Decentraland (سرزمین‌ غیرمتمرکز) و یا همان سرزمین مانا، درواقع تحت عنوان یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین نقش آفرینی می کند که برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط Square منتشر شد. این سرزمین سبک متمایز خود را دارد و این توانایی را به کاربر می دهد تا ساختار جهان را از طریق سیستم Land Make شکل دهد. به بیان ساده تر کاربر در این دنیای جذاب این توانایی را دارد که در این فضا بر تعیین زمین، پوشش کاراکتر و هر نوع NFT تحت مالکیت خود کنترل مستقیمی بر قوانین دنیای آنلاین داشته باشد و آن ها را براساس موارد مورد علاقه خود تغییر دهد. 
لازم به ذکر است که ارز دیجیتال در این سرزمین، رمز ارز مانا (MANA) است. این دارایی دیجیتال را که در قالب دارایی دیجیتال غیرقابل تعویض (NFT) شما در بازار ایجاد شده قابل معامله است، می‌ توانید خرید و فروش کنید و هزینه های آن را به وسیله توکن مانا بپردازید.
حال که اندکی با این دنیا آشنا شدید، بهتر است کم کم به سراغ مراحل شروع آن برویم و یاد بگیریم که چگونه باید با سرزمین مانا کار کنیم.
آموزش خرید زمین در سرزمین مانا

Get starred


چگونه به سرزمین مانا برویم و در آن بگردیم؟

حال پس از اینکه با نصب افزونه کیف پول متامسک را بر روی مرورگر خود مثل کروم، ایجاد یک کیف پول جدید یا استفاده از کیف پول قبلی خود، مراحل را پشت گذاشتید، کافی است حساب کیف پول خود را به سایت رسمی این سرزمین متصل کرده وارد دنیای Decentraland شوید. برای اطلاع از این که چگونه کیف پول متامسک را نصب کنید می توانید وارد لینک آموزش کار با کیف پول متامسک شوید و مطلب مذکور را مطالعه کنید.

حال که به مرحله شروع سرزمین دسنترالند رسیدید، تنها کافی قدم به قدم مراحل ذیل را تا انتها با ما همراه باشید.

برای آغاز پس از اینکه وارد سایت رسمی دسنترالند شدید و گزینه Play را انتخاب کردید، کیف پول متامسک خود را به این سرزمین وصل کنید. در این مرحله تحت عنوان مهمان هستید و می توانید در سرزمین مانا گشت و گذار کنید، اما می توانید مراحل بعدی را نیز انجام دهید.

Continue with wallet

به سایت رسمی Decentraland بروید و بر روی گزینه GET STARTED کلیک کنید. اینجاست که شاهد صفحه ای هستید که در تصویر فوق می بینید. در این مرحله از دو گزینه نمایان شده، گزینه Continue with wallet را انتخاب نمایید تا قدم در مرحله بعدی بگذارید.

کاراکتر

در این مرحله قادر هستید ویژگی های ظاهری کاراکتر خود مانند نوع بدن و یا رنگ پوست و ... را در آن مشخص کنید. در نهایت بر روی گزینه Done کلیک کنید تا تغییرات ثبت شود.

گزینه GOT IT

در این مرحله بر روی گزینه GOT IT کلیک کرده و وارد محیط دسنترالند شوید.

name & email

در این مرحله نوبت به وارد کردن نام کاربری و آدرس ایمیل شما می رسد؛ البته لازم به ذکر است که وارد کردن ایمیل اختیاری است.

قوانین

دراین مرحله به شرایط و قوانین می رسید؛ پس از اینکه شرایط را مطالعه و با کلیک بر روی گزینه I AGREE با قوانین موافقت کردید، وارد محیط سرمین می شوید.

سخن آخر

در انتها بهتر است این دو نکته را یادآور شویم که :

قیمت مانا برای بدست آوردن نام منحصر به فرد ۱۰۰ ارز مانا درنظر گرفته شده است، اما در صورت عدم تمایل به پرداخت، نام شما عادی خواهد ماند. ضمناً فراموش نکنید که در ابتدا، در ست همان صفحه ای که کیف پول متامسک خود را از طریق گزینه Continue with wallet به سرزمین دسنترالند وصل کردید، می توانید از طریق گزینه Continue as guest اصطلاحاً بدون پاسپورت و به صورت مهمان وارد محیط این سرزمین جذاب شوید.

Continue as guest

ما در این مطلب از سایت تتر ایران قصد بر این داشتیم دنیای دسنترالند (Decentraland) یک پلتفرم VR است که مبتنی بر بلاک چین اتریوم است را توضیح و کار با آن را آموزش دهیم. امید بر آن است توانسته باشیم در این امر مفید واقع شده باشیم. سپاسگزاریم که ما را به اینجا همراهی کردید.