Exodus اکسودوس یک کیف پول برای ارز های دیجیتال می باشد که در سال 2015 توسط شرکت Exodus Movement Inc اکسودوس مومنت ای ان سی ایجاد شده، این کیف پول را میتوان بسته به آنچه که کاربر برای استفاده از آن انتخاب کرده است، روی رایانه یا تلفن هوشمند نصب کرد. کیف پول اکسودوس هم در رایانه، ویندوز و مک و هم در تلفن های هوشمند اندروید و IOS در دسترس است.

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

 

همچنین یک کیف پول ارز دیجیتال می باشد به این معنا که این کیف پول فقط رمز ارزها را می پذیرد. این شامل یک سیستم مبادله داخلی است که برای تبدیل سریع ارزهای رمزپایه بین یکدیگر می باشد اما شما نمی توانید ارزهای فیات را مانند یورو و دلار در آن مبادله کنید و آنها را با ارزهای دیجیتال معاوضه کنید. در کل کیف پول یک رابط دیجیتال یا فیزیکی است که در آن می توانید ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید. همچنین شما میتوانید از دو کیف پول سرد و گرم کمک بگیرید. تفاوت کیف پول سرد و کیف پول گرم این است که ​کیف پول های گرم مانند کیف پول صرافی ها یا کیف پول نرم افزاری، به اینترنت متصل هستند که همین مسئله آن ها را برای هکرها به اهداف جذابی تبدیل کرده و در این مورد، شخص ثالث کلیدهای خصوصی را در کیف پول کنترل می کند.

اعتماد کردن به اشخاص ثالث برای محافظت از دارایی های crypto کریپتو امری پرریسک است چون آن ها مسئول کلیدهای خصوصی شما هستند نه شما. کیف پول های سرد در غالب کیف پول دیجیتال آفلاین هستند، یعنی برای استفاده از آنها لازم نیست به اینترنت دسترسی داشته باشید. مثل کیف پول های کاغذی یا کیف پول سخت افزاری. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کیف پول کاغذی چیست؟ این کیف پول ها امن ترین راه برای ایمن نگه داشتن دارایی های کریپتو و رعایت سطوح بالای امنیتی هستند.بازار کیف پول های رمز ارز از انواع مختلفی برخوردار است و میتوان گفت که تقریبا اشباع شده هستند که همه ی آنها حزوی از کیف پول های گرم و سرد محسوب می شوند. شما بعد از خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود حتما به یک محل امن برای نگهداری آنها احتیاج دارید. ما در این مقاله از سایت تتر ایران آموزش نصب و استفاده آسان و راحت از این کیف پول کاربردی را شرح خواهیم داد.

نحوه استفاده از کیف پول اکسودوس

 اکنون نحوه کار Exodus را توضیح خواهیم داد: 1. نصب برنامه 2. دریافت ارز دیجیتال 3. ارسال ارز دیجیتال 4.تبادل ارز دیجیتال 5. برنامه را ایمن کنید 6. دو کیف پول اکسودوس متعلق به یک شخص را همگام سازی کنید. ابتدا انتخاب کنید که اکسودوس را در کدام دستگاه رایانه یا تلفن هوشمند نصب شود، در حال حاضر فقط یکی از دو سیستم عامل را انتخاب کنید و به قسمت و بستر مربوطه بروید.

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

 

 1. کیف پول اکسودوس را نصب کنید

 چه برای رایانه و چه برای تلفن های هوشمند، فقط با دنبال کردن این پیوند به صفحه بارگیری Exodus بروید. رعایت این لینک برای جلوگیری از استفاده سایت های جعلی و سو استفاده گر یا برنامه های متفرقه بسیار مهم است. همچنین فقط به یک برنامه برای همه رمزهای خود نیاز دارید. اکسودوس را در تلفن همراه خود نصب و راه اندازی کنید، شما می توانید از برنامه های گوگل پلی و اپ استور برای دانلود این کیف پول به طور مستقیم استفاده کنید. برنامه را مانند سایر برنامه ها روی تلفن همراه خود نصب کنید. همچنین شما می توانید با کمک لینک های زیر روش استفاده از کیف پول های اتمیک و بایننس را مشاهده فرمایید.

 

آموزش گام به گام کیف پول اتمیکآموزش کار با کیف پول بایننس

 

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

 

طی این مراحلی که در تصویر مشاهده می کنید، طرز استفاده از کیف پول را به صورت کلی نمایش می دهد.

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

 

2. دریافت رمزنگاری با کیف پول اکسودوس

برای دریافت ارز دیجیتال با کیف پول اکسودوس کافی است روی گزینه والت بزنید. لیستی از ارز های دیجیتالی که می خواهید آنها را دریافت کنید و آدرسشان را بدانید را انتخاب نمایید. به عنوان مثال خرید بیت کوین را در نظر بگیرید اگر رمز ارز مورد نظر شما در این لیست نیست، به پایین پیمایش کنید. هنگامی که رمزنگاری خود را پیدا کردید و روی آن کلیک کردید، تعداد بیت کوین های موجود و ارزش دلاری مربوطه و همچنین دکمه های ارسال و دریافت که به صورت پیکان یا فلش در بالای صفحه وجود دارند مشاهده خواهید کرد. دکمه دریافت که در سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. سپس یک خط با نویسه های زیادی مشاهده خواهید کرد. این آدرس یا کلید عمومی شما برای ارز رمزپایه مورد نظر است. این کمابیش مربوط به شماره IBAN برای یک حساب بانکی سنتی است. همچنین یک کد QR بزرگ وجود دارد که نشان دهنده آدرس شما است، لازم نیست نگران این رمز و کد باشید چون تنها آدرس کیف پول شما را نشان می دهد. اگر می خواهید این ارز دیجیتال را از کسی دریافت کنید، باید این آدرس را به شخصی که این رمزنگاری را برای شما ارسال می کند ارائه دهید. در مورد Summit Mining سامیت ماینینگ برای ارسال وجوه استخراج شده به این آدرس نیاز داریم. می توانید آن را از طریق ایمیل یا پیام برای صرافی مورد نظر ارسال کنید. لازم به ذکر است که برای خرید و فروش از طریق صرافی ها حتما باید آگاهی کامل را نسبت به صرافی مورد نظر داشته باشید. از صرافی های مناسب و قابل اعتماد می توان به وب سایت تتر ایران اشاره کرد. در ادامه باید این آدرس را کپی و پیست کنید تا برای شخصی که می خواهد وجهی برای شما ارسال کند ارسال شود. روی آدرس خود کلیک کنید تا به صورت خودکار از آن کپی شود. آدرس را در جایی که نیاز دارید جای گذاری کنید. این عملیات را برای هر ارز دیجیتالی که باید برای آن پرداختی انجام دهید، تکرار کنید.

 

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

 

3. ارسال رمزنگاری با کیف پول اکسودوس

برای ارسال ارز های دیجیتال خود در این کیف پول باز هم گزینه والت را انتخاب کنید. سپس ارز دیجیتالی را که می خواهید ارسال کنید از لیست انتخاب کنید. باز هم برای مثال بیت کوین را در نظر بگیرید اگر رمز ارز شما در این لیست نیست، به پایین پیمایش کنید. هنگامی که ارز دیجیتال خود را پیدا کردید و روی آن کلیک کردید تعداد بیت کوین های موجود و ارزش دلاری مربوطه و همچنین دکمه های ارسال و دریافت که به صورت پیکان به طرف بالا و پایین هستند را مشاهده خواهید کرد. پیکانی که سمت چپ است را انتخاب کنید. در قسمت پایین آدرس مقصد را وارد کنید (آدرس شخصی که می خواهید برای او وجه ارسال کنید.) هرگز آن را با دست تایپ نکنید! همیشه کپی و پیست کنید. سپس گزینه send را انتخاب کنید که رمز ارز مورد نظرتان به حساب مقصد انتقال یابد.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

4. تبادل ارز دیجیتال

برای تعویض و تبادل ارز های دیجیتال با کیف پول اکسودوس کافی است روی گزینه exchange که در منوی اصلی قرار دارند بزنید. سپس ارز دیجیتالی که می خواهید تبدیلش کنید را در بالا انتخاب کرده و مقدار آن را مشخص کنید. شما می توانید با انتخاب کردن گزینه min حداقل، half نصف و max کل ارز دیجیتال مورد نظر خود را برای تبدیل کردن آماده کنید. سپس در کادر پایین رمز ارزی که برای تبادل می خواهید انتخاب کنید.

5. ایمن کردن کیف پول اکسودوس

 هرکسی می تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند و وجوه آن را دریافت یا ارسال کند. رمزنگاری های شما مستقیماً در رایانه شما ذخیره می شود، کلید خصوصی شما یک سری 12 کلمه مخفی است که به هر کسی که آنها را می شناسد اجازه می دهد از هر جای دنیا به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین مراقب باشید که آنها را از دست ندهید، بلکه باید آنها را در مکانی نگه دارید که فقط شما و شخصی که به او اعتماد دارید از آن اطلاع داشته باشید. اگر اتفاقی برای دستگاه اصلی بیفتد، با استفاده از کلید خصوصی خود می توانید بودجه خود را از طریق رایانه یا تلفن دیگری بازیابی کنید. کیف پول خود را با Exodus بر روی تلفن های هوشمند ایمن کنید، برای ایجاد رمز عبور به برگه سوم Profile در پایین صفحه و سپس SecuritySecure with a Passcode بروید. یک رمز عبور 6 رقمی انتخاب کنید و آن را برای بار دوم تکرار کنید. برای بازیابی کلید خصوصی 12 کلمه ای خود، دوباره به برگه سوم Profile در پایین صفحه بروید سپس Security Security Recovery Phrase Ph مشاهده عبارت بازیابی که یک سری 12 خطی با خطوط نقطه ای را مشاهده خواهید کرد.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

 5.همگام سازی کیف پول اکسودوس در چندین دستگاه

 اکنون که با یک برنامه کامپیوتر یا تلفن هوشمند از امنیت بالایی برخوردار هستید ممکن است بخواهید اکسودوس را روی دستگاه دوم نصب کنید. اگر به سادگی روشی را که در بالا توضیح داده شد دنبال کنید، کیف پول Exodus دوم خواهید داشت و آدرس های شما برای هر یک از ارز های دیجیتال کاملاً متفاوت خواهد بود. بنابراین پیوند حسابهای رمزنگاری شما نیز کاملاً قطع خواهد شد. اگر می خواهید کیف پول های یکسانی داشته باشید، به این معنی است که می توانید از یک کیف پول یا کیف پول دیگر به جای یکدیگر استفاده کنید و بنابراین در دو دستگاه مختلف مقادیر یکسانی دارید، که به کلید خصوصی خود نیاز دارید. به یاد داشته باشید این همان چیزی است که به شما امکان می دهد وجوه خود را در جای دیگر بازیابی کنید و این دقیقاً همان چیزی می باشد که ما در اینجا سعی می کنیم انجام دهیم. کیف پول اکسودوس دوم را روی رایانه نصب و همگام سازی کنید و مانند قبل برنامه مورد نیاز خود را از این لینک بارگیری و نصب کنید. هنگام راه اندازی برنامه در برگه اصلی صفحه اصلی دکمه بازیابی از پشتیبان را مشاهده خواهید کرد. که باید روی آن کلیک کنید. برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید برنامه را مجدداً راه اندازی کنید که باید به آن پاسخ مثبت دهید و از شما 12 کلمه مخفی خود خواسته می شود. آنها را وارد کنید و همه چیز را تأیید کنید. پس از چند لحظه برنامه های شما همگام سازی می شوند. کیف پول Exodus دوم را روی تلفن هوشمند نصب و همگام سازی کنید و هم مانند قبل برنامه مورد نیاز خود را از این لینک بارگیری و نصب کنید.

هنگام راه اندازی برنامه باید پیام من قبلا کیف پول دارشم یا ایجاد کیف پول جدید را ببینید. من قبلا کیف پول دارشم را انتخاب کنید. اگر گزینه نمایش داده نشده است، به برگه سوم Profile در پایین صفحه بروید سپس تنظیماتبازیابی کیف پول را انتخاب کنید که برای ساده کردن موارد به کار برده می شود سپس گزینه Restore from Backup را انتخاب کنید و 12 کلمه مخفی خود را وارد کنید. روش دیگری وجود دارد که شامل گرفتن عکس از کد QR است اما برای نئوفیت ها کمی پیچیده تر است و به هر حال نتیجه یکسان می باشد. بعد از چند لحظه برنامه های شما هماهنگ می شوند.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

صرافی داخل کیف پول

همانطور که گفته شد، کاربران می توانند در داخل کیف پول اکسودوس به مبادله رمز ارزهای مختلف بپردازند. این کار بدون نیاز به صرافی انجام می شود. کارمزدی که کیف پول اکسودوس برای ارائه این سرویس دریافت می کند، بیشتر از کارمزدی است که صرافی ها دریافت می کنند، ولی با توجه به اینکه استفاده از صرافی ها برای کاربران تازه کار سخت تر است، این ویژگی اکسودوس می تواند برای این طیف از کاربران مهم و کاربردی باشد. تبادلاتی که در داخل کیف پول اتفاق می افتد فقط برای تبدیل ارزهای دیجیتال کاربرد دارد و نمی توان با پرداخت فیات، ارز دیجیتال خرید و یا با فروش ارز دیجیتال ارز فیات به دست آورد. گفتنی است که وب سایت تتر ایران جوری طراحی شده که حتی برای استفاده توسط کاربران تازه کار نیز بسیار آسان است. شما تنها در چند دقیقه می توانید ارز های دیجیتال خود را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد تهیه کنید.

 

ویژگی استفاده کردن از کیف پول اکسودوس

 شما می توانید Exodus را به عنوان یک راه حل برای ذخیره چندین دارایی دیجیتال ارزهای رمزپایه بدون کنترل ثروت خود به شخص ثالث بارگیری کنید.

 یکی از محبوب ترین ویژگی ها که به ورژن تلفن همراه اکسودوس نیز راه پیدا می کند تبادل فوری است، شما می توانید به طور امن و سریع دارایی ها را مستقیماً از کیف پول خود مبادله کنید. همچنین می توانید بین بیشتر از 70 دارایی بلاکچین (ارز دیجیتال) که کاملاً پشتیبانی شده تجارت کنید. برای استفاده از این کیف پول لازم نیست حتما ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری کنید، اکسودوس را تنها با چند ضربه راحت می توانید از طریق حفظ حریم خصوصی ارزهای دیجیتال خود را تبادل کنید. همچنین به شما قدرت کنترل دارایی دیجیتال خود را می دهد. شما تمام کلیدهای خصوصی خود را کنترل می کنید و هیچ کس نمی تواند وجوه شما را مسدود ضبط یا اینکه به آنها دسترسی یابد این حاکمیت مالی است. به همین دلیل داشتن امنیت خاطر امری مهم می باشد و شما تمام قدرت و همچنین مسئولیت کامل دارایی های خود را دارید. پرونده های کیف پول شما تحت رمزگذاری سنگین در هارد دیسک شما ذخیره می شوند، اما کیف پول شما فقط به اندازه رایانه ای که در حال اجرا است ایمن می باشد.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

 اکسودوس یک کیف پول موبایل و دسکتاپ مناسب مبتدیان است که از ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند. این کیف پول ارزهای رمزنگاری شده شما را بر اساس رنگ جدا می کند تا به راحتی بتوان دقیقاً آنچه را در نمونه کارها قرار دارید، مشاهده کرد. پنل کاربری اکسودوس خیلی شلوغ نیست یعنی فقط اطلاعات مهمی را که نیاز دارید نمایش می دهد بدون اینکه شما را درگیر پنجره های غیر ضروری کند. از صفحه اصلی Exodus می توانید به گزینه های نمونه کارها، کیف پول، تبادل و پشتیبان خود دسترسی پیدا کنید. با این کیف پول کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را حفظ می کنید. کلیدهای خصوصی شما در دسک تاپ یا تلفن همراه شما ذخیره می شوند. تا زمانی که دسترسی به آن دستگاه را حفظ کنید و هیچکس گزینه های پشتیبان گیری شما را به سرقت نبرد، شما همچنان کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را حفظ خواهید کرد و به احده دارید. اگر می خواهید بودجه خود را در مسافرت از طریق تلفن همرا و یا دسک تاپ خود مدیریت کنید می توانید این کار را با جفت کردن کیف پولی که در دسک تاپ و کیف پول تلفن همراه با هم انجام دهید و به شما امکان می دهد کنترل کامل بودجه خود را از هر دو دستگاه انجام دهید. Exodus در کل بیش از 100 دارایی رمزنگاری شده را پشتیبانی می کند، از جمله همه ارزهای رمزپایه اصلی مانند دوج کوین، لایت کوین، تتر و اتریوم، اکسودوس یک کیف پول ساده است، به این معنی که برای استفاده از کیف پول نیازی به بارگیری کامل بلاکچین نیست. اگرچه برخی از کیف پول های دسک تاپ قدیمی شما را مجبور به بارگیری کامل بلاکچین می کنند. شما می توانید در سایت تتر ایران قیمت دوج کوین و سایر ارز های دیجیتال را بررسی کرده و در موقعیت مناسب آن ها را معامله کنید.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

 ارسال و دریافت ارز دیجیتال

 اکسودوس به شما امکان می دهد بیش از 100 ارز دیجیتال پشتیبانی شده خود را ارسال و دریافت کنید همچنین با کیف پول های سخت افزاری Trezor ترزور سازگار است و به شما امکان می دهد یکی از محبوب ترین کیف پول سخت افزاری جهان را با کیف پول Exodus خود به راحتی متصل کنید. همه کیف پول های ارز دیجیتال ردیاب نمونه کارها را ارائه نمی دهند. با این وجود اکسودوس یک ردیاب ارائه می دهد و به شما امکان می دهد فوراً موجودی کل خود را در تمام ارزهای رمزپایه مشاهده کنید، این کیف پول همچنین از 30 گزینه دیگر برای نمایش ارزهای فیات پشتیبانی می کند و به راحتی می توانید دقیقا بدانید که نمونه کارهای شما چقدر ارزش دارد. اکسودوس در مقایسه با سایر نرم افزارهای کیف پول پشتیبانی مشتری بسیار شگفت انگیز می باشد.  می توانید از طریق راهنمای آنلاین، ایمیل یا از طریق رسانه های اجتماعی مانند توییتر، اسلک و فیس بوک با پشتیبانی مشتری اکسودوس تماس بگیرید. برای استفاده از کیف پول اکسودوس حتی نیازی به ثبت نام یا تأیید نیست.

 کلید خصوصی در کیف پول اکسودوس

 در این کیف پول کلیدهای خصوصی به سرور شخص ثالث ارسال نمی شوند و حتی از طریق اینترنت پخش نمی شوند. تا زمانی که دستگاه شما ایمن باشد، کلیدهای خصوصی شما نیز ایمن خواهند ماند. یکی از اشکالاتی که در اکسودوس وجود دارد این است که احراز هویت دو عامل در دسترس نیست. کلیه دسترسی به برنامه از طریق گذرواژه کنترل می شود. اگر شخصی به رایانه یا دستگاه دسک تاپ شما دسترسی داشته باشد و رمز ورود شما را حدس بزند، در این صورت می تواند به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کند. ذکر این نکته مهم است که اکسودوس به دلیل رابط کاربری خارق العاده آن یکی از مبتدی ترین کیف پول های رمزنگاری موجود است. رابط کاربری برای کاربران رمزنگاری سطح ابتدایی ایده آل است، اگرچه ویژگی های پیشرفته کافی برای راضی نگه داشتن همه کاربران رمزنگاری وجود دارد. منوها ساده هستند اما از رنگ به طور موثر برای تشخیص بین منابع مختلف رمز ارزها استفاده می شوز و گزینه های مختلف را نشان می دهند. همچنین لازم به ذکر است که Exodus نمودارها و ابزارهای مالی دارد چیزی که همه کیف پول های دیگر ارائه نمی دهند. شما می توانید وجوه رمزنگاری شده خود را مدیریت کرده و داده های بازار زنده را از درون همان نرم افزار مشاهده کنید.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

بیشتر کاربران از اکسودوس به عنوان کیف پول گرم یا کیف پول روزانه استفاده می کنند و مقدار کمی از وجوه رمزنگاری شده را برای استفاده کوتاه مدت ذخیره می کنند. با این حال، اکسودوس ممکن است بهترین گزینه برای کسانی که از کیف پول Ledger Nano یا کیف پول های دیگر استفاده می کنند نباشد. هدف اکسودوس تخصص در مدیریت ایمن و تبادل کریستوست ها بر روی کیف پول های رومیزی و موبایل و کیف پول سخت افزاری Trezor است، همچنین بارگیری این کیف پول برای همه سیستم عامل های تلفن همراه و دسک تاپ رایگان است. ارسال و دریافت توکن از کیف پول اکسودوس بدون پرداخت هزینه اضافی رایگان است و هزینه های استاندارد شبکه رمزنگاری را پرداخت خواهید کرد. علاوه بر این، اگر دارایی خود را از طریق کیف پول Exodus مبادله کنید، در این صورت اکسودوس برای هر معامله کمیسیون کمی هزینه می کند مه یعنی به ماربرات پاداش می دهد.

رابط کاربری اکسودوس چیست؟

رابط کاربری نرم افزار بسیار ساده بوده و شامل ویژگی هایی است که کاربران کم تجربه به آن نیاز دارند. از جمله این ویژگی ها می توان به بخش ارسال و دریافت هر ارز، مشاهده پرتفوی که به مجموعه سهام خریداری شده توسط سرمایه گذار، می گویند و بخش تبادل ارزها و قسمت ریکاوری و پشتیبانی اشاره کرد، کاملا واضح است که طراحی نرم افزار برای سازندگان بسیار اهمیت داشته است. هیچ کدام از این تم ها زیاد پیچیده نبوده و ظاهر حرفه ای و مناسبی به نرم افزار می دهند. شما همچنین می توانید رنگ پیش زمینه کیف پول را نیز تغییر دهید. این ویژگی بسیار جالب است؛ زیرا فقط می توانید از رنگ های بنفش تیره، آبی تیره و مشکی استفاده کنید.

 

آموزش کار با کیف پول اکسدوس

 

خدمات پشتیبانی

یکی از چیزهایی که در اکثر کیف پول های ارزهای دیجیتال دیده نمی شود، خدمات مشتریان و پشتیبانی است. از آنجایی که اکثر کیف پول ها متن باز و رایگان هستند نمی توانند به افراد دستمزدی پرداخت کنند تا به سوالات مشتریان پاسخ دهند اما در مورد اکسودوس این موضوع متفاوت می باشد زیرا آن ها بابت تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر از کاربران پول دریافت می کنند پس یک بخش پشتیبانی از طریق ایمیل را نیز در نرم افزار جای داده اند.

نتیجه گیری

فقط با یک کیف پول می توانید از یک نوع ارز دیجیتال استفاده کنید. بنابراین به عنوان مثال بیت کوین را به آدرس لایت کوین ارسال نکنید زیرا بودجه شما برای همیشه از دست خواهد رفت همچنین مراقب بیت کوین های مختلف باشید. بیت کوین که خود منحصر به فرد می باشد و فورک های آن از جمله بیت کوین گلد و بیت کوین کش و غیره وجود دارد. آدرس یا کیف پول اشتباهی دریافت نکنید همیشه توجه داشته باشید که آدرس کیف پول ها را کپی و پیست کنید، تا مطمئن شوید که اشتباهی نکرده اید. همچنین مطمئن شوید که اولین یا آخرین کاراکتر را هنگام کپی و جایگذاری فراموش نکرده اید.