بازی سندباکس (sandbox) یک پلتفرم بازی مجازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم یا به عبارتی بازی ویدیویی است که به بازیکن خلاقیت و کنترل بالایی می دهد تا قادر باشد دنیای مجازی خود را طراحی کنند. از آنجا که در این دنیای بازی هیچ هدفی وجود ندارد، اغلب با مفهوم جهان باز اشتباه گرفته می شود، چرا که به بازیکن آزادی حرکت و پیشرفت در این دنیای بازی را می دهد.

دنیای سندباکس

این آزادی حرکت به بازیکنان چنین اختیار را می دهد که به طراحی دارایی های دیجیتالی بپردازند و در عین اینکه بازی می کنند، بتوانند کسب درآمد با پروژه Sandbox را تجربه نمایند. این پلتفرم دارای سه محصول به نام های VoxEdit، Game Maker و Marketplace است که در مجموعه یک اکوسیستم را برای اینکه بتوان یک دنیای مجازی را راه اندازی کرد، ارائه می دهد. وجود انواع مختلف توکن‌ های دیجیتال در بازی سندباکس (sandbox) قابل توجه بوده، به طوری که نحوه کار با هرکدام را باید یاد بگیریم تا بتوانیم در این دنیا فعالیت کنیم.

حال که با مقدمه ای از دنیای بازی سندباکس آشنا شدید، در ادامه مفتخریم که ما را همراهی کنید تا آموزش این بازی را فرا بگیرید.

سندباکس

در ابتدا برای اینکه بتوانید در بازی سندباکس ثبت نام کنید، باید از صحفه رسمی sandbox اقدام به ثبت نام نمایید.

کیف پول متامسک

البته قبل از آن باید با استفاده از کیف پول خود با پلتفرم sandbox ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید بازی کنید و یا کارهایی مانند فروش یا خرید سندباکس، توکن اصلی این پلتفرم، کسب درآمد و ... انجام دهید. 

آموزش کار با کیف پول متامسک

حساب کاربری

در این مرحله باید یک رمز عبور برای حساب کاربری خود درنظر بگیرید. تا به این مرحله یک حساب کاربری در وبسایت Sandbox ساخته اید. نکته ای که باید در این مرحله بدان توجه کنید این است که پس از اینکه حساب کاربری خود را به کیف پول خود متصل کردید، دیگر قادر به تغییر آن نیستید.

profile

حال در این مرحله بر روی آواتار خود که آیکون آن در گوشه سمت راست و در بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. در کادر بازشده گزینه هایی را مشاهده می کنید که در ابتدای آن ها گزینه Profile قرار دارد. از طریق این گزینه می توانید جزئیات مربوط به حساب سندباکس خود مانند بیوگرافی، ایمیل و ... را در این پلتفرم مشاهده و مورد بررسی قرار دهید.

referral

گزینه بعدی به گزینه Referral اختصاص دارد که از طریق آن می توانید به لینک دعوت خود از دوستانتان دسترسی پیدا کنید. به محض به اشتراک گذاشتن لینک دعوت خود با آشنانایتان و یا اینکه آن فرد یک دارایی خریداری کند، شما از 10 درصد پاداش برخوردار خوهید شد.

Inventory

گزینه Inventory نیز می توانید از زمین ها، املاک، میزان موجودی دارایی هایی مثل LAND ،ESTATE ،ASSET، GEMS و ... باخبر شوید.

Avatar

به محض کلیک بر روی گزینه Avatar (آیکون بازیکن) صفحه آواتار ظاهر می شود که از طریق آن می توانید تصویر مجازی خود را طراحی نمایید - انیمیشن‌ از پیش تعریف شده ای که قادر به انجام کارهایی مانند راه رفتن، دویدن، پریدن و مبارزه است - در این طراحی، علاوه بر انتخاب چهره، لباس و تنوع بالایی از اکسسوری، می توانید جنسیت شخصیت خود را نیز انتخاب کنید.

map

توکن LAND در واقع یک قطعه ملک دیجیتال درمتاورس سندباکس است که به بازیکنان این ختیار را می دهد که در آن فعالیت کنند. بعد از اینکه LAND خریداری کردید، می توانید بازی کنید. این امکان از طریق گزینه Map که در سمت چپ صفحه سایت سندباکس قرار دارد، قابل مشاهده و دسترسی است. لازم به ذکر است که LAND که به شما تعلق دارد، با رنگ قرمر نمایش داده می شود.

برای خرید دو نوع ملک LAND و ESTATE از طریق نقشه، می توانید با استفاده از خریداری توکن های SAND اقدام کنید. درصورتی که قصد خرید توکن های SAND را داشتید، می توانید از طریق صرافی های معتبر اقدام کنید. در زمینه خرید و فروش رمز ارز های مختلف، صرافی تتر ایران می تواند نقش موثری را برای شما ایفا کند. 
نکته ای که در این بخش قابل ذکر است، این مورد است که وقتی زمین یا ملکی را انتخاب می کنید، اطلاعاتی چون مکان، ‌اندازه، بلوک ‌های موجود و قیمت آن در اختیار شما قرار می دهد.