coinbase و ... جمع آوری شده است.

آموزش کامل سایت Coin 360

آموزش سایت کوین 360

سایت coin 360 چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ در ادامه به آموزش صفر تا صد سایت coin360 می پردازیم.
در صفحه اصلی سایت coin360، نقشه بازار رمز ارزها نمایش داده شده است. طبق شکل زیر، هر ارز رمز دیجیتالی که در این شکل نمایش داده شده است، بخشی از نقشه بازار را به عنوان یک بلوک، به خود اختصاص داده است. برای مثال بزرگترین بلوک در این صفحه به بیت کوین اختصاص دارد. شما می توانید هر بلوک رمز ارز را به دو شکل مشخص کنید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، اگر بر روی گزینه Block Size کلیک کنید، اندازه هر بلوک از رمز ارزها را می توانید بر اساس Market cap و یا Volume مشخص کنید. Market cap نیز ارزش بازار یک‌ کوین را مشخص می کند. با این حساب هر توکنی که گردش بازار و سرمایه بیشتری را به خود اختصاص داده باشد، بلوک بزرگتری را خواهد داشت. Volume حجم معاملات اخیر بازار رمز ارزها را نمایش می دهد. که بر این اساس هر ارز دیجیتالی که ارزش و یا حجم معاملات بیشتری را به خود اختصاص داده باشد، بلوک بزرگتری خواهد داشت.

نقشه بازار ارز های دیجیتال و تنظیمات نمایش بلوک ها

کوین 360

به طور کلی در این وب سایت تب های محدودی برای جستجو وجود دارد. در سمت چپ و بالای صفحه، منو هایی وجود دارد که شامل بخش‌ های زیر است:

  •  Coins: تب رمز ارز ها
  •  Exchanges : بخش صرافی ها
  • Watchlist: ارز های انتخاب شده برای بررسی نوسانات و حجم معاملات آن ها 
  • Liquidity Book: میزان نقدینگی ارز های دیجیتال
  • Charts: بخش نمودارها، که در آن دو نمودار نمایش داده می شود؛ یک نمودار حجم بازار بر اساس دلار و نمودار دیگر میزان درصد تسلط رمز ارزها بر بازار 
  • About: این تب نیز درباره سایت، لیست برنامه ها و توضیحاتی در رابطه با نوع کارکرد سایت است

همچنین اگر بر روی سه نقطه ای که کنار تب “About” وجود دارد، کلیک کنید ، گزینه هایی مانند “FAQ” ، “Press Releases” و “Events” را مشاهده خواهید کرد.

اگر قصد دارید بازه زمانی مربوط به داده ها را تغییر دهید، باید از تب Performance، بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر Block Size را روی گزینه Volume و بازه زمانی را روی گزینه 7 روزه قرار دهید، کوین هایی با بلوک بزرگتر و حجم معاملات بیشتر در 7 روز گذشته را مشاهده خواهید کرد. 

آموزش صفر تا صد سایت coin360

 تنظیمات نمایش توکن هایی که در طی 7 روز گذشته معاملات بیشتری داشته اند

 تب Gainers and Losers یک تب کاربردی است که با استفاده از آن می توانید رمز ارزهایی که افت قیمت و یا افزایش قیمت داشته اند، مشخص کنید. برای استفاده از این تب می توانید Performance را روی بازه های زمانی دلخواه قرار دهید و بعد از قسمت Losers تعداد رمز ارزها را انتخاب کنید تا از بیشترین ریزش رمز ارزها در ماه های اخیر آگاه شوید. 

تغییرات قیمتی در ارزهای رمزپایه نیز در صفحه اول وب سایت نمایش داده می شود. رمز ارزهایی که در حال رشد و افزایش قیمت هستند، با رنگ سبز و رمز ارز هایی که سیر نزولی دارند، با رنگ قرمز نمایش داده می شود. شما با کلیک کردن روی یک رمز ارز، به صفحه ای وارد می شوید که تب “Markets” و “related news” در آن وجود دارد. همچنین در این صفحه یک بخش ویجت قابل تنظیم و یک گزینه برای افزودن مستقیم رمز ارز به “Watchlist” وجود دارد. 

آموزش کامل سایت کوین 360 (Coin360)

نمودار های موجود در صفحه رمز ارز های دیجیتال نیز به صورت گرافیکی، قیمت ها و محدودیت های بازار را در بازه های زمانی مشخص نمایش می دهند. تب “Markets” نیز تمام صرافی هایی که معاملات رمز نگاری را ارائه می دهد، فهرست می کند. در این صفحه می توانید سایر جفت های معاملاتی، حجم 24 ساعت توکن ها، قیمت فعلی ارز های دیجیتال، کارمزد ها و سایر موارد را مشاهده کنید. 

صفحه صرافی ها در coin 360

آموزش کوین 360

صفحه صرافی ارز دیجیتال در این وب سایت دارای گزینه های متعددی است که اغلب برای جستجوی معامله گران برتر، عملکرد رمز ارز های در بازه های زمانی مختلف، دامنه و حجم بازارها و رمز ارزهای پایه استفاده می شود. همچنین در این قسمت گزینه ای وجود دارد که معاملات تأیید شده و رد شده توسط تجزیه و تحلیل وب سایت COIN360 لیست شده اند. در پایین صفحه این وب سایت، همچنین یک نوار متحرک وجود دارد که آخرین عناوین خبری در رابطه با رمز ارز ها را نمایش می دهد. در بخش “Watchlist” نیز کاربران می توانند رمز ارز های مورد علاقه خود را اضافه کنند و از آخرین تغییرات قیمتی آن ها مطلع شوند.

حجم نقدینگی (Liquidity Book) 

آموزش صفر تا صد سایت coin360

در آموزش سایت کوین 360 بخش بسیار مهمی وجود دارد که حجم نقدینگی نامیده می شود. گزینه “Liquidity Book” یا حجم نقدینگی به معامله گران و سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا معاملاتی با بهترین نقدینگی را برای خود پیدا کنند. کاربران با انتخاب صرافی های مختلف می توانند از قیمت ها و کارمزدهای صرافی های مختلف را بایکدیگر را مقایسه کنند و بهترین نرخ های بازار برای معاملات خود را بدست آورند. 

 دریافت حساب کاربری در COIN360

استفاده از این سایت برای کاربران تمامی کشورها محدودیتی ندارند و کاربران می توانند بدون نیاز به ساخت اکانت کاربری از وب سایت کوین 360 برای معاملات تجاری خود استفاده کنند. همچنین تمامی خدماتی که در این وب سایت ارائه می شود رایگان بوده و برای این خدمات هزینه ای دریافت نمی شود.