شاید شما به واسطه زمینه فعالیت و یا علاقه ای که دارید، با مفاهیمی چون خرید زمین های مجازی آشنا باشید، اما نظر به برای آن دسته از افرادی که آشنایی چندایی با این فضا ندارند و دورادور نظارگر این دنیا هستند باید بگوییم بهتر است برای اینکه متوجه شوید چگونه باید در سرزمین مانا یا دیسنترالند خرید کنید، قبل هر اقدامی باید راهنمای کامل خرید آن را مطاللعه کنید، از این رو ما در این مطلب از سایت تتر ایران قصد داریم به راهنمای کامل خرید شهر مجازی مانا بپردازیم و شما را با این دنیای جذاب آشنا کنیم. 

دیسنترالند

پلتفرم دیسنترالند چیست؟

در ابتدا بهتر است با این عبارت آغاز کنیم که دیسنترالند یک متاورس (جهان مجازی) یا یک پلتفرم واقعیت مجازی (VR) غیرمتمرکز می باشد که توجه بسیاری از افراد اعم از کاربران علاقه مند به فناوری بلاک چین و گیمرها را به خود جلب کرده است. این پلتفرم که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و خود را به عنوان اولین دنیای مجازی کاملا غیرمتمرکز معرفی می کند، در سال 2018 مراحل اولیه خود را آغاز کرده و برای اولین بار در فوریه 2020 به روی عموم باز شده است.
به Decentraland خوش آمدید! دیسنترالند دنیای فراجهانی با رمزنگاری خاص خود است که در آن «زمین» میلیون ‌ها ارزش دارد؛ این دنیای مجازی که به طور کامل راه انداری شده و در حال اجراست، توجه نهادی را به خود جلب کرده است. درواقع باید بدانید افرادی که از دیسنترالند (Decentraland) استفاده می کنند، آن را اداره می کنند. تراکنش‌ها در این دنیا با خرید و فروش مانا (MANA)، ارز دیجیتال بومی دیسنترالند انجام و اثبات مالکیت دارایی مجازی از طریق NFT تأیید می‌شود. از آنجا که زبان از توصیف دنیای دیسنترالند در دو پاراگراف کوتاه قاصر است، این امر را به مقاله ای مجزا در زمانی دیگر می سپاریم.

چگونه در سرزمین مانا، زمین بخریم؟

قبل از اینکه آموزش را آغاز کنیم بهتر است با اصطلاح LAND به معنای زمین در Decentraland آشنا شوید. همانطور که در دنیای واقعی هر زمینی دارای یک سری ویژگی هاست، در دنیا مجازی نیز زمین ها از ویژگی های مجازی خاصی مثال اندازه 33 فوت در 33 فوت برخوردارند. همانطور که مشخص است هر زمین در شهر مجازی مانا از نظر طول و عرض محدود است، اما ارتفاع این زمین دیجیتال محدودیتی نداشته و کاربران یا مالکان زمین ها می توانند ارتفاع زمین خود را افزایش دهند.

شاید خرید در سرزمین مانا دشوار به نظر برسد اما در واقع امری بسیار ساده است، تنها کافی ما را در این دستورالعمل، قدم به قدم همراهی کنید تا قادر باشید از پس این کار برآیید.

 

متامسک


بدیهی است که برای خرید به پول و جایی برای نگهداری آن نیاز دارید، پس در مرحله اول به جهت اینکه قادر به خرید زمین مجازی متاورس یا همان سرزمین دیسنترالند باشید، به یک کیف پول رمزنگاری شده و پول یا موجودی تحت عنوان مانا (MANA) نیاز دارید. برای تحقق این امر، کیف پول های بسیاری هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید اما به جهت راحتی استفاده از کیف پول متامسک (MetaMask)، ما آن را پیشنهاد می کنیم.
برای این کار به آدر اینترنتی Metamask.com بروید و افزونه آن را به صفحه Browser خود بیفزایید. برای مثال در این افزوده به صفحه سرچ (browser) کروم افزوده می شود. برای درک بهتر این مرحله می توانید به لینک آموزش کار با کیف پول متامسک که قبل تر به آن پرداخته ایم، مراجعه کنید. به محض اینکه از این مرحله گذر کردید و وارد فضای بازار دیسنترالند شدید، مراحل ذیل را با ما دنبال کنید.

 

sign in

 وارد فضای بازار دیسنترالند شوید و گزینه "sign in" را انتخاب نمایید.

CONNECT

در این مرحله با کلیک بر روی گزینه "CONNECT" می توانید کیف پول خود را به بازار دیسنترالند متصل کنید.

Decentraland

پس از اینکه کیف پول خود را به دیسنترالند (Decentraland) متصل کردید، قادر هستید زمین های مختلفی را مشاهده کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید. تمام بلوک های مربعی که مشاهده می کنید همان تصاویر زمین ها هستند که شما پس از مشاهده و بررسی می توانید از بین آن ها، زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مرحله زمین هایی را شاهد هستید که رنگ آبی روشن دارند که آن ها برای فروش گذاشته شده اند و این زمین ها می توانید بخرید، در حالی که رنگ خاکستری در این فضا به این معناست که این زمین ها برای فروش نیستند، اما شما این امکان را دارید که به مالک زمین پیشنهاد قیمت دهید.

buy & bid

پس از بررسی زمین ها و انتخاب زمین مورد نظر خود، می توانید باتوجه به قیمتی که فروشنده زمین برای آن تعیین کرده است، از طریق گزینه "Buy" زمین مدنظر خود را بخرید. از طریق گزینه "BID" نیز باتوجه به قیمت تعیین شده زمین توسط فروشنده، قادر به ارائه پیشنهاد قیمتی خود به فروشنده زمین هستید. 

buy

در مرحله آخر که همان مرحله خرید، همانطور که اشاره کردیم با کلیک بر روی گزینه Buy مرحله خرید تکمیل می شود، اما نکته ای که باید به آن توجه شود، در زمان خرید زمین هزینه ای تحت عنوان کارمزد در قالب اتریوم از شما اخذ می شود، بنابراین باید مقداری اتریوم در کیف پول خود داشته باشید.
موضوع دیگری که در این مطلب قابل ذکر می باشد، این است که شما برای گشت و گذار در سرزمن مانا حتماً نیاز نیست مالکیت زمینی را در اختیار داشته باشید، بلکه بدون داشتن زمین هم می توانید در این دنیای جذاب قدم بزنید و در صورت داشتن پول، خرید کنید.

سخن آخر

ما در این مطلب قصد بر این داشتیم که شما را با نحوه خرید زمین در سرزمین مانا آشنا کنیم و بگوییم که این انجام امر، برخلاف اینکه بسیاری تصور می کنند فرایند دشواری است، امری بسیار ساده و کاملاً قابل فهم است. امید بر آن است که توانسته باشیم در این زمینه مفید واقع شده باشیم.