فلیپ ساید کریپتو (Flipside Crypto) دسترسی به جامع‌ترین مجموعه داده‌های بلاکچین را در تمام رمزارزها فراهم می‌کند، که ده‌ها بلاکچین، بازارهای NFT و هزاران پروتکل را پوشش می‌دهد. مجموعه داده های Flipside به ده‌ها هزار تحلیلگر، دانشمند داده و توسعه دهندگان امکان مدیریت زیرساخت نود و رمزگشایی داده‌های تراکنش را می‌دهد. پوشش زنجیره‌ای این وب‌سایت شامل اتریوم، سولانا، آربیتروم و... است و هر ماه موارد بیشتری به آن افزوده می‌شود. کاربران با پرداخت هزینه اشترک، می‌توانند تجزیه و تحلیل رقابتی را از Flipside Crypto دریافت کرده و روندهای بازار و وضعیت سرمایه گذاران دیگر را بررسی کنند. ویژگی که Flipside Crypto را از یک سرویس تحلیل روند عادی متمایز می‌کند، مدل سازی رفتار آن است. در این راهنما قصد داریم به معرفی بیشتر این وب سایت و نحوه عملکرد و آموزش آن بپردازیم.

فلیپ ساید کریپتو چیست؟

Flipside Crypto یک استارتاپ تجزیه و تحلیل داده مستقر در ایالات متحده است که هوش تجاری را برای سازمان های بلاکچین فراهم می‌کند. Flipside یک شرکت تجزیه و تحلیل داده است که داده های بازار سهام، داده‌های مخاطبان درون بازار و داده‌های ارزهای دیجیتال را به کاربران ارائه می‌دهد. این استارتاپ در سال 2017 توسط جیم مایرز، دیو بالتر و اریک استون تأسیس شد که در ابتدا محصول یک پلتفرم ارزیابی مهارت بود که از یادگیری ماشینی استفاده می‌کرد. انتخاب ارزهای دیجیتال و استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای خرد کردن داده‌های کلان در آن زمان یک ایده بسیار عالی به نظر می‌رسید. تیم توسعه دهنده این استارتاپ با حمایت Coinbase Ventures ،True Ventures تصمیم گرفتند تا روشی هیجان انگیز برای استانداردسازی ابزارهای علم داده برای ارزهای دیجیتال ایجاد کنند.

Flipside با رمزگشایی و توضیح رفتارهای بلاکچین، بلاکچین‌ها را قادر می‌سازد تا از پتانسیل کامل خود استفاده کنند. فناوری اختصاصی Chainwalker آن‌ها، داده‌های حیاتی را از گره‌های بلاکچین استخراج می‌کند و برچسب‌هایی را روی آدرس‌ها اعمال می‌کند تا رفتارهای روی زنجیره را شناسایی و درک کند. سپس داده‌ها به جعبه ابزار هوش تجاری منتقل می‌شوند تا نمای روشنی از جریان دارایی‌ها در زمان واقعی ارائه کنند. فلیپ ساید کریپتو تجزیه و تحلیل را برای بیش از 80 سازمان بلاکچینی ارائه می‌دهد و محصول رتبه بندی FCAS خود را از طریق شرکایی مانند CoinMarketCap ،Messari ،MarketWatch و TheStreet و بسیاری دیگر توزیع می‌کند. فلیپ ساید کریپتو همچنین توسط True Ventures ،Founder Collective ،CoinBase Ventures ،Digital Currency Group ،Galaxy Digital و سایر سرمایه گذاران پشتیبانی می‌شود.

عملکرد فلیپ ساید کریپتو به چه صورت است؟

Flipside Crypto اطلاعات بی‌نظیری را به بلاک‌چین‌ها ارائه می‌کند تا رفتارهایی را که باعث فعالیت شبکه‌هایشان می‌شود را از طریق جعبه ابزار هوش تجاری پیگیری کنند. این جعبه ابزار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در مورد نحوه اداره و رشد شبکه‌های خود مبتنی بر داده‌ها تصمیم گیری کنند.
محصول FCAS این پلتفرم یک سیستم امتیازدهی منحصر به فرد است که چهارچوبی ثابت برای اندازه گیری سلامت پروژه‌های بلاکچین ارائه می‌دهد. FCAS در واقع یک سطح شفافیت را برای سازمان‌های بلاکچین می‌افزاید و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مناطقی از شبکه و اکوسیستم خود را که نیاز به بهبود دارند، مشخص کنند.
همچنین محصولات Console و CoOp سطح عمیق تری از بینش را در مورد کاربران و فعالیت‌های آن‌ها که باعث رشد بازار می‌شود، ارائه می‌دهند. این هوش مصنوعی که در flipsid به کار گرفته شده است، به عنوان یک راهنما برای تصمیم گیری مبتنی بر داده و ابزاری شفاف برای نمایش داده‌های زنجیره‌ای با جامعه بزرگتر عمل می‌کند.

آموزش سایت Flipside Crypto

آموزش سایت Flipside Crypto

این سایت هوش تجاری را برای بلاکچین‌ها فراهم می‌کند. فرآیند اختصاصی این سرویس تمام داده‌های روی زنجیره را استخراج می کند و برچسب‌هایی را برای تراکنش‌ها به منظور شناسایی رفتارهای روی زنجیره اعمال می‌کند. سپس داده‌ها به داشبوردهای هوش تجاری منتقل می‌شوند تا دید واضحی از رفتارهای کاربران ارائه دهند. در واقع Flipside Crypto یک مقیاس سریع است که به اکوسیستم web3 خدمات رسانی می‌کند. در ادامه با آموزش سایت Flipside Crypto همراه ما باشید.


مرحله 1: در Velocity ثبت نام کنید

ثبت نام در سایت فلیپ ساید

 با بازدید از Velocity، کلید مجهز به SQL Flipside برای باز کردن قفل تجزیه و تحلیل‌ها و داده‌های زنجیره‌ای شروع کنید.

برای ثبت نام یک حساب کاربری جدید کافی است به https://velocity-app.flipsidecrypto.com/ مراجعه کنید و اطلاعات درخواستی را وارد کنید.

مرحله 2: پنجره Bounties را باز کرده و پاداش خود را دریافت کنید

آموزش کار با سایت

هنگامی که یک اکانت کاربری در Velocity ایجاد کردید ، وقت آن است که اولین جایزه خود را دریافت کنید. برای دریافت جایزه، با مراجعه به صفحه پروژه‌ای که می‌خواهید در آن شرکت کنید، شروع کنید.
سپس، جوایز موجود برای پروژه انتخابی خود را بررسی کرده و یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. هنگامی که برای شروع کار آماده شدید، در Notion نظر خود را‌ ثبت کنید.

مرحله 3: درخواست خود را اجرا کنید و یک داشبورد ایجاد کنید

آموزش سایت فلیپ ساید

 هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید و درخواست خود را ثبت کردید، وقت آن است که روی پیشنهادات خود کار کنید.
برای دریافت پاسخ، با ایجاد و نام‌گذاری یک مجموعه جدید و ایجاد یک جستجوی جدید شروع کنید. سپس آن کوئری را به رابط Velocity اضافه کنید، طرح و جدولی را که برای تکمیل آن نیاز دارید انتخاب کنید و کوئری را اجرا کنید. سپس داده‌ها را در جداول خواسته شده تکمیل کنید.

مرحله 4: نتایج خود را بررسی و منتشر کنید

فلیپ ساید

هنگامی که داده‌های خود را آماده کردید، باید نتایج را بررسی کنید. با بررسی داده‌ها و درخواست خود شروع کنید تا مطمئن شوید که به هر بخش از سؤال پاسخ داده‌اید و از داده های صحیح برای این کار استفاده کرده‌اید. سپس، داده‌های خود را به داشبورد جدید اضافه کنید. همچنین می‌توانید نمودارها و سایر ابزارهای گرافیکی را ایجاد کنید تا به کاربران کمک کنید یافته‌های شما را بهتر بخوانند و درک کنند.

مرحله 5: دریافت پاداش و به اشتراک‌ گذاری داده‌ها

برای انجام این کار، تنها باید داشبورد خود را با استفاده از فرم مناسب ارسال کنید. می‌توانید جوایز پاداش خود را ارسال کنید و منتظر بمانید تا تیم فلیپ ساید کریپتو آن را بررسی کند!

جمع بندی
همانطور که در مقاله نیز به آن اشاره کردیم، Flipside Crypto یک سرویس سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که برای سازمان‌های بلاکچینی با خرید آسان توکن‌های دیجیتال طراحی شده است. Flipside تجزیه و تحلیل‌های داده‌ها را بر اساس تقاضا برای بلاکچین‌ها فعال می‌کند و باعث رشد و حفظ اکوسیستم می‌شود. فلیپ ساید کریپتو از طریق یک پلتفرم رایگان و داده باز، 60000 تحلیلگر را قادر می‌سازد تا در این زمینه بیشتر یاد بگیرند، با هم همکاری کنند و برای حل چالش‌های تحلیلی از طریق برنامه‌های ساختاریافته با یکدیگر رقابت کنند. Flipside Crypto، راه حل‌های ارز دیجیتال و بلاکچینی را ارائه می‌دهد و مدل‌های داده اختصاصی را برای ارزیابی دارایی‌های رمزنگاری ایجاد می‌کند و مجموعه‌ای از پورتفوهای سرمایه ‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند.