شاید برای شما هم پیش آمده باشد از آدرس کیف پول خود راضی نباشید و از تعدادی اعداد و حروف بی روح خسته شده باشید، در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم آدرس های سفارشی بیت کوین بسازید و با کاربران دیگر متفاوت باشید. بسیاری از مردم تصور می کنند آدرس حساب های بیت کوین تصادفی بوده و غیر قابل تغییر هستند، در حالی که با استفاده از چند روش آسان می توانید آدرس دلخواه خود را ایجاد کنید.

 

 

هدف از سفارشی کردن آدرس بیت کوین

در حقیقت هیچ بایدی در سفارشی کردن آدرس بیت کوین وجود ندارد و حتی بسیاری از کاربران از این روش هیچ آگاهی ندارند. اما خاص بودن آدرس ولت شما از مزایای خاصی نیز برخوردار است که دو مورد از مهم ترین این مزیت ها را در ادامه نام برده ایم:

• کاهش درصد خطا در انتقال
• متفاوت بودن حساب با دیگر کاربران

اگر آدرس حساب کاربری شما با دیگر کاربران فناوری بلاک چین متفاوت باشد درصد خطا در انتقال های وجه به شما نیز کم تر می شود، زیرا آدرس حساب شما سفارشی بوده و مشکل تشابه میان آدرس ها تا حدودی بر طرف می شود. همچنین اعمال این روش، آدرس حساب شما را جذاب تر کرده و راهکار جالبی برای متفاوت بودن میان معامله گران دیگر است.

 

 

چگنه آدرس حساب خود را سفارشی کنیم؟

در واقع ساخت آدرس دلخواه بیت کوین با استفاده از روش brute-force انجام می شود که طبق این فرآیند آدرس های متعددی ساخته می شود تا در نهایت حروف انتخابی شما برای ابتدای آدرس حساب تان ثبت شود. در این مقاله ما دو روش شخصی سازی آدرس بیت کوین را برای شما عزیزان توضیح داده ایم که از تفاوت زیادی با یکدیگر برخوردار می باشند:

• روش ساخت آدرس دلخواه با نرم افزار VanityGen
• روش ساخت آدرس دلخواه با استفاده از سایت های ارائه دهنده

روش اول گزینه بهتری برای سفارشی کردن آدرس های بیت کوین به شمار می رود، زیرا از امنیت بیشتری برخوردار بوده و روشی رایج تر محسوب می شود. اگرچه از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و نیاز به زمان بیشتری برای ساخت آدرس دارد، اما در این روش شما مطمئن هستید که هیچ خطری حساب شما را تهدید نمی کند. اما ساخت آدرس های سفارشی توسط سایت های ارائه دهنده این عملیات، کمی ریسکی تر به حساب می آید که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

 

روش ساخت آدرس سفارشی با نرم افزار VanityGen

برای شروع مراحل شخصی سازی آدرس بیت کوین ابتدا باید نرم افزار VanityGen را بر روی ویندوز خود نصب کنید. (این برنامه را می توانید از گیت هاب دانلود کنید) پس از دانلود برنامه VanityGen فایل زیپ را بر روی دسک تاپ و یا فولدر های دیگر اکسترکت کنید. نرم افزار به صورت خودکار 5 گزینه مختلف به شما ارائه می دهد که شما باید طبق سیستم خود یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید.

گزینه oclvanitygen: اگر سیستم شما دارای کارت گرافیک سازگار با OpenCL باشد، (مانند ATI یا AMD ) می توانید از این گزینه استفاده کنید. همچنین اگر قصد اضافه کردن یک آدرس طولانی را داشته باشید استفاده از کارت گرافیک در این روش موثر تر است، زیرا پردازش با سرعت بیشتری انجام می شود. اما اگر دستگاه شما دارای کارت گرافیک نباشد باید از گزینه های vanitygen و vanitygen64 استفاده کنید که پردازنده مرکزی را درگیر می کنند.

 

 

پس از انتخاب گزینه سازنده آدرس، باید وارد بخش Command Prompt ویندوز شوید، برای وارد شدن به این باید وارد RUN ویندوز شده و عبارت cmd را جست و جو کنید.

 

 

پس از انجام این مراحل یک تب مشکی رنگ در نمایشگر شما ظاهر می شود. اگر ویندوز شما 7 به بالا باشد می توانید با کشیدن آیکون vanitygen در قسمت cmd مسیر فایل را به صورت خودکار در ویندوز تایپ کنید. در غیر این صورت باید آدرس فولدری که vanitygen را در آن اکسترکت کرده اید وارد تب کنید. سپس کلید اینتر را فشار دهید تا توضیحات گزینه ها برای شما باز شود.

 

 

سپس صفحه دیگری برای شما باز می شود که با وارد کردن گزینه‌ های v- و i- ادامه فرایند انجام می شود، گزینه v- امکان نمایش کامل هگزاد سیمال کلید خصوصی و عمومی را فراهم می کند. پس از وارد کردن v- می توانید کلمه دلخواهتان که می خوهید آدرس ولت تان با آن شروع شود را وارد کنید.

توجه: حرف اول آدرسی که می خواهید بسازید باید با ۱ شروع شود. برای مثال آدرس سفارشی زیر را مشاهده کنید:

1Moon4CmwiNH7a73SJwFLe9PnubBjWXXZY

همچنین بهتر است پسوند آدرس انتخابی شما کوتاه باشد زیرا آدرس های طولانی زمان بیشتری برای ساخته شدن صرف می کنند. پس از انتخاب آدرس خود و وارد کردن آن گزینه اینتر را فشار دهید.

پس از طی نمودن این مراحل ادامه فرآیند بر عهده نرم افزار VanityGen است که به صورت خودکار ادامه مراحل را انجام می دهد. زمان اتمام ساخت آدرس سفارشی بیت کوین بستگی به پردازش دستگاه شما دارد، اما معمولا حداکثر زمانی که برای سفارشی کردن آدرس بیت کوین نیاز می باشد 1 دقیقه است. پس از اتمام مراحل شما می توانید آدرس دلخواه خود را مشاهده کنید.

 

 

روش ساخت آدرس توسط سایت

استفاده از این روش بسیار آسان است و مانند نرم افزار VanityGen نیاز به طی کردن مراحل طولانی و پیچیده ندارد. اما نکته منفی این است که شما برای ساخت آدرس دلخواه خود باید به سایت هایی که این فرآیند را برای شما انجام می دهند مراجعه کنید که ممکن است سایت مذکور کلید خصوصی شما را ذخیره کرده و به حساب شما دسترسی پیدا کند. به همین ترتیب ساخت آدرس توسط سایت ها پیشنهاد نمی شود اما اگر تمایل به استفاده از این روش دارید حتما به سایت های مورد اعتماد و شناخته شده مراجعه نمایید. این سایت ها ممکن است به صورت رایگان آدرس سفارشی شما را بسازند اما اکثرا در مقابل هزینه که نسبت به اندازه پیشوند متغیر است به انجام این فعالیت می پردازند. یک از محبوب ترین سایت های ارائه دهنده آدرس سفارشی بیت کوین، سایت BITCOINVANITYGEN است که آدرس های دلخواه بیت کوین به کاربران ارائه می هد.