بیت کوین از فناوری خاصی به نام بلاک چین ساخته شده است که تمامی ثوابق تراکنش ها و اسناد لازم در این فناوری ثبت می شود. بلاک چین اکسپلور نیز ابزار آنلاینی است که برای مشاهده تمام اطلاعات مربوط به بلاک ها، آدرس ها، معاملات گذشته و فعلی در یک بلاک چین طراحی و به کاربران ارائه شده است. درواقع بلاک چین اکسپلور از ابزار های جستجو مانند گوگل است که به کاربران اجازه می دهد در رابطه با تمام خدماتی که بلاک چین ها ارائه می دهند به جستجو بپردازند. این ابزارهای آنلاین به طور کلی اطلاعات مفیدی مانند نرخ هش شبکه و شاخص های رشد تراکنش را ارائه می دهند، اما اهمیت یک بلاک چین اکسپلور به همین جا ختم نمی شود و بسیار گسترده تر می باشد. پس با ما همراه باشید تا همه چیز درمورد بلاک چین اکسپلور و آموزش کار با Blockchain Explorer را فرا بگیرید.

 

 

بلاک چین اکسپلورر چیست؟

هر بلاک چین اکسپلورر یا کاوشگر بلاک چین، اطلاعات مهمی از قبیل جزئیات تراکنش محل ارسال یا دریافت بیت کوین، هزینه های مربوط به شبکه، کاهش یا افزایش هش ریت شبکه و اطلاعات تراکنش ها را در خود جای می دهد. با توجه به اطلاعاتی که مروگر بلاک چین به ما می دهد می توانیم جزئیات معامله خود را مشاهده کرده و تمام فعالیت های مربوط به کریپتو خود را مدیریت کنیم. هنگامی که کاربر می خواهد ببیند چگونه پاداش بلاک فعلی به ماینرهایی که در حل کد هش بلاک کمک کرده اند، توزیع می شود ممکن است یک اکسپلورر بلاک چین بیت کوین به یک ابزار با ارزش تبدیل شود.

اگرچه این اطلاعات ممکن است برای همه حیاتی نباشد، اما یک روش بهینه برای مشاهده نحوه تولید بیت کوین توسط استخراج ارز دیجیتال و نحوه توزیع آن ها است. کاربرد بلاک چین اکسپلورر ها متفاوت بوده و هر یک از این ابزار ها خدمات متفاوتی را به کاربر ارائه می دهند، به همین دلیل در ادامه مطلب آموزش کار با چند مروگر بلاک چین محبوب را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

 

 

بلاک چین اکسپلورر اتر اسکن

مروگر بلاک چین اتر اسکن یک بلک چین اکسپلورر انحصاری برای اتریوم می باش که در آن می توان سابقه تراکنش ها، هزینه تراکنش ها، سختی شبکه، آدرس های عمومی فعال و قرارداد های هوشمند بلاکچین اتریوم را مشاهده کرد. برای این کار کافیست شناسه تراکنش (Transaction ID) را در مرورگر اتراکسن جستو کرده و جزئیات تراکنش خود را مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی TxnHash، جزئیات دقیقی از تراکنش خود مشاهده کنید، مانند تایید یا غیر تایید شدن تراکنش، ساعت ارسال یا دریافت و غیره که می تواند کمک بزرگی به مدیریت تراکنش ها شما کند.

آموزش پیگیری تراکنش ها از طریق TxID

 

بلاک چین اکسپلورر شبکه پولکادات

پولکادات یکی از بلاک چین های مشهور و پرطرفدار دنیای ارز دیجیتال است که کاربران بسیاری دارد. کاوشگر بلاک چین پولکادات یک کاوشگر چند زنجیره ای است فهرستی بی پایان از چیز هایی که برای سرویس دهی به لیست برنامه ها روی بلاک چین قرار می گیرد را شامل می شود. همچنین این مروگر بلاک چین دسترسی به داده ها را بسیار آسان ساخته و رابط کاربری ساده ای را به کاربران خود ارائه می دهد. با استفاده از بلاک چین اکسپلورر پولکادات نیز می توانید به تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش، هش شبکه، زمان دریافت و ارسال تراکنش ها و غیره دسترسی داشته باشید.

 

 

بلاک چین اکسپلورر بایننس اسمارت چین

مروگر بلاک چین بایننس اسمارت چین که با نام BscScan، نیز شناخته می شود از شباهت زیادی با بلاک چین اکسپولرر اتراسکن برخوردار است. این جستجوگر بلاک چین به کاربران اجازه می دهد فهرست جدید ترین توکن های بایننس اسمارت چین را مشاهده کرده و اطلاعات معاملات خود را مدیریت کنند.

این مروگر از دو استاندارد BEP-20 و ERC-721 پشتیبانی می کند و کاربران می توانند جزئیات قرارداد های هوشمند بایننس اسمارت چین را در این موتور جستجوگر مشاهده کنند. یکی دیگر از کاربرد های بلاک چین اکسپلورر بایننس اسمارت چین برسی حجم معاملات است، شما می توانید به راحتی در این شبکه حجم معاملات را برسی کرده و تحلیل بهتری از بازار داشته باشید.

 

 

بلاک چین اکسپلورر کوین مارکت کپ

مروگر بلاک چین کوین مارکت کپ اطلاعات بیشتری را در اختیار شما می گذارد. در این موتور جستجوگر شما می توانید داده هایی از قبیل بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و لایت کوین را دریافت کنید. همچنین شما با جستجو در بلاک چین اکسپلورر کوین مارکت کپ می توانید حجم معاملات، موجودی در گردش، ارتفاع بلاک و تمامی جزئیات تراکنش ها را مورد برسی قرار دهید.

برای این کار وارد وب سایت بلاک چین اکسپلورر کوین مارکت کپ شوید و از نوار اصلی آن نوع رمز ارز مورد نظر را اتخاب کنید. سپس می توانید تمام اطلاعات نام برده را در مورد رمز ارز انتخاب شده به دست بیاورید.

 

 

سخن آخر

بلاک چین اکسپلورر یا مروگر بلاک چین ابزار کاربردی است که به واسطه آن می توان تمامی خدماتی که در بلاک چین رمز ارز های گوناگون ارائه می شود را مشاهده و برسی کرد. این امر به کاربران کمک می کند سوابق تراکنش و اطلاعات خود را مدیریت کرده و تحلیل بهتری از بازار ارز دیجیتال داشته باشند. از برخی از جستجوگر های بلاک چین محبوب می توان به اتراسکن، بلاک چین اکسپلورر بایننس اسمارت چین، کوین مارکت کپ و پولکادات اشاره کرد که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم.